Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Umanitare (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5050)
-   -   Maria are nevoie de rugaciunile dumneavoastra! (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=6765)

casandrasa 24.07.2009 19:29:51

Maria are nevoie de rugaciunile dumneavoastra!
 
Maria-Genoveva,29 de ani, a fost operata de cancer de gradul IV cu metastaze.
Multumim Bunului Dumnezeu si Maicii Domnului si Sfantului Nectarie care au ajutat-o,a terminat si chimioterapia.
Avem nevoie de dumneavoastra sa va rugati pentru Maria sa fie sanatoasa,si sa se vindece definitiv,total,sa fie tamaduita ,sa nu mai recidiveze,sa scape de problemele de sanatate pe care le are,sa fie mantuita!
Doamne ajuta!
Multumim.

Nevrednicul 24.07.2009 19:40:38

Fie ca Fecioara Maria,cea a carei nume poarta,sa-i fie ocrotitoare! Sa se milostiveasca Bunul Dumnezeu de rugaciunile Maicii Sale si de cele ale noastre,ale pacatosilor,robii sai.
Doamne ajuta!

LapetiteMoc 24.07.2009 21:13:11

Doamne ajuta!
 
Sfanta Fecioara s-o ocroteasca pe Maria cu rugaciunile ei catre Fiul!

Doamne ajuta!

anastasia2008 24.07.2009 22:26:23

Maica Domnului si Fiul Sau sa o ocroteasca pururea!

icamilin 25.07.2009 02:33:29

Doamne ajuta!
 
" Prea Sfanta Fecioara, primeste rugaciunile pacatosilor si suspinul celor necajiti nu-l trece cu vederea, iar pe Cel Ce S-a nascut din pantecele tau cel curat roaga-l sa ne mantuiasca pe noi, cei ce te marim pe tine! "
Multa sanatate Mariei si tuturor celor in suferinte !

patinina34 25.07.2009 07:37:02

Sfintilor doctori fara de arginti si Maica Sfanta, s-o vindece si ocrotesca pe Maria!
Amin.

casandrasa 27.07.2009 04:32:21

3 ataºament(e)
Surioara mea,Maria -Genoveva!In urma cu un an...
Sa-i dea Dumnezeu sanatate!

MarinaAlca 27.07.2009 08:17:28

Citat:

În prealabil postat de casandrasa (Post 156534)
Surioara mea,Maria -Genoveva!In urma cu un an...
Sa-i dea Dumnezeu sanatate!

Bunul Dumnezeu, Maica Sa si toti sfintii sa vina grabnic in ajutor sorei tale MARIA... si sper din tot sufletul ca in curand, sa regaseasca acea nemarginita fericire ce se citeste pe chipul ei in ultima poza postata de tine AMIN!!

avacalistrat 27.07.2009 10:20:32

daniel t
 
Doamne ajuta

LapetiteMoc 27.07.2009 12:24:36

Am vazut pe un alt topic ca spunea cineva despre ulei sfintit de la Manastirea Sf. Nectarie din Aegina. A fost acolo, a stat la Maslu si a adus ulei cu care a uns trupul unei surori bolnave de cancer si s-a vindecat.

Sfintii toti, Mantuitorul si Maica Domnului s-o tamaduiasca pe sora ta, Maria!

Doamne ajuta!

casandrasa 27.07.2009 20:34:16

Da,surorii mele i-au iesit indicii tumorali intre limite doar dupa ce a ajuns la moastele Sfantului Nectarie de la Radu-Voda.
Terminase 6 sedinte de chimioterapie si analizele nu erau bune.
A fost impartasita de Paste la Radu-Voda,a ajuns chiar ea sa se roage la moaste,(nici nu putea sa mearga inainte),si dupa inca 2 chimioterapii,i-au iesit marcatorii intre limite!
Si duhovnicul i-a dat mir de la Aegina!
Sfantul Nectarie este mare tamaduitor!
Acum mai are probleme de sanatate.....dar ne rugam sa scape si de problemele astea si sa se vindece total si definitiv,sa fie sanatoasa!
Multumesc tuturor,sa ne-auda Dumnezeu!
Doamne ajuta!

