Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Aniversari membri forum (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=4929)

Ana-Maria N 07.01.2012 14:54:30

Citat:

În prealabil postat de VladCat (Post 420666)
La mulți și duhovnicești ani Ioan Cezar alături de cei dragi !

Vladut, cred ca ai facut o gafa! :)
Eu inteleg ca Cezar e prenumele, iar Ioan e numele de familie. Oricum ar fi, la multi ani si din partea mea si Domnul sa va daruiasaca multe bucurii, mangaiere si toate cele bune!
Cum e domnule Ioan Cezar cu numele pana la urma? :)

ioan cezar 07.01.2012 16:11:26

La multi ani tuturor care poarta numele Ioan, nume al sfintilor nostri dintre cei mai dragi!
Ioan, Ion, Ioana, Ionela, Ionica .... La multi ani!
Si inca, indraznesc eu si rog sa fiu iertat, la multi ani si celor care au evlavie aparte la Sfantul Ioan.

Cat despre numele meu, iata cum este:
Tata si nasul meu de Botez, imbatati de tinerete, de succes (erau pe atunci oameni cu vaza in Calarasi), incalziti de vinul rosu de pe meleagurile dunarene, au hotarat, pe spinarea mea, sa imi puna doua nume de victoriosi imparati romani: Cezar si Octavian (numele nashului).
Gandidu-s-au, poate, ca de nu reusesc intr-o magistratura, reusi-voi in alta, pe lumea asta...
Lumeste m-au marcat cu putere cele doua prenume. Am fost si mandru si bataios si invingator, in tineretile mele infierbintate.
Dar credeti-ma, fratilor si surorilor, mult imi este mai drag numele de familie: Ioan.
Asa se face ca, vreme in urma, cand eram suparat pe bunul Scotland, doar repetarea lui consecventa "Ioane" in sus, "Ioane" in jos, mi-a alinat necazul.
Deci, numele de familie este Ioan iar prenumele Cezar si Octavian.

Iar daca voiti sa imi faceti bucurie, mangaiati-ma si ziceti-mi Ioan, ca si cum m-ati striga pe numele mic. Cu adevarat imi este drag acest nume frumos de barbati sfinti ai Domnului. Numai sa ma ajute Bunul Dumnezeu sa fiu si vrednic de numele Ioan...

Pace tuturor, bucurie intru Hristos Domnul!

CelMandru 07.01.2012 18:40:18

Citat:

În prealabil postat de ioan cezar (Post 420681)
La multi ani tuturor care poarta numele Ioan, nume al sfintilor nostri dintre cei mai dragi!
Ioan, Ion, Ioana, Ionela, Ionica .... La multi ani!
Si inca, indraznesc eu si rog sa fiu iertat, la multi ani si celor care au evlavie aparte la Sfantul Ioan.

Cat despre numele meu, iata cum este:
Tata si nasul meu de Botez, imbatati de tinerete, de succes (erau pe atunci oameni cu vaza in Calarasi), incalziti de vinul rosu de pe meleagurile dunarene, au hotarat, pe spinarea mea, sa imi puna doua nume de victoriosi imparati romani: Cezar si Octavian (numele nashului).
Gandidu-s-au, poate, ca de nu reusesc intr-o magistratura, reusi-voi in alta, pe lumea asta...
Lumeste m-au marcat cu putere cele doua prenume. Am fost si mandru si bataios si invingator, in tineretile mele infierbintate.
Dar credeti-ma, fratilor si surorilor, mult imi este mai drag numele de familie: Ioan.
Asa se face ca, vreme in urma, cand eram suparat pe bunul Scotland, doar repetarea lui consecventa "Ioane" in sus, "Ioane" in jos, mi-a alinat necazul.
Deci, numele de familie este Ioan iar prenumele Cezar si Octavian.

Iar daca voiti sa imi faceti bucurie, mangaiati-ma si ziceti-mi Ioan, ca si cum m-ati striga pe numele mic. Cu adevarat imi este drag acest nume frumos de barbati sfinti ai Domnului. Numai sa ma ajute Bunul Dumnezeu sa fiu si vrednic de numele Ioan...

