Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Aniversari membri forum (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=4929)

tigerAvalo9 19.08.2009 10:56:39

Citat:

În prealabil postat de icamilin (Post 160791)
Draga Tiger, multa sanatate, implinirea dorintelor si a gandurilor bune, pace-n suflet si un sincer " LA MULTI ANI ! "
" Prietenia este cea care rezista vremii,care este langa tine fara ca tu sa o ceri,fara ca tu sa deschizi gura,e cea ca te simte cand sufletul tie inegurat de lacrimi,de necazuri,poate deznadejdi, care iti intinde mana si nu te lasa sa cazi, sau te ridica, cea care te rabda asa cum esti, care te invata, iti da incredere in tine, care stie ce se ascunde dincolo de fata ta, cea care iti deschide ochi iar,si te invata sa zambesti, sa vezi ca nimic nu-i intamplator in viata,si ca nu orice se daruieste, se plateste in bani ,e deajuns uneori o vorba,o rugaciune,o lumanare pentru sanatate."
Cu deosebita stima, icamilin:53::53::53:





Superba poezie,multumesc din suflet icamilin.:11:

tigerAvalo9 19.08.2009 10:57:25

Citat:

În prealabil postat de LapetiteMoc (Post 160792)
Ani multi, sanatosi, cu impliniri iti doresc! Domnul sa te ocroteasca si sa-ti daruiasca tot ce vrea sufletul tau!



Iti multumesc mult.Domnul sa ne ocroteasca pe toti !:11:

dorinastoica14 19.08.2009 10:58:15

2 atașament(e)
La mulți ani îți doresc și eu dragă Alin,iar timpul pe care Dumnezeu în marea sa bunătate ți l-a dăruit spre a deveni mai bun și mai frumos să-l cheltuiești cu folos dobândind daruri duhovnicești în fiecare zi.
Și nu uita că ortodoxia este cea mai fumoasă credină.Citește despre toate dar rămâi în credința în care te-ai născut pentru ca Îngerul tău păzitor să fie cu tine și să te apere de furtunile vieții.Acestea sunt urările pe care ți le fac din inimă și mai adug, să ai muuultă sănătate și să fii iubit.

tigerAvalo9 19.08.2009 10:58:49

Citat:

În prealabil postat de caminaris (Post 160796)
Wow, abia acum am observat ca voi mi-ati urat la multi ani pe topicul asta! Am fost plecat vreo saptamana in jurul datei mele de nastere asa ca habar n-aveam ce urari calde mi-ati rezervat de ziua mea! Multumesc din inima cristiboss56, LapetiteMoc, sia, mirelat, anastasia, Domnul sa va ocroteasca.
Si la multi ani TigerAvalo9 de ziua ta.




Multumesc.:11::11::11:

tigerAvalo9 19.08.2009 11:00:27

Citat:

În prealabil postat de caminaris (Post 160797)
Pentru tigerAvalo9:
Draga Alin, avand in vedere ca esti tot din Galati, ti-am pregatit un cadou special de ziua ta: o pastila de descretit fruntile - cateva perle de la bac:

Viata albinelor e primejduita mereu de insecte ca: tantarul, viespea, soarecele si ursii care se urca in fagi unde sunt albinele stranse in colonii si depun miere

Asa cum arata Ion Creanga, in familiile de tarani barbatii erau numai niste termeni ajutatori asupriti de femei

Desi pierd lupta, taranii lui Rebreanu au unele mici satisfactii cum ar fi: uciderea boierului Iuga, arderea conacelor…

La sfarsitul romanului Ana Karenina isi curma zilele, ramanand in continuare o mama buna

Anotimpurile care apar mai des in opera acestui mare poet al naturii sunt: primavara, vara, toamna si iarna

Din cauza conditiilor grele, Eminescu a murit de foame toata viata

Poetul canta satul de care nu te mai poti desparti odata ce l-ai parasit

Datorita faptului ca Lapusneanu chinuia pe boieri taindu-le nasul, urechile, mainile, el le-a devenit antipatic acestora

