Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Umanitare (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5050)
-   -   SA ajutam un medic! (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=8854)

kiralina 18.03.2010 00:05:38

SA ajutam un medic!
 
Dragii mei,si medicii au nevoie de ajutor!o cunostinta a mea,medic stomatolog,si-a mancat sanatatea 30 de ani langa scaunul stomatologic!si de la sprijinul intr-un picior langa pacient,s-a ales cu o coxartroza,astfel ca are nevoie de o protezare de sold.operatia se va efectua in maxim 2 luni si are nevoie de rugaciune,intrucat are si diabet si probleme cardiace!se numeste ioan-viorel!va rog sa specificati pe pomelnic-ajutor de la Dumnezeu in operatia la picior!multumesc din suflet!

kiralina 18.03.2010 21:36:13

ce dezamagire!
 
Ce ciudata e natura umana!un om care si-a sacrificat sanatatea ptr a darui sanatatea,care in 30 de ani a avut in maini mi de pacienti,are nevoie de oameni,de voi,are nevoie sa i se intoarca binele dat,dar nu reactioneaza nimeni.sunt oare pe un forum crestin?

dorinastoica14 18.03.2010 21:56:20

Citat:

În prealabil postat de kiralina (Post 225379)
Ce ciudata e natura umana!un om care si-a sacrificat sanatatea ptr a darui sanatatea,care in 30 de ani a avut in maini mi de pacienti,are nevoie de oameni,de voi,are nevoie sa i se intoarca binele dat,dar nu reactioneaza nimeni.sunt oare pe un forum crestin?

Nu te grăbi să tragi concluzii pripite dragă Karina!
Pe acest forum sunt oameni minunați care citesc mai mult decât postează sau postează doar atunci când au într-adevăr ceva de spus.
Te asigur că sunt mulți creștini autentici care,deși nu vor scrie aici sau în altă parte se vor ruga oridecâte-ori cineva va cere sau va avea nevoie de rugăciuni.
Sfinții Doctori fără de arginți tainic să vegheze reușita operației domnului doctor.

speranta 19.03.2010 18:49:16

sa ma ierti kiralina...tocmai acum am vazut mesajul tau.
am sa il trec la pomelnic pe ioan viorel...Dumnezeu si Maica Domnului sa il ajute sa se faca bine si sa sa ii dea toate cele necesare pentru mantuire.:53:

alinutza109 19.03.2010 20:07:01

Dumnezeu si Maica Domnului sa il ajute sa treaca cu bine de operatie.Il voi pomeni in rugaciune si il voi trece in pomelnic.Doamne Ajutal-l.AMIN

annajanette 19.03.2010 20:16:34

o sa il ajute BUNUL DUMNEZEU o sa vezi!!!

raluca.nechifor 19.03.2010 23:19:20

Doamne ajuta-l pe medicul Ioan-Viorel!
 
"Atotputernicule Doamne, Tamaduitor al sufletelor si trupurilor, care cobori pe oameni si tot Tu ii ridici, care pedepsesti si vindeci din nou, ai mila de Ioan-Viorel, pentru ca este bolnav.
Intinde-Ti bratul Tau tamaduitor, si vindeca pe el, si ridica-l din patul de suferinta. Goneste duhul de slabiciune din el si indeparteaza de la el durerea, ranile, febra si slabiciunile.
Daca are pacate si greseli, iarta-i-le, din dragostea Ta pentru oameni.
Dumnezeule ai mila de ceea ce a creat mana Ta, intru Iisus Hristos, impreuna cu care esti binecuvantat si cu bunul si de viata datatorul Sfantul Duh, acum si in vecii vecilor.
Amin." :63:

Ne rugam pt sanatatea lui si asteptam vesti despre operatie si recuperare. :63:

kiralina 20.03.2010 13:07:58

Va multumesc la toti!Va tin la curent!

alinutza109 23.03.2010 17:22:26

Ce mai fc d-ul doctor?cum se simte?a fost operat?Doamne Ajuta-l!AMIN

kiralina 23.03.2010 19:58:59

Citat:

În prealabil postat de alinutza109 (Post 227164)
Ce mai fc d-ul doctor?cum se simte?a fost operat?Doamne Ajuta-l!AMIN

In maxim 2 luni se va opera!acum inca lucreaza,dar abia isi taraie piciorul!dar operatia il va rezolva,insa are nevoie de cat mai multa rugaciune,caci are o varsta,si inca 2-3 boli ce pot complica situatia.multumesc celor ce se roaga pentru un om ce si-a mancat sanatatea dand sanatate celorlalti!suna patetic si a dulcegarie,dar asta e realitatea!


Ora este GMT +3. Ora este acum 01:20:39.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.