Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Stiri, actualitati, anunturi (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=504)
-   -   Viitorul omenirii si Pamintului 2009 – 2021 (I) (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=7004)

malmo 25.08.2009 21:50:32

Viitorul omenirii si Pamintului 2009 – 2021 (I)
 
Viitorul omenirii si Pamintului 2009 – 2021

ARYANA HAVAH

Viața pe Pământ...
încotro?


Motto



„Timpurile se schimbă,


iar noi ne schimbăm împreună cu ele.”


(„Tempora mutantur, et nos mutamur in illis”)


Împăratul Lothar I (795-885)


... bucăți prezentate dintr-un prezumtiv viitor al planetei,

...fiind vorba de viziuni ele nu au caracter sută la sută predicativ. Ele vorbesc despre o posibilă evoluție a umanității pe o perioadă cuprinsă între anii 2009-2021, însă după cum știm cu toții, viitorul este încă deschis. Noi suntem artizanii schimbărilor, avem potențele Creatorului și dacă credința noastră ar fi cât o boabă de muștar, am putea muta munții.


Scriitorul face precizarea cacă ceea ce relateza poate fi considerat o ipoteză, o cale pe care cei prezenți acum pe Terra este foarte posibil să pășesca.

„Informațiile, la nivel global, pot părea șocante, dar simt că ele au ajuns la noi fie spre a ne pregăti, fie spre a încerca să ne trezească diini această letargie toxică și dăunătoare. Eu cred cu toată convingerea că Gaia are nevoie de ajutor. Haideți ca începând de astăzi să ne propunem să fim mai buni, mai înțelepți, mai îngăduitori, mai plini de lumină.

Haideți să încetăm această vendetă și să înțelegem că nimeni nu are nimic cu noi și că la rândul nostru nu trebuie să avem nimic cu nimeni. Noi suntem aici spre a învăța lecția Omeniei, spre a demonstra că suntem Oameni și mai presus de toate trebuie să înțelegem că suntem fii și fiice de Dumnezeu. Raiul este la îndemâna noastră, este în noi, în inimile noastre. Trebuie doar să vrem să îl materializăm, să îl transpunem în realitate.”

malmo 25.08.2009 21:54:33

Viitorul omenirii si Pamintului 2009 – 2021 (II)
 