Toma Alimos s e razbuna pe boierul Manea care l-a ranit mortal pe la spate cu ajutorul lasitatii

In secolul al XV-lea limba vorbita de popor era considerata vulgara si n-o vorbea nimeni

In “Pastel” vedem o batrana care alearga agale prin linistea noptii cu
taciuni aprinsi in mana

Asa e omul: nu-i vine sa creada ca moare pana nu inchide ochii…

Padure virgina este o padure in care mana omului n-a pus niciodata piciorul

Poporul roman s-a format prin casatorirea barbatilor romani cu fetele
dacilor si invers





Iti multumesc pentru urare si informatii galateanco:11:

tigerAvalo9 19.08.2009 11:01:50

Citat:

În prealabil postat de cristiboss56 (Post 160799)
Sănătate, bucurii și împliniri în toate cele cu folos ție , și te rog intră ceva mai des pe forum ! Galațiul nu este așa departe, așa că ai timp să ajungi în fiece zi la noi .



Multumesc mult Cristian.Am sa incerc...acum e vara si...umblu si eu mai des...:)) :6:

tigerAvalo9 19.08.2009 11:03:04

Citat:

În prealabil postat de patinina34 (Post 160808)
Iti urez cele mai bune impliniri spre mantuirea sufletului tau, numai bucurie in familie si multa sanatate!!!

:25:


Multumesc mult .:11:

tigerAvalo9 19.08.2009 11:06:14

Citat:

În prealabil postat de MarinaAlca (Post 160810)
Sa ne traiesti Alinus, INTRU MULTI ANI!!! cu sanatate si sa dea Domnul sa iti realizezi tot ceea ce iti propui in calatoria ta... bucurii cat cuprinde, regrete cat mai putine... optimismul si voia buna sa iti fie mereu tovarasi.Te imbratisez cu drag si bineinteles ca iti trimit nelipsitul tortulet:11:(sa il savurezi cu cine ti-e drag tie)
http://www.cofetariilenicola.com/pro...tarie_7065.JPG

si ptr ca tot iti place pisicuta mea care face concurenta tigrisorului.. special ptr tine, o pozica cu "blanicoasa-fioroasa":




:11:Multumesc din suflet Marina.Tortul pare a fi delicios chiar acum ma duc sa-l gust :)) Si in legatura cu pisicutele ,le ador ,tigrii sunt tot niste pisicute dar mai salbatice,ador pisicile si tigrii si leii (genul asta de animale).Sunt innebunit dupa ele.AS VREA SA-L SAVUREZ CU VOI TORTUL ,cu cine altcineva?:11:

tigerAvalo9 19.08.2009 11:07:05

Citat:

În prealabil postat de Tia (Post 160814)
LA Multi Ani Alin. Dumnezeu sa iti dea multa sanatate trupeasca si in primul rand, sufleteasca.


Multumesc mult.De aceleasi lucruri sa ai parte si tu.:11:

tigerAvalo9 19.08.2009 11:08:11

Citat:

În prealabil postat de dorinastoica14 (Post 160845)
La mulți ani îți doresc și eu dragă Alin,iar timpul pe care Dumnezeu în marea sa bunătate ți l-a dăruit spre a deveni mai bun și mai frumos să-l cheltuiești cu folos dobândind daruri duhovnicești în fiecare zi.
Și nu uita că ortodoxia este cea mai fumoasă credină.Citește despre toate dar rămâi în credința în care te-ai născut pentru ca Îngerul tău păzitor să fie cu tine și să te apere de furtunile vieții.Acestea sunt urările pe care ți le fac din inimă și mai adug, să ai muuultă sănătate și să fii iubit.



Multumesc mult de urare si nu uit ,acest lucru nu trebuie uitat.Multumesc de sfaturi.:11:


Ora este GMT +3. Ora este acum 12:22:23.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.