Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Cipuri in tatuaje si pastile - ce parere aveti? (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=16531)

ovidiu b. 28.02.2014 15:38:07

Citat:

În prealabil postat de Miha-anca (Post 552626)
Fii amabil si adreseaza-te tuturor, nu mie in mod special.

Mai întâi, fii tu amabilă și mai fă afirmații nefondate cum că sunt unii useri pe aici sceptici. Nu te aștepta să scrii orice, fără să primești o replică.

Citat:

În prealabil postat de Miha-anca (Post 552626)
In felul acesta iti pastrezi obiectivitatea. Nu cred ca pe mine ma intereseaza in mod special ceea ce scrii tu aici.

Da am înțeles, pe tine te interesează articolele gen cancan, de doi bani.

Miha-anca 28.02.2014 15:42:22

Citat:

În prealabil postat de ovidiu b. (Post 552628)
Mai întâi, fii tu amabilă și mai fă afirmații nefondate cum că sunt unii useri pe aici sceptici. Nu te aștepta să scrii orice, fără să primești o replică.



Da am înțeles, pe tine te interesează articolele gen cancan, de doi bani.

Afirmatiile mele nu iti erau dedicate special. Daca nu iti plac ideile mele, urmeaza-le pe ale tale.
Parerile tale chiar nu ma intereseaza. Eu imi aleg articolele, care mi se par mie interesante.
Tie distanta, ca sa nu mai faci valuri inutile. Pe mine nu ai cum sa ma influentezi, ca nu esti Pr. Iustin Pârvu!
P.S. Daca ai ceva cu mine personal, atunci ceeea ce faci e atac la persoana, ceea ce e interzis pe acest forum. Noi combatem ideile, nu persoanele.

ovidiu b. 28.02.2014 15:51:46

Coană, din lipsă de argumente, ca de obicei, te-ai apucat să faci afirmații aiurea. Suportă consecințele afimațiilor tale. Nu aș fi poastat acea coferința dacă nu puneai tu în aplicare una din tehnicile tale manipulare.
Știi prea puție despre pr. Iustin, dar asta e o altă discuție.

AlinB 28.02.2014 15:51:56

Citat:

În prealabil postat de antiecumenism (Post 552592)
A ÎNCEPUT ? Coada mare in S.U.A. pentru implantarea microcipurilor

http://www.pelerinortodox.com/a-ince...purilor-video/


In acest mic filmuleț, care de fapt este un reportaj cât se poate de adevărat prezentat de o televiziune din Rusia, vedem de fapt la ce grad de imbecilizare a ajuns populația din “Măreața Americă”.

http://www.youtube.com/watch?v=h1KUFw-guE8

In aceasta postare, cat se poate de mincinoasa, vedem de fapt la ce grad de imbecilizare a ajuns populatia "ortodoxa" care promoveza astfel de "informatii".

Cine tine neaparat sa demonstreze ca nu este imbecil aplaudand astfel de materiale, sa ne spuna si noua din ce data este emisiunea de la televiziunea ruseasca, despre ce cipuri este vorba si cum functioneaza.

Ca blogarii astia "ortodocsi" si raspandacii lor nu sunt mai prejos de ziaristii angajati sa defaimeze ortodoxia prin diverse mijloace o dovedeste titlul materialului care nici macar nu s-au obosit sa-l vada:

Titlul: "Coada mare in S.U.A. pentru implantarea microcipurilor"

Si la 2:06 "In fiecare aproximativ la fiecare stand sunt jumatate de suta de vizitatori".
Deci vizitatori.
Jumatate de suta. De suta, da? Daca ziceau cincizeci, nu se prindea lumea.
Asa, cu jumatate de suta e clar ca toti o sa vada deja cozile mari, lumea inghesuindu-se sa primeasca cipuri.
Coada mare nene.

Chestia mai subtila e ca e un stand de scanare a pasapoartelor biometrice, nicidecum de implantare de cipuri, dar de asta dobitocul de rand sigur nu se prinde asa ca bagam mare la pedala.

Daca astea nu sunt stiri pentru imbecili, atunci pentru cine sunt?

AlinB 28.02.2014 16:10:06

Citat:

În prealabil postat de Miha-anca (Post 552618)
. Multumim, Antonia, pentru tot efortul depus de tine! Dumnezeu sa te rasplateasca pentru dragostea ta!

Vezi ca nu antonia a postat, dar na, cand in general dai raspunsuri mecanice, fara sa gandesti..

Interesant ca acum cativa ani, inainte sa-ti stergi contul, aveai o agenda de propaganda impotriva BOR.

Acum ai revenit cu agenda pro-cip-cirip.

Probabil una si aceeasi chestie pana la urma.

Miha-anca 28.02.2014 16:37:44

Citat:

În prealabil postat de AlinB (Post 552635)
Vezi ca nu antonia a postat, dar na, cand in general dai raspunsuri mecanice, fara sa gandesti..

Interesant ca acum cativa ani, inainte sa-ti stergi contul, aveai o agenda de propaganda impotriva BOR.

Acum ai revenit cu agenda pro-cip-cirip.

Probabil una si aceeasi chestie pana la urma.

Minciuni si iar minciuni! Da-i inainte tot asa, daca altceva nu poti.
Sa te ierte Dumnezeu!

AlinB 28.02.2014 16:39:15

Citat:

În prealabil postat de Miha-anca (Post 552637)
Minciuni si iar minciuni! Da-i inainte tot asa, daca altceva nu poti.
Sa te ierte Dumnezeu!

Serios? Si tu cand faci pe alti utilizatori "clone" si "postaci" fara a avea habar despre ce vorbesti alea nu sunt minciuni?
De alea Dumnezeu te apara implicit, nu trebuie sa-ti mai pazesti gura?

Miha-anca 28.02.2014 16:43:11

Citat:

În prealabil postat de AlinB (Post 552638)
Serios? Si tu cand faci pe alti utilizatori "clone" si "postaci" fara a avea habar despre ce vorbesti alea nu sunt minciuni?
De alea Dumnezeu te apara implicit, nu trebuie sa-ti mai pazesti gura?

Demonstreaza ca nu esti postaci si ca nu ai mai multe clone.

AlinB 28.02.2014 16:49:39

Citat:

În prealabil postat de Miha-anca (Post 552639)
Demonstreaza ca nu esti postaci si ca nu ai mai multe clone.

Hai sa schimbam rolurile.
Sa zicem ca eu spun ca esti mincinoasa si nesimtita pe deasupra.
Ipocrita nu zic, ca ipocrit e cineva care nu constientizeaza oarecum ce face, ceea ce nu e cazul tau.
Tu demonstreaza ca nu e asa.

Cum arata situatia acum?

Sigur, spre deosebire de tine, eu nu fac astfel de afirmatii. :)

ovidiu b. 28.02.2014 16:51:04

Citat:

În prealabil postat de Miha-anca (Post 552629)
Parerile tale chiar nu ma intereseaza.

Nu sunt ideile mele, sunt ale unui părinte teolog, prezentate într-o conferință ASCOR: http://www.youtube.com/watch?v=6RdPuz6QEzU


Citat:

În prealabil postat de Miha-anca (Post 552629)
P.S. Daca ai ceva cu mine personal, atunci ceeea ce faci e atac la persoana, ceea ce e interzis pe acest forum. Noi combatem ideile, nu persoanele.

Tu chiar nu mai vezi bine? Ia vezi cine a făcut primul insunuări.
Poate îmi demonstrezi, pe un forum, cum poți să combați altceva decât idei.


Ora este GMT +3. Ora este acum 13:55:42.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.