„După ce am avut confirmarea că ceea ce văzusem referitor la luna octombrie a fost adevărat, am început să mă concentrez mai mult pe viziuni asupra viitorului. Așa am început să mă leg de crâmpeie de imagini, să încerc să le comasez. Trebuie să îți menționez că dintotdeauna am văzut apă, multă apă năvălind, ștergând de pe suprafața pământului așezări omenești, orașe, clădiri, omorând oameni. Inițial nu am dat importanță însă acum știu că aceste lucruri se vor petrece. Dar să o luăm în ordine. Văd o altă cădere a bursei care va avea loc tot în toamnă.
A: Dar abia s-a redresat! Ba chiar s-a spus că economia începe să își revină!
R: Nu este adevărat. Bursa va cădea. Acum este doar o slabă redresare. Va începe o cădere lentă în vară și apoi va fi dezastru în toamnă. Mai precis în vara viitoare nimeni nu va mai avea nimic. Căderea va începe mai întâi în America și apoi va cuprinde întreaga lume. Văd oameni sinucigându-se, familii disperate, bănci prăbușindu-se. Văd că la sfârșitul anului viitor dolarul nu va mai avea valoare și că se va căuta înlocuirea lui cu o altă monedă.
A: Bine și americanii ce vor face?
R: Va fi haos. Vor fi crime, jafuri și pustiiri. Se va instaura legea marțială, dar înainte de toate va începe un război spre a se încerca mascarea acestui lucru.
A: Americanii sunt tot timpul în război cu cineva, așa că acest lucru va trece neobservat.
R: Nu. Va fi un război care va afecta toate statele lumii. Va începe cu SUA, Israel, Iran, însă se va implica și China și ulterior celelalte țări. Va fi cel de-al treilea război mondial.
A: Și când va începe?
R: Întotdeauna când întreb îmi vin în cap două date: noiembrie 2009 și februarie 2010. Deci nu pot spune cu exactitate când va începe. Știu că se va termina în decembrie 2010. Nu cred că se va folosi bomba atomică. Nu am astfel de imagini, deși am căutat să aflu. Văd doar foc, oameni morți, foamete, deznădejde și haos. Văd cum o parte din Israel arde. Sper din suflet ca această viziune să nu fie adevărată, căci iubesc această țară. La Ierusalim am trăit cele mai înălțătoare momente din viața mea. Acolo am înțeles cu adevărat că am o misiune, chiar dacă nu mi-am asumat-o decât mult mai târziu și pe jumătate.
A: Haide totuși să o luăm în ordine cronologică. Deja am pierdut firul expunerii. Să începem cu luna iunie 2009.
R: Vara va aduce o climă haotică pe întreg globul. Va fi secetă în mai toate regiunile, întretăiată de furtuni cu aspect tropical. În România văd o vară de foc, care va avea și furtuni cu aspect de vijelie. Știu că sună ca un buletin meteo, însă imaginile care îmi vin în minte sunt ale unui București cu oameni leșinați de căldură, cu tocuri intrând în asfalt, pentru ca apoi să se suprapună imaginea unor vijelii, cu copaci căzuți peste mașini, grindină, vânt puternic și acoperișuri smulse. Sela îmi spune că la nivel global apa se va raționaliza datorită secetei, Franța, Spania, sudul Italiei și America de Nord vor fi extrem de afectate. Rusia va fi lovită de fenomene extreme cu aspect de tornadă, care, culmea, se vor manifesta preponderent în orașe. Spre toamnă un nou pământ va apărea de sub apă. Nu știu dacă va fi datorat unei erupții vulcanice subacvatice sau unui cutremur, cert este că oceanul va scoate la lumină un nou teritoriu.
A: Cărui fapt crezi că se datorează aceste modificări de climă?
R: Și eu am fost curioasă să aflu acest lucru și am întrebat. Mi s-a explicat că, odată cu apropierea Terrei de centrul galaxiei, crește presiunea exercitată asupra întregului sistem solar. Acest lucru face ca masa pământului și a celorlalte planete să devină mai densă, tensiunile încep să se acumuleze, iar acest lucru va duce la întețirea cutremurelor, creșterea activității vulcanice și intemperii. Am aflat de la niște prieteni astronomi că Luna și-a micșorat conturul cu câteva sute de kilometri pătrați. Asta nu înseamnă că s-a fragmentat, ci că masa ei s-a compactat. De asemenea Sela mi-a spus că soarele este în suferință și că va exista o puternică furtună solară în 2012, la începutul anului, care va afecta tot ceea ce se cheamă aparat, datorită unor impulsuri electromagnetice care vor bombarda Pământul.
A: Am înțeles, dar de ce se întâmplă toate acestea, de ce acum?..........................

malmo 25.08.2009 21:57:16

Viitorul omenirii si Pamintului 2009 – 2021 (III)
 