Pace tuturor, bucurie intru Hristos Domnul!

Să ne trăiești mulți ani de acum în colo, Ioane, că ai un suflet mare! Cu rugăciunile marelui Prooroc și Înaintemergător să te întărești duhovnicește, ferindu-te de păcat și trăind în curăție trupească și sufletească!

Scotland The Brave 07.01.2012 18:44:58

La Multi Ani Ioane! Fie ca Cel de Sus sa-ti calauzeasca pasii spre dragostea Lui.

Raoul 07.01.2012 22:08:30

@ioan cezar,la multi ani si din partea mea! Cam tarziu dar sper sa fie primit. Doamne ajuta!

glykys 07.01.2012 22:15:22

Si eu urez tuturor celor care poarta numele Sfantului Ioan, dar si celor cu evlavie la el, numai bucurii intru Hristos si pace sufleteasca!

Ana-Maria N 01.03.2012 10:39:28

1 atașament(e)
Un gand bun si o imbratisare pentru toate fetele de pe forum :)

tabitha 02.03.2012 06:40:24

să fii iubită
 
1 atașament(e)
Citat:

În prealabil postat de Ana-Maria N (Post 432590)
Un gand bun si o imbratisare pentru toate fetele de pe forum :)

Mulțumim, Ana-Maria. :6: Să ai o primăvară minunată !

(se pare că bărbații credincioși s-au hotărât
să nu mai sărbatorească mărțișorul, vestitorul primăverii,
ci poate doar primăvara, în ceasul al 12-lea... tot e ceva!)

glykys 08.03.2012 12:14:34

1 atașament(e)
La multi ani tuturor crestinelor, mamelor, sotiilor si fiicelor de pe forum!

Numai bucurii sa aveti!

http://www.youtube.com/watch?v=R8p3AtfWl1U - Tudor Gheorghe- Primavara.
http://www.youtube.com/watch?v=iJMTqibh3jc - Multumesc, iubita mama.

La multi ani, Florina, la aniversare!

Profetul de carton 08.03.2012 13:22:22

http://i42.tinypic.com/bj2wg.jpg

Annyta 08.03.2012 14:09:25

Multumim pentru urari si pentru flori!

tigerAvalo9 08.03.2012 17:44:55

LA MULTI ANI TUTUROR FETELOR,DOMNISOARELOR SI DOAMNELOR!!!

Sa fiti toate ca o floare,frumoase la suflet si gingase!

MULTA SANATATE SI PUTERE SI CREDINTA!

http://www.efelicitari.org/data/media/9/8_martie031.jpg

fallen 08.03.2012 20:39:35

La multi ani fetelor!
 
Sfanta Fecioara Maria, Maica lui Dumnezeu, ai grija de noi, femeile si mamele din lumea toata si roaga-Te fiului Tau si Dumnezeului nostru pentru sanatatea noastra, a copiilor si familiilor noastre, pentru luminarea mintii si imblanzirea inimii barbatilor nostri, si pentru ca sa dobandim rabdarea, blandetea si draogostea pentru a putea fi sotii si mame cat mai bune!

tabitha 14.03.2012 19:26:48

pentru dorinastoica14
 
Citat:

În prealabil postat de Miha-anca (Post 223881)
LA MULTI ANI, draga Dorina! Iti doresc multa sanatate, putere de a-ti duce Crucea, dar si bucurii viitoare in legatura cu editarea a cat mai multe carti, ca frumos scrii. Cu mult drag,
anca

La Mulți Ani! încă o dată și de la mine. :5: Sper că ai avut o zi frumoasă, dragă Dorina, de primăvară adevărată.