MarinaAlca 28.07.2009 10:54:56

Citat:

În prealabil postat de casandrasa (Post 156736)
Sfantul Nectarie este mare tamaduitor!

Doamne ajuta!

Vreau sa amintesc si pe acest topic despre ajutorul dat de Sfantul Nectarie...
ambii mei parinti au fost diagnosticati, aproximativ in acelasi timp, cu cancer, lucru extrem de dureros si socant ptr intreaga familie...
Mama s-a uns cu mir de la candela Sf Nectarie de la Manastirea Radu -Voda din Bucuresti si slava Domnului, se simte bine ptr diagnosticul pe care l-a avut si este plina de vitalitate, ducand o viata aproximativ normala.Operatia ei a decurs cu mare succes, inclusiv tratamentul cu citostatice a avut rezultate fff bune.
Cancerul tatei a fost descoperit in faza terminala; sora mea l-a uns zilnic cu mir de la Sfantul Nectarie... si pot sa va spun ca pana in ultima clipa tata nu a avut dureri!!! ba chiar a avut o revenire spectaculoasa, in care eram cu totii convinsi ca se va vindeca.
Sfinte Nectarie iti multumesc pentru tot ajutorul dat!!!

caminaris 29.07.2009 15:28:01

Poate sa se duca acolo sa ia oricine ulei de la candela si sa duca bolnavului? Sau trebuie sa fie cineva apropiat din familie?

solentina 29.07.2009 17:17:55

Doamne ajuta draga Maria ,maine facem Sf Maslu ,ose ne rugam si pentru tine.Dumnezeu sa te aiba in paza ,sa te insanatosesti degraba si Maicuta Domnului sa vegheze desupra ta si s te puna in rugaciunile ei si pe te tine.Suflet bun Domnul fie cu tine. Sa nu uiti maine ma voi ruga si pentru tine.Doamne ajuta

casandrasa 29.07.2009 18:26:55

Citat:

În prealabil postat de caminaris (Post 156965)
Poate sa se duca acolo sa ia oricine ulei de la candela si sa duca bolnavului? Sau trebuie sa fie cineva apropiat din familie?

Bineinteles ca oricine poate lua ulei de la candela.Arde langa moastele Sfantului Nectarie.Doar ca nu iti pui tu singur,o sa-ti dea un calugar.
Doamne ajuta!

casandrasa 01.08.2009 23:15:07

minune!
 
Postez aici mesajul unei doamne extraordinare care s-a rugat pentru Maria:

''Draga mea vreau sa te anunt ca am fost la Sf. Maslu m-am rugat si pentru Maria-Genoveva si sa stii ca s-a intimplat o minune ii zic eu.Cind preotul nostru a inceput sa ne miruiasca ,eu am fost prima care m-a miruit si pentru putin nu a fost atent si s-a intors la mine si m-a miruit dinou toata lumea a vazut si a spus ca acel al doilea mir a fost pentru cine ma rugam atit de tare. E adevarat ma rugam cu putere in momentul acela ,deci si Maria a fost miruita chiar daca nu a fost de fata.''

Bunul Dumnezeu si-a mai aratat inca o data puterea!
Doamne ajuta!

casandrasa 01.08.2009 23:18:41

minune!
 
Multumesc!

Bautar 02.08.2009 00:33:41

Doamne ajuta!
 
Sa ii ajute Maicuta Sfanta sa treaca sora ta de chinul acesta,si si de durerile pe care cred ca le are.Dumnezeu si Maica Sfanta sa o intareasca ,si pe voi la fel.

LapetiteMoc 05.08.2009 13:01:45

Doamne miluieste!
 