R: Sela spune că Terra a trecut de mai multe ori prin astfel de experiențe. Oameni ca noi, avansați tehnic, au mai existat. Civilizații întregi au fost șterse de pe suprafața Pământului. Unii erau chiar mai avansați decât noi. Stăpâneau telepatia, telekinezia, aveau darul prorocirii, al viziunilor și totuși nu le-a fost permis să mai rămână. De ce? Pentru că toți au uitat de Dumnezeu. Au uitat că nu ei, ca indivizi de sine stătători, au aceste capacități, ci că le sunt date lor spre a-l face pe Dumnezeu manifest pe pământ. Sarcina lor era să creeze Raiul aici. Nu mă refer la acel Rai biblic, ci la acel Paradis în care omul este Dumnezeu și Dumnezeu devine Om.
A: Dar nu avem dovezi concrete că aceste civilizații au existat. Se bănuie, se vorbește de Mu, de Atlantida... dar nimic palpabil.
R: Și vrei să spui că tu crezi că noi ne tragem din maimuță?
A: Nu. Dar asta vrea știința să demonstreze.
R: Este o aberație, căci nici organele, nici sângele primatelor nu sunt compatibile cu ale noastre. Nici până în ziua de azi nu s-a găsit acea verigă lipsă, care să confirme teoria lui Darwin.
A: Corect, dar nu există nici dovezi care să ateste că au mai existat civlizații avansate înainte de Cro-Magnon!
R: Îți recomand să vizitezi Muzeul Omului din Paris. Acolo se găsesc printre multe alte vestigii, faimoasele pietre de la Lussac, vechi de 15000 de ani și care arată oamenii îmbrăcați la fel ca noi, cu haine și încălțăminte, cu părul aranjat.
A: Recunosc că nu l-am vizitat. Dar dacă există aceste dovezi, de ce nu se studiază, de ce nu se fac cunoscute aceste lucruri?
R: De ce nu se face cunoscută așezarea neolitică din Gozel, unde s-au descoperit tăblițe scrise, cu caractere aproape contemporane? Dacă acum ar fi un cataclism global, să zicem un potop ca cel biblic, în care ar muri 90 la sută din omenire, animale, plante, în care s-ar distruge orașele și cuceririle tehnicii, iar singurii supraviețuitori ar fi o mână de oameni, care s-ar adăposti în grote și munți, urmașii lor, peste 50000 ani, ar spune că înaintașii lor au fost primitivi, că aveau capacitate intelectuală redusă, că umblau îmbrăcați în haine și încălțăminte făcută din piele de animale, etc. Toate mașinile, casele, avioanele, calculatoarele, sateliții, se vor transforma în praf și nu va mai exista nimic care să ateste că noi am cunoscut știința, că am stăpânit spațiul, că am fost civilizați. De ce nu se fac cunoscute descoperirile făcute la noi în țară? Din câte am înțeles, există dovezi care atestă existența unor așezări umane mult mai vechi decât cele recunoscute oficial. De ce nu se vorbește de scheletele uriașe, cu aspect umanoid, descoperite acum câțiva ani?
A: Bine, dar totuși, dacă există dovezi, de ce nu sunt cercetate, cine are interes să le ascundă?
