Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Noul Mitropolit al Clujului este IPS Andrei? (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=12473)

mela me 18.03.2011 11:49:09

Noul Mitropolit al Clujului este IPS Andrei?
 
Nu stiu sigur, nu e oficial inca

vsovivi 18.03.2011 12:13:45

N-am să cad în ispispită ca să jignesc pe arhiereul Andrei Andreicuț care s-a pocăit, dar încep să pricep cum anume și de ce anume s-a sfâșiat de sus până jos catapeteasma Templului... acum 2000 de ani.

E cea mai tristă veste, și mi-e rușine că fac parte din Biserica Ortodoxă Română... ca umil mirean.

Ați vărsat din nou sînge nevinovat și el este peste capetele voastre.

Iartă-i Doamne Părinte că nu știu ce fac! Nici cei mari și nici cei mici. Și iartă-mă și pe mine păcătosul. Amin.

De-acum n-am la ce să mă aștept bine pentru România... vine urgia...

Marius22 18.03.2011 12:15:27

Citat:

În prealabil postat de mela me (Post 348705)
Nu stiu sigur, nu e oficial inca

A fost ales. Din cate am vazut este oficial: [COLOR=#810081]http://www.crestinortodox.ro/stiri/crestinortodox/astazi-fi-ales-mitropolitul-clujului-albei-crisanei-maramuresului-124011.html[/COLOR]

Intru multi ani, Parinte!

vsovivi 18.03.2011 12:27:40

Citat:

În prealabil postat de vsovivi (Post 348715)
N-am să cad în ispispită ca să jignesc pe arhiereul Andrei Andreicuț care s-a pocăit, dar încep să pricep cum anume și de ce anume s-a sfâșiat de sus până jos catapeteasma Templului... acum 2000 de ani.

E cea mai tristă veste, și mi-e rușine că fac parte din Biserica Ortodoxă Română... ca umil mirean.

Ați vărsat din nou sînge nevinovat și el este peste capetele voastre.

Iartă-i Doamne Părinte că nu știu ce fac! Nici cei mari și nici cei mici. Și iartă-mă și pe mine păcătosul. Amin.

De-acum n-am la ce să mă aștept bine pentru România... vine urgia...

Și nu e sîngele arhiereului Irineu ci este sângele Domnului... și ați fost în cunoștință de cauză...

Nu mai e nimic de zis... decât repet din nou:

Iartă-i Doamne căci nu știu ce fac. BOR a căzut sub satana...

anamaria simleu 18.03.2011 12:28:47

Citat:

În prealabil postat de vsovivi (Post 348715)
n-am să cad în ispispită ca să jignesc pe arhiereul andrei andreicuț care s-a pocăit, dar încep să pricep cum anume și de ce anume s-a sfâșiat de sus până jos catapeteasma templului... Acum 2000 de ani.

E cea mai tristă veste, și mi-e rușine că fac parte din biserica ortodoxă română... Ca umil mirean.

Ați vărsat din nou sînge nevinovat și el este peste capetele voastre.

Iartă-i doamne părinte că nu știu ce fac! Nici cei mari și nici cei mici. și iartă-mă și pe mine păcătosul. Amin.

De-acum n-am la ce să mă aștept bine pentru românia... Vine urgia...

adica?....ce vrei sa spui cu asta?

vsovivi 18.03.2011 12:32:20

Citat:

În prealabil postat de anamaria simleu (Post 348722)
adica?....ce vrei sa spui cu asta?

Adică e vai de noi și mai ales de ei...
Sau dumneata ce crezi că se întâmplă când îți calci pe inimă și faci voia și alegerea cea care ne duce la pierzare?

Deci cine a semănat vânt va culege furtună... și cutremurul din Japonia nu a fost o întâmplare... e ceva similar dar pe plan sufletesc... în sufletul Domnului și care se va simți în tot pământul și marea, precum în cer așa și pe pământ.

Eu încep deja să țin doliu.

catalin2 18.03.2011 12:53:23

Mie mi se pare o alegere buna.

andreisun 18.03.2011 12:58:24

Fapt divers
 
Andreicut inainte sa intre in Facultatea de Teologie Ortodoxa a fost student greco-catolic in clandestinitate... Ma intreb ce atitudine va lua fata de ei...

costel 18.03.2011 13:04:06

Dumnezeu sa-l intareasca in slujirea de Mitropolit al Clujului. Imi este foarte drag acest ierarh.

Melissa 18.03.2011 15:52:55

Deja rautatile apar...
 
Citat:

În prealabil postat de andreisun (Post 348735)
Andreicut inainte sa intre in Facultatea de Teologie Ortodoxa a fost student greco-catolic in clandestinitate...

Si Sfantul Ciprian inainte sa fie Sfant, a fost vrajitor...So what?

Nu vreau sa compar greco-catolicii cu vrajitoria,Doamne fereste, ci doar doresc sa-ti arat cat de micut si rautacios esti..


Ora este GMT +3. Ora este acum 07:50:16.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.