Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Muzica Bisericeasca (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5040)
-   -   Radio Trinitas (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=15629)

Simply_me 11.10.2012 09:19:42

Radio Trinitas
 
Ce parere aveti despre Radio Trinitas, mai asculta cineva acest post de radio?:39:

Adriana-Simona 11.10.2012 13:48:33

Unele editii de emisiuni sunt ok, altele asa si asa... nicaieri nu e perfect. Mie imi place mai mult radio Reintregirea de la Alba Iulia care merge si online pe internet.

Simply_me 11.10.2012 14:53:12

Eu, uneori mai ascult Ancient faith radio, e un radio (ortodox) din America, de Radio Trinitas, din pacate am auzit lucruri nu prea frumoase, sunt intr-adevar si lucruri bune.

mihaila_alin 14.10.2012 08:27:47

Citat:

Īn prealabil postat de Simply_me (Post 475923)
Eu, uneori mai ascult Ancient faith radio, e un radio (ortodox) din America, de Radio Trinitas, din pacate am auzit lucruri nu prea frumoase, sunt intr-adevar si lucruri bune.

daca raii lovesc biserica, de ce nu ar lovii si vocea ei pe unde, in eter.

daniel din 70 15.12.2012 20:35:45

caut o colinda
 
Buna seara prieteni. La radio Trinitas se difuzeaza o colinda noua pe care as vrea sa o downloadez dar din pacate nu-i stiu nici titlul si nici interpretul. Am retinut doar versurile finale: "Si asa zise mosneagul, desertandu-si sacul tot/si-apoi pleaca mai departe, lasand urme pe omat." Ma poate ajuta cineva?

glykys 15.12.2012 22:14:32

Initial credeam ca e acest colind - http://www.youtube.com/watch?v=bfnHkDwLymc - dar acum vad ca nu e, din pacate... Oricum, sper sa va placa.

myyvaine 21.04.2015 20:28:34

Falsul Radio Trinitas
 
"niciodata sa nu asculti vre-un post de radio ca iti pierzi linistea"
sfat primit de la un Ieromonah, nu vreau sa-i dau numele pentru a pazi anonimatul.
frati si surori in Hristos Iisus, adevarat este ca nu mai gasesti in mediul laic nici un post sanatos de radio sau tv care sa tina pacea sufletului! in momentul in care difuzezi muzica country rock si genul backstreet boys nu mai poti sa afisezi numele de Trinitas, nu il mai meriti! nu se poate asa ceva, nu poti sa difuzezi si Sfanta Liturghie si pe aceeiasi frecventa sa iti cante lambada...aia nu mai e pe frecventa unui suflet ce isi ia crucea sa in fiecare zi cu scopul de a urma singurului Sens Adevarat adica lui Hristos Iisus! iertati-ma dar nu accept niciodata mixajul asta de programe, ori iti dai arama de pe fata si te porti ca un post modern ori lasa gunoaiele de muzica si pune psalmi si psalmodii, sunt atatea. si despre televiziunea Trinitas am inceput sa am o parere proasta de cand au refuzat sa mearga la Manastirea Petru Voda pe cand era printre noi trupeste ( caci cu duhul e viu ) fericitul intru pomenire parintele Justin Parvu, pentru a filma o slujba ce era de interes national. Trinitas ! te rugam renunta la non-muzica usoara ce o difuzezi. multumesc

Leoaica 24.04.2015 13:14:56

Citat:

Īn prealabil postat de myyvaine (Post 588720)
"niciodata sa nu asculti vre-un post de radio ca iti pierzi linistea"
sfat primit de la un Ieromonah, nu vreau sa-i dau numele pentru a pazi anonimatul.
frati si surori in Hristos Iisus, adevarat este ca nu mai gasesti in mediul laic nici un post sanatos de radio sau tv care sa tina pacea sufletului! in momentul in care difuzezi muzica country rock si genul backstreet boys nu mai poti sa afisezi numele de Trinitas, nu il mai meriti! nu se poate asa ceva, nu poti sa difuzezi si Sfanta Liturghie si pe aceeiasi frecventa sa iti cante lambada...aia nu mai e pe frecventa unui suflet ce isi ia crucea sa in fiecare zi cu scopul de a urma singurului Sens Adevarat adica lui Hristos Iisus! iertati-ma dar nu accept niciodata mixajul asta de programe, ori iti dai arama de pe fata si te porti ca un post modern ori lasa gunoaiele de muzica si pune psalmi si psalmodii, sunt atatea. si despre televiziunea Trinitas am inceput sa am o parere proasta de cand au refuzat sa mearga la Manastirea Petru Voda pe cand era printre noi trupeste ( caci cu duhul e viu ) fericitul intru pomenire parintele Justin Parvu, pentru a filma o slujba ce era de interes national. Trinitas ! te rugam renunta la non-muzica usoara ce o difuzezi. multumesc