R: Știi, datorită poziției mele sociale, am venit deseori în contact cu persoane care fac parte din ceea ce se cheamă înalta elită ocultă mondială. Până să citesc Inuaki nu mi-am putut explica de ce acești indivizi erau atât de răi, dezinteresați, avari, cruzi, de ce toate trăsăturile negative pe care Dumnezeu le-a lăsat manifeste pe Pământ se regăseau preponderent în ei și de ce întotdeauna banii erau ai lor. Am să îți dau un exemplu. Cam prin 1998 eram în Austria cu soțul meu. El avusese o întâlnire de afaceri, care s-a terminat cu o masă festivă la care a trebuit să particip și eu. Ca o încheiere a celor discutate, persoanele participante au concluzionat că etapele contractului vor fi asimilarea uzinei, apoi falimentarea ei, trecerea oamenilor în șomaj, vânzarea activelor spre a se recupera investiția și apoi vânzarea terenului pentru maximalizarea profitului. La auzul acestor vorbe m-am revoltat. Am întrebat ce se va întâmpla cu miile de muncitori, cu copiii lor, cu viețile lor, știind că uzina respectivă este singura sursă de venit a zonei. Răspunsul lor: Ce te interesează? Ești cumva Fecioara Maria și noi nu știm? Să crape de foame! Dă-i dracului de sărăntoci! Cu cât mai puțini cu atât mai bine... au vrut revoluție, democrație... asta le dăm. Noi aveam pâinea și cuțitul. Ei nu au nici măcar fărâmituri. Și asta este doar începutul! Bineînțeles că am fost ridiculizată toată seara, până când a intervenit soțul meu. Acesta este doar un exemplu. Aș putea să îți dau zeci.
A: Să știi că nu toți sunt la fel. Am prieteni, care deși sunt sus pe scara ierarhică, nu au uitat de unde au plecat. Se străduiesc să facă bine, se implică, se zbat.
R: Și reușesc?
A: De cele mai multe ori. De aceea cred că contează în principal ce fel de om ești, care este structura sa interioară. Rău poți face foarte ușor, poate face oricine, binele este mai greu de făcut.
R: Și dacă acești oameni există, de ce nu se fac auziți? De ce nu iau poziție? De ce se continuă jaful?
A: Din câte văd eu acum se reglează întrucâtva situația.
R: Da și nu. Banii cei mulți și adevărați s-au făcut din afaceri cu statul. Cei care și-au făcut suma stau acum potoliți, dar dacă vor putea să o facă din nou o vor face. Nu au scrupule și nici nu se satură. Vor cât mai mult, iar copiii lor sunt și mai răi. Tu crezi că peste 3-4 generații se va mai întreba cineva de unde au banii, de unde sunt aceste averi? Vor fi afaceriști onorabili, cu principii și cu tradiții de generații.
A: Îmi poți spune cine sunt acești îmbogățiți, cine erau ei înainte de 1989?
R: Preponderent sunt foști comuniști sau copiii lor. Zicala lor este: la vremuri noi, tot noi! De fapt ar trebui să spun zicala noastră, căci și eu fac parte din această tagmă. Mai sunt și persoane care au știut să speculeze momentul, au avut acel feeling al afacerilor, însă sunt foarte puțini.
A: Și unde vor să ajungă? Care este scopul acestor caste?
R: Nu știu. Și eu m-am întrebat adesea. Din ce am înțeles ideea este că poporul trebuie ținut în priză, ocupat, spre a nu gândi. Trebuie să i se dea de muncă, din ce în ce mai mult, să i se inducă ideea că a parveni pe scara socială este posibil numai prin acumulare de bunuri, epatare, snobism, agresivitate, minciună, etc. De când am citit cartea ta am înțeles o grămadă de lucruri. Sunt convinsă că ei, annunnakki, există și trăiesc printre noi și chiar dacă nu au formă reptiliană, au suflet de drac. Din acest punct de vedere îmi doresc ca ceea ce văd eu că ne așteaptă să se întâmple. Chiar dacă asta înseamnă să pierd tot ce am, mă refer la bunuri, poziție, măcar așa am șansa să o iau de la capăt și îmi câștig înapoi sufletul.
A: Asta dacă mai supraviețuiește cineva!