Ți-am mai pregătit o căruță cu flori :) floricele un pic mai modeste, că suntem în post. Să fii iubită !

am găsit undeva scris că :
"Dorința de a fi iubit pentru ceea ce ești în tine însuți este o reflectare a Inimii lui Dumnezeu care se oglindește în inima noastră."
oare o fi adevărat ?

http://4.bp.blogspot.com/_e7XTJL-CuU...lower+Cart.JPG

dorinastoica14 14.03.2012 20:26:47

Oau ce minunăție de căruță cu flori! Parcă le simt mirosul.
Acum câteva săptămâni vorbeam cu o prietenă din Florida. Îmi spunea că are prieteni minunați și o invidiam puțin. Astăzi am descoperit că am și eu prienteni care nu m-au uitat. M-am bucurat de toată atenția din partea ta Mirela iar Marina (draga de ea) mi-a trimis un mesaj care mi-a bucurat inima. Nici Natalia nu m-a uitat și nici părintele Adrian. Nu mai spun de noii prieteni de pe un site literar care m-au copleșit cu daruri.
Toată dragostea mea!

glykys 14.03.2012 20:53:24

La multi ani cu multa sanatate si bucurii!:53::53::53:

myself00 14.03.2012 21:02:17

la mulți ani tuturor cărora li se serbează ziua de nume/naștere...!
mila/pacea/sănătatea/și tot belșugul de daruri să se reverse asupra tuturor în special al celor care-L slăvesc pe Dumnezeu!

tabitha 14.03.2012 22:22:41

Citat:

În prealabil postat de dorinastoica14 (Post 434792)
Oau ce minunăție de căruță cu flori! Parcă le simt mirosul.
Acum câteva săptămâni vorbeam cu o prietenă din Florida. Îmi spunea că are prieteni minunați și o invidiam puțin. Astăzi am descoperit că am și eu prieteni care nu m-au uitat. M-am bucurat de toată atenția din partea ta Mirela iar Marina (draga de ea) mi-a trimis un mesaj care mi-a bucurat inima. Nici Natalia nu m-a uitat și nici părintele Adrian. Nu mai spun de noii prieteni de pe un site literar care m-au copleșit cu daruri.
Toată dragostea mea!

Oh, da! am văzut și eu cadourile, dar numai pe dinafară :105: - că nu am access acolo la poeți. :)

Pentru zilele bune și mai putin bune, îți dedic o reconfortantă poezie a lui Lucian Avramescu :

Despre ambiția de a face alt om din mine

dă-mă la remaiat,
du-mă la întors, țese-mă din nou,
zugrăvește-mă, pune-mi alt guler,
altă manșetă, alt zbenghi,
dă-mi alt număr la pantofi,
toacă-mă mărunt
și umple-mă cu condimentele moralei tale,
împunge-mă cu o mie de sfaturi,
împrăștie-mă în patru vânturi
și vei observa că acolo unde cad
se umple locul de mine

dorinastoica14 15.03.2012 09:41:50

Citat:

În prealabil postat de mirela.t (Post 434802)
Oh, da! am văzut și eu cadourile, dar numai pe dinafară :105: - că nu am access acolo la poeți. :)

Pentru zilele bune și mai putin bune, îți dedic o reconfortantă poezie a lui Lucian Avramescu :

Despre ambiția de a face alt om din mine

dă-mă la remaiat,
du-mă la întors, țese-mă din nou,
zugrăvește-mă, pune-mi alt guler,
altă manșetă, alt zbenghi,
dă-mi alt număr la pantofi,
toacă-mă mărunt
și umple-mă cu condimentele moralei tale,
împunge-mă cu o mie de sfaturi,
împrăștie-mă în patru vânturi
și vei observa că acolo unde cad
se umple locul de mine

:6:Profund! Atunci când știi că fericirea urmează durerii rabzi orice cu bucurie. E greu dar nu imposibil.
Vă mulțumesc că nu m-ați uitat dragii mei !
Cu recunoștință, Dorina

tabitha 21.03.2012 17:36:38

21 Martie
 
Astăzi, La Mulți Ani pentru Noesisaa! :1: Sănătate și multe împliniri, cu voia Domnului!

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...eas_corner.JPG

glykys 21.03.2012 20:16:47

La multi ani, Noesisaa!!!

Noesisaa 21.03.2012 23:12:12

Multumesc, Mirela si Ana-Maria! :)

cristiboss56 23.03.2012 08:44:40

La mulți ani , Teodor Nastasa ! ! !
 