Hristos a inviat!
Nu stiu despre ce vorbesti, n-am rabdare sa citesc un text asa "compact", oricum nu e de bine. Eu pot sa spun doar atat: RADIO TRINITAS E UN RADIO PENTRU SUFLETUL MEU. Cu el ma scol dimineata, cu el adorm seara. Sa le daruiasca Bunul Dumnezeu putere celor ce lucreaza acolo, iar Maica Domnului sa-i ocroteasca sub sfantul ei acoperamant.

ARAMIS 24.04.2015 19:38:16

Gheorghe Cucu
 
Sugerez in mod respectuos *TRINITAS* sa mentioneze,macar numele marelui autor Gheorghe Cucu ...

Yasmina 24.04.2015 21:26:31

Citat:

Īn prealabil postat de myyvaine (Post 588720)
"niciodata sa nu asculti vre-un post de radio ca iti pierzi linistea"
sfat primit de la un Ieromonah, nu vreau sa-i dau numele pentru a pazi anonimatul.
frati si surori in Hristos Iisus, adevarat este ca nu mai gasesti in mediul laic nici un post sanatos de radio sau tv care sa tina pacea sufletului! in momentul in care difuzezi muzica country rock si genul backstreet boys nu mai poti sa afisezi numele de Trinitas, nu il mai meriti! nu se poate asa ceva, nu poti sa difuzezi si Sfanta Liturghie si pe aceeiasi frecventa sa iti cante lambada...aia nu mai e pe frecventa unui suflet ce isi ia crucea sa in fiecare zi cu scopul de a urma singurului Sens Adevarat adica lui Hristos Iisus! iertati-ma dar nu accept niciodata mixajul asta de programe, ori iti dai arama de pe fata si te porti ca un post modern ori lasa gunoaiele de muzica si pune psalmi si psalmodii, sunt atatea. si despre televiziunea Trinitas am inceput sa am o parere proasta de cand au refuzat sa mearga la Manastirea Petru Voda pe cand era printre noi trupeste ( caci cu duhul e viu ) fericitul intru pomenire parintele Justin Parvu, pentru a filma o slujba ce era de interes national. Trinitas ! te rugam renunta la non-muzica usoara ce o difuzezi. multumesc


Ei lasati,nu este cazul sa exagerati acum!
Acum ziceti ca s-a difuzat Backstreets Boys,acum ca Lambada...

Eu nu sunt de acord cu dvs,Radio Trinitas este un radio crestin,eu il ascult de multa vreme in afara tarii si nu s-a intamplat o singura data sa ascult Lambada sau alte muzici deocheate si vulgare. Ba din contra se difuzeaza Chopin,Beethoven sau muzica corala religioasa. De asemeni se mai difuzeaza si muzica populara traditioanala romaneasca dar nu prea mult deoarece spatiul de emisie este plin mai mult cu acatistele sfintilor ,slujbe si emisiuni tematice
http://www.radiotrinitas.ro/program/
Uite v-am atasat eu programul sa vedeti negru pe alb ca nu muzica primeaza la radio Trinitas ci informatii si activitati cu tematica crestine.

Inteleg ca acest post nu este pt:cei sanatosi care pot merge pe picioare la biserica
-pt cei care au 4-5 biserici la 10 minute de locul unde locuiesc
-pt cei care locuiesc in Romania ...

Dar este de mare folos celor care din diverse motive nu se pot deplasa la biserica,care locuiesc in localitati fara biserici cat si pt cei plecati din tara.


Ora este GMT +3. Ora este acum 08:38:36.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.