hmiron 25.08.2009 21:59:03

De unde sunt profetiile astea? De cand ma stiu am auzit sute in ceea ce priveste sfarsitul iminent al lumii sau macar al civilizatiei asa cum o stim. Niciuna nu s-a adeverit. Asa ca atunci cand mai apare cate unul din asta sunt tentat sa-l ignor.

malmo 25.08.2009 22:00:58

Viitorul omenirii si Pamintului 2009 – 2021 (IV)
 
R: Vor fi foarte mulți și eu voi fi printre ei. Și tu. Dar rămăsesem la 2009. Va fi anul marilor transformări. Societatea va începe să se transforme la nivel de conștiință colectivă. Din ce în ce mai mulți oameni se vor trezi și își vor pune întrebarea încotro ne îndreptăm. Asta va fi suficient, căci va genera o schimbare a mentalității. Oamenii vor fi din ce în ce mai greu de păcălit. Datorită apropierii de centrul galaxiei, intuiția va deveni manifestă și toți vom înțelege anumite aspecte la nivel subtil. Asta va face ca misiunea celor care ne înrobesc să se apropie de final. Nu vom mai putea fi păcăliți.
A: Și cum crezi că ne vom da seama că ni s-a amplificat intuiția?
R: Vom începe să primim informații la nivel subtil. Poate chiar răspunsuri mentale la întrebări nerostite, imagini, flash-uri, vise. Am impresia că primul semn al modificării stării de conștință îl reprezintă insomnia. Sunt medic și am constatat că din ce în ce mai multe persoane au probleme cu somnul, probleme care sunt imposibil de rezolvat cu pastile. De altfel cred că este total nociv să se apeleze la chimicale. Acestea sunt blocante și mai mult dăunează. Omul în loc să își modifice vibrația se blochează pe o frecvență și rămâne acolo. Nu poate avansa.
A: Și atunci ce trebuie să facem?
R: Să medităm. Cred că un dialog interior ajută mult mai mult decât o pastilă. Sela îmi spune că pentru a accede la o nouă stare vibrațională trebuie să trecem prin anumite transformări, care de cele mai multe ori sunt dureroase. Chiar dacă este vorba despre o stare de sănătate deficitară, de schimbări majore în existența noastră, de pierderi ireparabile, de stări conflictuale aparent fără ieșire, nu trebuie să disperăm. Toate acestea sunt semne că ne aflăm pe calea schimbării, că a sosit momentul în care trebuie să renunțăm la vechile paradigme. Trebuie să înțelegem că toate aceste semne ne sunt date spre a ne trage de mânecă; ceva din ce facem, modul de gândire, percepția noastră asupra lumii este greșită și trebuie schimbată și ce mod mai bun ar putea găsi Universul de atenționare decât să ne pună piedici, să ne blocheze.
A: Asta este un lucru bun, însă din păcate puțini sunt cei care conștientizează faptul că ceea ce li se întâmplă este o atenționare. Oamenii văd mai mult că ghinionul s-a abătut asupra lor și nu știu de ce.
R: Era mult mai simplu dacă Universul îți putea da un telefon sau trimite o scrisoare pentru a-ți explica... dar asta este. De asemenea am văzut o creștere a incidenței cancerelor. Și acest aspect se datorează modificărilor vibraționale prin care trece Universul. Și soarele s-a schimbat. Asta spune Sela. Trebuie să avem grijă și să nu ne mai expunem fără protecție razelor solare. Cel puțin până în 2013, spre sfârșitul anului, când va începe reglarea acestor aspecte.
A: Dar, după cum spuneai, maximul de activitate solară va fi în 2012.
R: Da. În acest an vom fi bombardați, din punct de vedere energetic și electromagnetic, atât de Soare cât și de apropierea de centrul galaxiei. Vom vedea, chiar începând cu anul acesta, că o nouă formă de energie, necunoscută, venită tocmai din centrul galaxiei, ne invadează spațiul terestru. Acest lucru va duce la creșterea activității magmei, care, la rândul ei, va crea anomalii ale câmpului magnetic terestru. Toate aspectele combinate vor da dureri de cap, lapsusuri, stări depresive, morți bruște aâtt în rândul păsărilor cât și a vieții acvatice, iar în unele regiuni chiar în rândul populației.
A: Dar, până acolo, mai avem de înfruntat anul acesta și anul viitor cu război...
R: Anul acesta va fi hotărâtor. [În] funcție de calea pe care guvernanții o vor alege, vom vedea viitorul.
A: Și când va trebui făcută această alegere?
R: Dacă întreb, mi se răspunde că în noiembrie va fi puntul crucial. Din păcate nu depinde de noi, ci mai mult de America. Din câte văd eu acolo se va da bătălia finală. Ei sunt cei care vor hotărî soarta lumii.
A: Dar de ce ei? Cu ce ne afectează pe noi?
