Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Umanitare (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5050)
-   -   un mic ajutor (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=13411)

marius.b. 27.07.2011 12:55:22

un mic ajutor
 
pt toti cei care pot sa ajute o familie compusa din 2 bunici si un nepotel de 2ani jumate,nu cu bani ci doar cu hainute si incaltaminte pt acel baietel(nu are tata-tatal sau nu l-a recunoscut-iar mama lui umbla fleaura,nu-i pasa de el de cand avea 2 saptamani,de atunci il cresc bunicii lui dintr-un venit de cateva sute de lei luna)si eventual cu cateva alimente,trimite-ti un pachet prin posta romana(din orice colt al tarii costa maxim 5-6ron)pe adresa :sat goruni nr 4,comuna tomesti,judetul iasi,ANDREI PETRONELA e numele bunicii!Dumnezeu sa va ajute!

skicolour 27.07.2011 15:12:18

O initiativa buna!
Domnul sa ne dea ganduri bune sa-i ajutam mai mult pe semenii nostrii aflati in suferinta! Sunt convinsa ca fiecare poate gasi pe acasa o hainuta, ori o jucarie, ori ceva ce ar fi de folos micutului.

doinita.p 30.07.2011 14:35:16

Citat:

În prealabil postat de skicolour (Post 382470)
O initiativa buna!
Domnul sa ne dea ganduri bune sa-i ajutam mai mult pe semenii nostrii aflati in suferinta! Sunt convinsa ca fiecare poate gasi pe acasa o hainuta, ori o jucarie, ori ceva ce ar fi de folos micutului.

ma alatur si eu acestei cauze.o hainuta..o jucarie.. nu mi se pare ceva iesit din comun,macar atat

marius.b. 30.07.2011 15:15:03

multumesc skicolour,doinita.p si userului care m-a intrebat pe privat si care m-a rugat sa ramana anonim

antoniu_andreea 01.08.2011 13:15:08

e un copil care nu e vinovat ca s-a nascut,pacatele sunt ale parintilor,merita ajutat!

marius.b. 01.08.2011 13:25:48

Citat:

În prealabil postat de antoniu_andreea (Post 384615)
e un copil care nu e vinovat ca s-a nascut,pacatele sunt ale parintilor,merita ajutat!

da,dar iata ca in multe cazuri pacatele parintilor le trag copiii..si asa e,ei nu sunt vinovati ca s-au nascut!

doinita.p 02.08.2011 14:38:52

azi am fost in iasi pt rezolvarea unor probleme si am trecut si prin acel sat caci era in drumul meu.am dat destul de greu de ei(drum neasfaltat,o casa la marginea satului,noroc ca m-au indrumat niste oameni)!am cunoscut acel baiat,am cunoscut-o pe bunica lui,e un baietel blond cu ochi albastri fara parinti!le-am oferit cate ceva din putinul meu,dar a contat mult pt ei!

LapetiteMoc 02.08.2011 14:43:05

Citat:

În prealabil postat de doinita.p (Post 385048)
azi am fost in iasi pt rezolvarea unor probleme si am trecut si prin acel sat caci era in drumul meu.am dat destul de greu de ei(drum neasfaltat,o casa la marginea satului,noroc ca m-au indrumat niste oameni)!am cunoscut acel baiat,am cunoscut-o pe bunica lui,e un baietel blond cu ochi albastri fara parinti!le-am oferit cate ceva din putinul meu,dar a contat mult pt ei!

Tu locuiesti in Onesti?

doinita.p 02.08.2011 14:47:53

Citat:

În prealabil postat de LapetiteMoc (Post 385053)
Tu locuiesti in Onesti?

da,de ce?e vre-o problema?

Adriana Cluj 02.08.2011 14:52:03

Citat:

În prealabil postat de LapetiteMoc (Post 385053)
Tu locuiesti in Onesti?

Sunt cumva prea suspicioasa, paranoica? doinita.p marius.b. ? Diferenta, un punct? Asta ai vrut sa spui Lapetite? Tehnoredactare identica..
sa ma ierte Dumnezeu daca gresesc...


Ora este GMT +3. Ora este acum 00:15:16.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.