Cum se simte sora ta ? Spune-ne ceva despre starea Mariei, te rog.

Domnul s-o ocroteasca pe Maria cu nemasurata mila Sa!

casandrasa 05.08.2009 14:09:08

Multumesc foarte mult de intrebare!
Maria se simte bine.Putem spune ca a invins boala,deoarece markerii tumorali sunt intre limite.Bine-inteles ca eu ma duc in continuare la maslu,ca aceasta boala este periculoasa,si traim cu frica recidivei.Chiar azi ma duc la biserica si am sa scriu un pomelnic cu toti cei trecuti pe lista noastra de pe forum.
Mai are probleme deoarece a facut si apa la plamani,si daca sta in picioare,datorita faptului ca i-au fost scosi si toti ganglionii limfatici,limfa nu mai circula si se umfla imediat.Probleme....
Acum,participa la un program experimental-placebo la Milano la Institutul Oncologic European,se cauta un medicament impotriva cancerului.Este vorba de sorafenib-nexavar.Sa speram ca vom invinge cancerul!!!
Sa dea Dumnezeu!Si Maica Domnului!

LapetiteMoc 05.08.2009 15:48:59

Doamne miluieste!
 
Multumim pentru vesti. Sunt imbucuratoare si pline de nadejde!

Domnul s-o aibe in paza!

Hartford 05.08.2009 19:36:33

Citat:

În prealabil postat de casandrasa (Post 158294)
Multumesc foarte mult de intrebare!
Maria se simte bine.Putem spune ca a invins boala,deoarece markerii tumorali sunt intre limite.Bine-inteles ca eu ma duc in continuare la maslu,ca aceasta boala este periculoasa,si traim cu frica recidivei.Chiar azi ma duc la biserica si am sa scriu un pomelnic cu toti cei trecuti pe lista noastra de pe forum.
Mai are probleme deoarece a facut si apa la plamani,si daca sta in picioare,datorita faptului ca i-au fost scosi si toti ganglionii limfatici,limfa nu mai circula si se umfla imediat.Probleme....
Acum,participa la un program experimental-placebo la Milano la Institutul Oncologic European,se cauta un medicament impotriva cancerului.Este vorba de sorafenib-nexavar.Sa speram ca vom invinge cancerul!!!
Sa dea Dumnezeu!Si Maica Domnului!

Slava tie Doamne+ multumim Casandra de veste. Maica Domnului sa o acopere cu Acoperamintul ei pe sora ta Maria.+si sa aiba grija si de tine ca ai un suflet bun.

pacatoasa 05.08.2009 19:55:09

Doamne Iisuse Hristoase , te rog, ajut-o pe Maria! Inceteaza-i boala si cu milostivirea Ta ridic-o din patul durerii, intru slava Numelui Tau. Ca tu esti Doctorul sufletelor si al trupurilor noastre, Hristoase Dumnezeule, si Tie slava inaltam: Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, acum si pururea si in vecii vecilor. Amin.

LapetiteMoc 07.10.2009 00:01:51

Cassadra, ce face surioara ta? Ce ne mai spui despre ea? De doua luni, iata, nu mai avem vesti!

DOAMNE AJUTA!

elizabeta 14.11.2009 20:22:27

Citat:

În prealabil postat de casandrasa (Post 156177)
Maria-Genoveva,29 de ani, a fost operata de cancer de gradul IV cu metastaze.
Multumim Bunului Dumnezeu si Maicii Domnului si Sfantului Nectarie care au ajutat-o,a terminat si chimioterapia.
Avem nevoie de dumneavoastra sa va rugati pentru Maria sa fie sanatoasa,si sa se vindece definitiv,total,sa fie tamaduita ,sa nu mai recidiveze,sa scape de problemele de sanatate pe care le are,sa fie mantuita!
Doamne ajuta!
Multumim.

Remediu natural contra CANCERULUI !