R: Ei sunt cei care hotărâsc. De altfel, ei stăpânesc economia mondială. Acest lucru este cert, fie că ne convine, fie că nu. Toate statele lumii au în program racordarea la gândirea americană, la modelul lor de viață. Banii vin de la ei, ei sunt participanți activi la hotărârile privind soarta lumii, deci într-un fel noi toți ceilalți am căutat-o cu lumânarea. Acum vom avea parte de ceea ce am semănat.
A: Dar spune-mi, dacă întrebi ce va fi în America în mai 2010, ce ți se răspunde?
R: Foamete, război, șomaj, frică, sinucideri, crime...
A: Nu este o imagine prea plăcută!
R: Văd oameni disperați, copii plângând, văd mulți morți și cozi lungi. Parcă zeci de mii de oameni cer ajutor.
A: Și Europa în 2010?
R: Foamete, secetă, răscoală, șomaj...
A: Și în România?
R: România o văd cumva mai liniștită. Și la noi va fi o creștere a șomajului, o lipsă acută de bani la nivel general, dar nu văd foamete. Poate din cauza faptului că noi putem cultiva? Că noi nu am pierdut încă legătura cu pământul? Însă de departe America va fi cea mai afectată. Cum spuneam la început, dolarul nu va mai avea valoare.
A: Dar asta va afecta doar temporar. Se va găsi o altă monedă.
R: Va afecta toată planeta. La nivel global. Vor înceta schimburile comerciale și acest lucru va duce la foamete. Sunt multe țări dependente de import.
A: Da, dar se va găsi o modalitate de înlocuire a monedei.
R: Dacă s-ar dori, s-ar putea găsi, însă cei care conduc lumea doresc ca aceste lucruri să se întâmple spre a putea introduce banii virtuali. Adică totul este planificat. Nu contează câți mor, sunt pagube colaterale.
A: Poți fi un pic mai explicită?
R: Faptul că Pământul trece acum prin niște schimbări majore vine de la Dumnezeu. Faptul că noi ne transformăm, că avem șansa să fim în fața unui nou început, vine tot din Matricea Divină. Cei care ne conduc știu aceste lucruri de mult timp. Ei s-au pregătit și așteaptă. Vor să fructifice aceste aspecte în favoarea lor. De aceea vor specula totul la maxim. Vor lăsa ca aceste lucruri să se întâmple, va fi foamete, război și disperare și ei vor veni în chip de salvatori, cu o monedă unică virtuală, cu cip-uri implantate, cu un sistem universal de asigurări, cu raționalizări și cu speech-ul că tot ceea ce s-a întâmplat este din vina oamenilor, a încălzirii globale, a exploatării abuzive, etc. În acest mod, ei vor coordona resursele planetei, sistemul monetar, apa, aerul, viața, educația, totul. Nu vezi că este o aberație? Ei, adică guvernele, sunt cele care au coordonat aceste lucruri și până acum; doar câteva familii au exploatat bogățiile subterane și cu toate acestea ni se spune că noi suntem de vină. Noi, nu ei. Este o tactică de manipulare perfectă. Cu cât ni se spune mai des, cu atât sentimentul de vină devine mai pregnant, până când ne va fi rușine de noi înșine și de înaintașii noștri și atunci când va veni acel plan salvator, miraculos, îl vom accepta pe nerăsuflate, având chiar conștiința împăcată că ceea ce facem, facem bine, că este pentru viitorul copiilor noștri. Care viitor? De sclavi?
A: Asta așa este. Știi ce nu înțeleg? David spunea că ei nu vor mai corespunde vibrației Terrei, că vor trebui să plece.
R: Vor muri foarte mulți, însă vor rămâne la fel de mulți. Sunt urmașii celor cu sânge de anunnakki. Ei au acceptat amestecul sangvin special pentru a gestiona situația. Am înțeles asta abia după ce am citit Inuaki.
A: Dar nu pot fi toți răi!
R: Eu cred că toți sunt răi. Și mai cred că în rândul familiilor lor au supraviețuit doar cei care au ca manifeste trăsăturile negative. De altfel, modificarea genetică nu mai este de mult o necunoscută, așa că nu văd care ar fi problema să își creeze urmași după chipul și asemănarea lor și care să fie apți să populeze o Terra cu o vibrație nouă.
A: Tu îi poți simți, vedea, intui pe cei cu sânge de anunnakki?
R: Dacă întreb mi se răspunde, însă nu am știut de aceste lucruri înainte de a citi cartea, așa că experiența mea este limitată. Vreau chiar să mă concentrez asupra acestui aspect.
A: Dar tu ai sânge de-al lor?
R: Nu am întrebat și nu vreau să întreb. Nu aș putea duce informația dacă răspunsul ar fi pozitiv și de aceea, în ceea ce privește familia mea, vreau să știu cât mai puține lucruri de acest gen.
A: Referitor la anul acesta, ce îmi mai poți spune?