Multă , multă sănătate, și numai bucurii ! Te rog să ne mai scri câte ceva aici , pe forum. Iertare că nu am un emoțion, dar sunt în deplasare , pe mobil , prin țară și-n afara ei . Cu drag :Cristian

glykys 23.03.2012 20:33:29

LA multi ani si de la mine, Teodor Nastasa! Mi-aduc aminte de tine:).

cristiboss56 07.04.2012 23:21:05

La multi ani !
 
Cineva spunea ca frumusetea trebuie sa moara, iar florile platesc cu frumusetea lor fiecare secunda. Sunt atat de frumoase cand cresc, dar si foarte triste cand sunt rupte si mai traiesc doar cateva clipe. Invata sa asculti florile, sa le admiri frumusetea, dar mai ales invata sa le protejezi, sa le hranesti cu dragoste si bucurie. La multi ani cu binecuvantari pentru toti cei cu numele de floare !:53::53::53:


arwein 08.04.2012 22:42:55

La multi ani celor cu nume de flori!

stefan florin 08.04.2012 23:15:34

La Multi Ani tuturor "florilor"! Doamne ajuta!

TunsDiana 08.04.2012 23:16:14

La multi ani Florin!

glykys 09.04.2012 12:54:28

La multi ani cu intarziere tuturor cu nume de floare!

La multi ani cu sanatate doamnei Icamilin!

arwein 23.04.2012 21:39:56

LA MULTI ANI pentru GeorgeM, Geomica, PuiMicGeorgiana, GeorgeVal ...si toti purtatorii numelui Sfantului!

cristiboss56 23.04.2012 22:16:36

La multi ani
 
Citat:

În prealabil postat de arwein (Post 441202)
LA MULTI ANI pentru GeorgeM, Geomica, PuiMicGeorgiana, GeorgeVal ...si toti purtatorii numelui Sfantului!

Sunt aproape un milion de sarbatoriti !:1:

glykys 29.04.2012 00:07:14

La multi ani cu multe bucurii pentru miresica noastra de pe forum, Maria32!

delia31 04.05.2012 19:42:43

La multi ani, (n)Priceputu! Hristos cu tine in toate zilele vietii tale, de acum si pana-n veac!
Un mic dar duhovnicesc - apolitikonul Sf. Pelaghia din Tarsul Ciliciei, sarbatorita azi, interpretat de protopsaltul grec Nikodimos Kabarnos http://www.youtube.com/watch?v=tyoVL9lF-is .

Mihailc 04.05.2012 20:11:26

Prietenului N(icolae) Priceputul:1::

La mulți ani cu sănătate
Bucurii și spor în toate!

N.Priceputu 04.05.2012 20:15:32

Mulțumesc pentru urări și pentru frumoasa dedicație!
@Mihailc: primesc și pseudonimul Nicolae, dacă vrei, că-mi place, însă delia s-a priceput mai bine să mă numească. :1:

Yasmina 04.05.2012 20:56:56

1 atașament(e)
La multi ani dragului nostru prieten si coleg de forum,n.Priceputul!
Multe bucurii duhovnicesti si zile senine.

Adriana Cluj 04.05.2012 21:52:37

Citat:

În prealabil postat de N.Priceputu (Post 443131)
Mulțumesc pentru urări și pentru frumoasa dedicație!
@Mihailc: primesc și pseudonimul Nicolae, dacă vrei, că-mi place, însă delia s-a priceput mai bine să mă numească. :1:

La multi ani, multa sanatate si toate cele bune!

glykys 04.05.2012 22:57:38

La multi ani cu multe impliniri duhovnicesti, domnule Priceput! :)

Adriana Cluj 08.05.2012 21:31:22

La multi ani Vlad90!

ioanna 12.05.2012 23:28:51

Un gand bun si o imbratisare http://www.youtube.com/watch?v=uhV4m...eature=related
La multi ani, Mihai!


Ora este GMT +3. Ora este acum 06:35:47.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.