Dragi prieteni: ceea ce veti citi in continuare, a fost publicat in ziarul "Listin diario", in Santo Domingo, cu o luna in urma. Citind acest articol, nu credeam in ceea ce scria acolo. Acest remediu este a
unui calugar franciscan, din Belén (Brazilia), pe nume Fray (calugarul) Romano, de origine braziliana. Actualmente, este profesor la Seminariul din Belén. El zicea: "Eu tratez Cancerul si fiecare persoana poate sa o faca, fara sa faca miracole, doar aplicand produsele pe care le produce Natura. Inainte de a va da reteta, vreau sa va spun despre experienta mea personala asupra Binecuvantatei Retete. Stiu
diverse persoane care s-au vindecat, dupa ce au baut remediul (persoane carora li s-a dat doar 1 luna de trait, avand diverse tipuri de cancere terminale). Dupa cunoasterea virtutilor acestui remediu total natural, mi-am propus sa fac sa circule, prin Internet, ptr. ca fiecare persoana care are un prieten, parinte, ruda cu aceasta teribila boala, sa-si poata prepara singur remediul si apoi sa il bea. O sa vedeti rezultatul chiar in saptamana in care ati inceput sa il luati, este ceva ce lucreaza rapid.

Reteta pentru curarea CANCERULUI:

1. 1/2 sau 1 kg .de miere de albine .

2. 2 frunze mari sau 3 frunze mai mici de Aloe Sábila (Vera)

3. 3 linguri de Cognac, Whisky sau Tuica (ca dilatator).

Se sterge praful de pe frunze si spinii se indeparteaza. Apoi, planta se taie in bucati mici. Astfel taiata planta, se introduc toate elementele intr-un mixer si se mixeaza, pana se face o pasta vascoasa.
Astfel se poate deja intrebuinta. Se poate pune in frigider sau lasa afara, dupa dorinta fiecaruia.

NU TREBUIE SA SE SCOATA PARTEA EXTERIOARA A FRUNZEI SI NICI SA NU SE TREACA PRIN S IT A ACEST REMEDIU !!!

Calugarul Romano ne da sfatul ca trebuie luata 1 lingura mare de 3 ori pe zi, cu 15 minute inainte de fiecare masa. Aceasta cura trebuie sa dureze cel putin 10 zile si numai daca analizele arata ca nu ati avut
rezultatul scontat, se mai poate repeta inca de 4 ori, pana la remiterea totala. Pot apare abcese ale pielii, dar acest fapt este un simptom bun si nu trebuie sa ne ingrijoram. Daca dupa prima parte a tratamentului (10 zile) nu se vad rezultatele dorite, sa repetam tratamentul, dupa ce s-au facut examenele respective ca sa vedem daca tumoarea nu a cedat, sa mai facem inca pana la 4 tratamente (a cate 10 zile), pana la vindecarea totala.

De 6 ani, calugarul a folosit acest remediu, gratuit, cu rezultate optime. A tratat zeci de persoane in Belén si imprejurimi. El zice ca nu doar trateaza Cancerul, ci si il previne.

Trateaza cancerul de piele, de creier, de plamani, de prostata, leucemia.

De asemenea, povesteste ca a tratat o calugarita tanara, de numai 29 ani bolnava de scleroza. Cel ce doreste o marturie a unei persoane care s-a vindecat de cancer pulmonar, il poate contacta pe dl. Fausto Pimentel, in Santo Domingo, la telefonul: (809) 247-2316 . Acest domn a publicat ceea ce a scris mai sus, ca o multumire pentru viata, desi i se dadusera doar cateva zile de trait. As vrea sa mentionez (nu eu, ci cel ce scrie articolul), ca nu se trateaza doar cancerul, ci este si un restaurator al celulelor naturale si intareste sistemul nostru imunitar.


Ora este GMT +3. Ora este acum 16:57:09.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.