malmo 25.08.2009 22:04:18

Viitorul omenirii si Pamintului 2009 – 2021 (V)
 
R: Anul acesta, cei în drept vor recunoaște că există anomalii geomagnetice. Adică, că la nivelul Pământului au început să apară semne că polii magnetici tind să se schimbe.
A: Și David a menționat acest lucru.
R: Și eu văd ca fiind adevărat. Cum spuneam acest lucru va fi recunoscut, dar efectiv schimbarea va avea loc în 2012.
A: Dar ce efecte vor fi anul acesta legat de aceste perturbații?
R: Mi se spune că avioanele, păsările și mamiferele marine vor fi extrem de afectate. Insectele vor deveni agresive și vor avea un comportament anormal. Cu cât ne vom apropia de toamnă, cu atât se vor intensifica. Tot anul acesta vor crește în frecvență așa-zisele fenomene OZN. Din câte văd eu, asemenea aparate se vor vedea preponderent în America de Sud și nordul Europei.
A: Asta înseamnă că nu suntem singuri! Este un lucru bun.
R: Sela spune că multe din aceste aparate sunt extraterestre și că vin să supravegheze gradul de scăderea a câmpului magnetic.
A: Cum adică multe? Și restul?
R: Restul sunt altceva.
A: Ce?
R: Nu știu să îți spun, dar dacă mă concentrez, văd oameni ca noi, însă îmbrăcați în costume albe și cu măști pe față, aplecați în jurul unor nave ovoidale. Întreb unde sunt și mi se răspunde Nevada. Întreb dacă sunt OZN-uri și mi se spunne că sunt pământene. Care este scopul lor? Dezordine, dezechilibru, spaimă. Atât îți pot spune. Am încercat să intru mai în profunzime, însă nu primesc nici o informație.
A: Și celelalte OZN-uri reale, ce este cu ele?
R: Sunt venite să ne supravegheze. Problema este că văd două tipuri de asemenea mașinării. Unele le simt prietene iar altele cumva agresive. Dacă încerc să pătrund mai în amănunt, ceva mă blochează și mi se spune că anul 2011 va aduce cu sine o mare revelație referitoare la acest lucru, până atunci nu este problema mea. De altfel, este normal să mi se răspundă așa!
A: De ce?
R: Deși văd cu ochii minții aceste așa-zis farfurii zburătoare, deși le simt vibrația, eu nu cred în ele. Sigur, sunt convinsă că acolo, afară, în largul Universului mai există alte forme de viață, însă mintea mea refuză să conceapă că aceștia ne-ar putea vizita. Eu pur și simplu nu pot percepe cu înțelegerea mea limitată întâlnirile de gradul trei.
A: Sunt oameni care pot depune mărturie că există, sunt cărți, articole, poze...
R: Și eu le văd în interiorul meu. Și ce? Asta nu m-a putut convinge. Așa gândesc eu.
A: Dar dacă te concentrezi asupra anului în care vor fi aceste dezvăluiri, ce ți se spune?
R: Atenție! Veți fi înșelați! Mai mult de atât nu văd, dar simt că ne paște un mare pericol, ca și cum am fi amenințați.
A: Adică vor încerca să ne atace?
R: Nu pot răspunde la această întrebare. Văd doar că sunt de două feluri: buni și răi.
A: Te rog, chiar dacă nu crezi, o poți întreba pe Sela ce este cu ei?
R: Sela spune că vom fi agresați de unii, respectiv cei care au legătură cu actuala orânduire, dar că ceilalți ne vor fi de mare ajutor, în special după 2012. Totuși, eu nu pot crede aceste lucruri!
A: Din păcate, înțelegerea noastră pământeană este limitată. Cel mai adesea, noi suntem cei care ne blocăm accesul datorită unor idei preconcepute.
R: Așa este, dar eu nu pot trece de această limită!
A: Dacă ar fi să concluzionăm, ce ai putea spune despre anul 2009?
R: Este anul marilor schimbări, la toate nivelurile, economic, social, cultural, uman. Eu văd că în acest an se va hotărî soarta omenirii. Văd economia în pericol de a fi distrusă, foamete, răscoală, boli, lipsă de bani și probleme climaterice extreme, în toată lumea, probleme care vor escalada către sfârșitul anului când vom vedea iminența unui război.
A: Din păcate, am convingerea că asta ne așteaptă, însă să știi că România va fi cumva ferită. La noi nu va ajunge efectiv acest război. Vom fi apărați, protejați, într-un mod miraculos. Sigur, vom avea de suferit ca economie, vor fi și la noi probleme, dar de alt gen.
A: Îmi poți detalia?
R: Din câte văd eu, România va fi într-o perioadă de acalmie. Văd oameni îngrijorați, supărați, văd secetă, furtuni, caniculă, frig năpraznic, văd furie și mici conflicte interne, dar nu văd distrugeri masive, foc, oameni uciși. Mi se spune că noi vom fi înconjurați de război din toate părțile, totuși nu vom participa activ. Îmi apare ca și când țara noastră ar fi sub un clopot uriaș de energie benefică, care ne protejează. Cam atât pentru azi. Vom continua data viitoare.

