Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Ratb (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=18958)

SerOund 12.07.2017 18:13:23

Ratb
 
Cineva spunea ca e pacat sa nu platesti calatoriile ,si sa o faci doar cand vezi controlorul ,ca e furt. WOW ,de ce? Nu inteleg ,si asa RATB-ul incaseaza o tona de bani :| Iar daca nu esti prins ,nici ca se observa o lipsa sau ceva. Deci din ce stiu pacat inseamna sa faci rau printr-un lucru.

Lancelot 12.07.2017 23:28:24

Citat:

În prealabil postat de SerOund (Post 649841)
Cineva spunea ca e pacat sa nu platesti calatoriile ,si sa o faci doar cand vezi controlorul ,ca e furt. WOW ,de ce? Nu inteleg ,si asa RATB-ul incaseaza o tona de bani :| Iar daca nu esti prins ,nici ca se observa o lipsa sau ceva. Deci din ce stiu pacat inseamna sa faci rau printr-un lucru.

cam asa e, furt. beneficiezi de un serviciu pe care nu-l platesti, nu?

insa eu as fi de acord cu o greva generala a celor care folosesc mijloacele de transport de suprafata din bucuresti, sa nu mai plateasca absolut nimeni vreo luna de zile si nici sa nu se legitimeze in caz ca sunt controlati. pentru ca si municipalitatea ne fura pe noi oferind gratuitati pensionarilor!

dar, asa cum am zis mai sus, incalci legea daca nu taxezi, practic e furt. iar furtul il gasesti stii tu unde....

ps.deschizi topice pentru orice-ti trece prin cap?

Seraphim7 13.07.2017 00:43:57

Citat:

În prealabil postat de SerOund (Post 649841)
Cineva spunea ca e pacat sa nu platesti calatoriile ,si sa o faci doar cand vezi controlorul ,ca e furt. WOW ,de ce? Nu inteleg ,si asa RATB-ul incaseaza o tona de bani :| Iar daca nu esti prins ,nici ca se observa o lipsa sau ceva. Deci din ce stiu pacat inseamna sa faci rau printr-un lucru.

Intrevad o mare cariera in domeniul filosofiei pentru tine,ar fi extrem de benefic sa te apuci sa studiezi scrierile lui salvadore Dali sau chiar ale lui Handel.Mda,observ ca te macină destul de multe aspecte privind existentialismul actual.Iar acel cineva care a spus ca e mare păcat sa călătorești fără bilet ,a omis sa iti spuna ca potrivit scrierilor ordinului din Malta cel mai pare păcat e sa treci pe rosu,neiertat,daca vei aprofunda acele scrieri,de prin anul 2036,aduse din viitor în 765 de vărul lui Toma din aquino...Deci mare atenție!!!
Ps ..daca treci pe galben poti fi iertat,dar numai ....

AlinB 13.07.2017 08:48:55

Sa treci pe rosu calare sau pe jos?

AlinB 13.07.2017 08:50:05

Citat:

În prealabil postat de SerOund (Post 649841)
Cineva spunea ca e pacat sa nu platesti calatoriile ,si sa o faci doar cand vezi controlorul ,ca e furt. WOW ,de ce? Nu inteleg ,si asa RATB-ul incaseaza o tona de bani :| Iar daca nu esti prins ,nici ca se observa o lipsa sau ceva. Deci din ce stiu pacat inseamna sa faci rau printr-un lucru.

De unde oare incaseaza "o tona de bani"?

Si daca ar face toti ca tine, oare ce s-ar intampla?

De ce ai face-o numai tu, te-ai intrebat?

SerOund 13.07.2017 10:51:04

Citat:

În prealabil postat de AlinB (Post 649862)
De unde oare incaseaza "o tona de bani"?

Si daca ar face toti ca tine, oare ce s-ar intampla?

De ce ai face-o numai tu, te-ai intrebat?

O fac o gramada de oameni? De ce sa dai 2-3 lei pe o statie?

SerOund 13.07.2017 10:52:29

Citat:

În prealabil postat de Lancelot (Post 649848)
cam asa e, furt. beneficiezi de un serviciu pe care nu-l platesti, nu?

insa eu as fi de acord cu o greva generala a celor care folosesc mijloacele de transport de suprafata din bucuresti, sa nu mai plateasca absolut nimeni vreo luna de zile si nici sa nu se legitimeze in caz ca sunt controlati. pentru ca si municipalitatea ne fura pe noi oferind gratuitati pensionarilor!

dar, asa cum am zis mai sus, incalci legea daca nu taxezi, practic e furt. iar furtul il gasesti stii tu unde....

ps.deschizi topice pentru orice-ti trece prin cap?

De aia exista site-ul ala ,nu?

SerOund 13.07.2017 10:53:08

Citat:

În prealabil postat de Seraphim7 (Post 649851)
Intrevad o mare cariera in domeniul filosofiei pentru tine,ar fi extrem de benefic sa te apuci sa studiezi scrierile lui salvadore Dali sau chiar ale lui Handel.Mda,observ ca te macină destul de multe aspecte privind existentialismul actual.Iar acel cineva care a spus ca e mare păcat sa călătorești fără bilet ,a omis sa iti spuna ca potrivit scrierilor ordinului din Malta cel mai pare păcat e sa treci pe rosu,neiertat,daca vei aprofunda acele scrieri,de prin anul 2036,aduse din viitor în 765 de vărul lui Toma din aquino...Deci mare atenție!!!
Ps ..daca treci pe galben poti fi iertat,dar numai ....

As prefera sa nu mai raspunzi ,ai o semnatura interesanta dar tu esti troll.

Seraphim7 13.07.2017 11:19:17

Citat:

În prealabil postat de AlinB (Post 649861)
Sa treci pe rosu calare sau pe jos?

Depinde de ce iarba fumeaza tractiunea.

Seraphim7 13.07.2017 11:22:57

Citat:

În prealabil postat de SerOund (Post 649871)
As prefera sa nu mai raspunzi ,ai o semnatura interesanta dar tu esti troll.

Stai linistit bro,toti ne-am intrebat lucruri,dar e bine ca alea care ma fac pe mine sau altul sa raspundem in halul ala,sa nu le gandesti cu voce tare.


Ora este GMT +3. Ora este acum 18:10:56.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.