Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   O intamplare banala (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=12851)

ElisabetaM 14.05.2011 12:32:48

O intamplare banala
 
Acum doua zile am observat ca mi-a disparut covorasul de la intrare.
Astazi, cand am dus gunoiul, am vazut covorasul meu intr-un container.
Nu inteleg de ce...
Nu am conflicte cu nimeni, nu supar pe nimeni..si totusi, acel covoras nu a facut picioruse si nu s-a aruncat singur la gunoi...

Dumitru73 14.05.2011 12:38:11

scuze, dar nu m-am prins care este sensul acestei postari.

ElisabetaM 14.05.2011 12:42:37

Scopul acestei postari
 
M-am tulburat in sufletul meu.. ca poate am suparat pe cineva..
Si nu stiu ce sa fac.
Nu inteleg de ce ar dori cineva sa-mi faca rau.

Dumitru73 14.05.2011 12:47:57

iti faci prea multe griji.
poate a fost un copil.

heaven 14.05.2011 12:51:55

Citat:

În prealabil postat de ElisabetaM (Post 361030)
M-am tulburat in sufletul meu.. ca poate am suparat pe cineva..
Si nu stiu ce sa fac.
Nu inteleg de ce ar dori cineva sa-mi faca rau.

Posibil sa fi fost un copil,un adult,chiar nu asta conteaza,ci felul in care resimte Elisabeta aceasta intamplare,pentru ca este evident ca o afecteaza.
Elisabeta,pana la urma ce anume te tulbura intr-atat,faptul ca poti fi si tu om si sa fi ajuns sa superi pe cineva sau sa faci rau cuiva?

ElisabetaM 14.05.2011 13:41:16

Citat:

În prealabil postat de heaven (Post 361032)
Posibil sa fi fost un copil,un adult,chiar nu asta conteaza,ci felul in care resimte Elisabeta aceasta intamplare,pentru ca este evident ca o afecteaza.
Elisabeta,pana la urma ce anume te tulbura intr-atat,faptul ca poti fi si tu om si sa fi ajuns sa superi pe cineva sau sa faci rau cuiva?

Nu sunt atat de curata pe cat doresc sa fiu.
Si totul e o lectie..

Doresc sa multumesc persoanei care mi-a trimis mesaj privat!

Va doresc tuturor pace sufleteasca si trezvie.

glykys 14.05.2011 13:54:00

Noi nu mai avem de multi ani covoras la usa, pentru ca se stergeau si altii si mi se pare ca se mai asezau si animalele de companie ale vecinilor sa faca ceva... Nu e mai bine sa iti pui covoras la usa, in interior, cum intri in casa?

Doina97 16.05.2011 15:40:29

Intr-o zi eram prin fata blocului si stateam in povesti cu o prietena.de'o data a aparut un barbat total comun,de vreo 50 de ani care nu era din zona,parea ratacit.nu'l cunosteam. scoate un telefon,suna,vorbeste si parca atunci a zarit scara mea.a urcat in scara(nu-mi plac oamenii suspiciosi si ii urmaresc cu privirea) si in 5 min a iesit si a plecat cu pasi rapizi. am uitat incidentul.
Cand m-am dus in apartament,am observat urmatorul lucru,la mine la usa(mai exact pe toata linia pragului),o dara de apa+ulei...am rasucit "faza "asta pe toate partile sa-mi scot din cap ideea de ....rau... n-am stiut ce altceva sa fac decat sa spal si sapun si apoi sa sterg cu aghiazma. Oricat am incercat sa-mi scot din cap,inima nu ma lasa sa ma gandesc, ca un copil s-a jucat pe la usa mea...nu stiu altele cum sunt,dar eu simt cand cineva imi vrea raul...ce inseamna asta,nu stiu. stiu doar ca trebuie sa ma apar pe mine si casa mea.

Marimira 17.05.2011 12:21:37

Citat:

În prealabil postat de ElisabetaM (Post 361027)
Acum doua zile am observat ca mi-a disparut covorasul de la intrare.
Astazi, cand am dus gunoiul, am vazut covorasul meu intr-un container.
Nu inteleg de ce...
Nu am conflicte cu nimeni, nu supar pe nimeni..si totusi, acel covoras nu a facut picioruse si nu s-a aruncat singur la gunoi...

Elisabeta...eu ma gandesc ca daca a fost doar o singura intamplare...doar aceasta...poate a fost o simpla greseala..poate cineva l-a luat noaptea in piciare si l-a lasat la 1-2 m distanta de usa...poate altcineva l-a vazut dimineata si s-a gandit ca a cazut in drumul spre containerul de gunoi...mai sunt si accidente de tipul acesta...scenarii facute de neprietenul tocmai in acest scop de a te tulbura, de a te ispiti sa crezi ca poate cineva are ceva cu tine...gandeste-te ca poate fi si asa...si fiind un incident izolat ..nu-i da atentie!

AlinB 17.05.2011 15:19:43

Nu stiam ca se da cu aghiazma pe jos..
Mai stropesti prin casa, pereti, dar sa stergi pe jos..

Sunt unii care patimesc mai mult de pe urma fricii lor si ceea ce ii impinge sa faca decat din rautatea altora.


Ora este GMT +3. Ora este acum 18:07:33.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.