cristiboss56 25.08.2009 22:06:57

Dan Diaconescu în direct ?
 
? ? ? ? ? ? . . . . .

valentin.viliga 25.08.2009 22:11:14

Citat:

În prealabil postat de cristiboss56 (Post 162180)
? ? ? ? ? ? . . . . .

inregistrat si in reluare :D

hmiron 25.08.2009 22:11:40

Dan Diaconescu in Direct in Reluare.

malmo 25.08.2009 22:11:52

Viitorul omenirii si Pamintului 2009 – 2021
ARYANA HAVAH

Viața pe Pământ...
încotro?

Motto

„Timpurile se schimbă,

iar noi ne schimbăm împreună cu ele.”

(„Tempora mutantur, et nos mutamur in illis”)

Împăratul Lothar I (795-885)


... bucăți prezentate dintr-un prezumtiv viitor al planetei,

"...fiind vorba de viziuni ele nu au caracter sută la sută predicativ. Ele vorbesc despre o posibilă evoluție a umanității pe o perioadă cuprinsă între anii 2009-2021, însă după cum știm cu toții, viitorul este încă deschis. Noi suntem artizanii schimbărilor, avem potențele Creatorului și dacă credința noastră ar fi cât o boabă de muștar, am putea muta munții."


Scriitorul face precizarea că ceea ce relateza poate fi considerat o ipoteză, o cale pe care cei prezenți acum pe Terra este foarte posibil să pășesca.

„Informațiile, la nivel global, pot părea șocante, dar simt că ele au ajuns la noi fie spre a ne pregăti, fie spre a încerca să ne trezească diini această letargie toxică și dăunătoare. Eu cred cu toată convingerea că Gaia are nevoie de ajutor. Haideți ca începând de astăzi să ne propunem să fim mai buni, mai înțelepți, mai îngăduitori, mai plini de lumină.

Haideți să încetăm această vendetă și să înțelegem că nimeni nu are nimic cu noi și că la rândul nostru nu trebuie să avem nimic cu nimeni. Noi suntem aici spre a învăța lecția Omeniei, spre a demonstra că suntem Oameni și mai presus de toate trebuie să înțelegem că suntem fii și fiice de Dumnezeu. Raiul este la îndemâna noastră, este în noi, în inimile noastre. Trebuie doar să vrem să îl materializăm, să îl transpunem în realitate.”


Ora este GMT +3. Ora este acum 23:04:06.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.