Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Rugaciuni (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5048)
-   -   Rugaciune pentru mine (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=13498)

tigerAvalo9 04.08.2011 22:11:48

Rugaciune pentru mine
 
Salutare dragi prieteni.Vreau sa va mai zic cate ceva despre mine.Eu dupa cum stiti am trecut prin niste momente cumplite in ultimii 2 ani.Am fost pe la Bucuresti sa ma tratez de boala.Multumesc inca odata foarte mult prietenilor mei si oamenilor care m-au ajutat aici pe forum si care m-au ajutat si cu pachete/mir de la Sf.Nectarie si mi-au dat daruri minunate.Va multumesc din sufleet.As vrea insa sa va mai rugati pentru mine fiindca rugaciunea facuta de altii pentru un om e foarte puternica.Un mic de tot gand,un acatist/pomelnic la Sf.Biserica.Boala mi-a mai revenit acum insa,nu e terminata,nu am scapat de necazul asta.De pe forum am lipsit din cauza studiilor,problemelor din viata reala.Iertati-ma!Iertati-ma!
Dumnezeu sa va binecuvinteze!!!!Si sa ne binecuvinteze pe noi toti!Toti oamenii sa aiba credinta in Dumnezeu,asta mi-as dori:(>

Astept raspunsurile voastre.

Doamne ajuta!

glykys 04.08.2011 22:29:56

Sa te ajute Bunul Dumnezeu, Aline! :)
Sa nu disperi, ca toate sunt randuite spre mantuire!

cristiboss56 04.08.2011 22:47:11

In general tu esti o fire optimista , draga Alin , si asta conteaza foarte mult , pe langa credinta pe care o ai . Lucru extrem de rar pe acest forum, nu te-am vazut maniindu-te , suparandu-te pe cineva , ai trecut cu smerenie si rabdare peste dialogurile rautacioase si nefolositoare , si asta spune foarte mult , spune mult despre interiorul tau , si te rog sa ma crezi ca conteaza !
Multi de pe aici avem ce invata de la tine din multe puncte de vedere . Marea ta dorinta este de a ajunge la Radu Voda si sa te inchini la Sfintele moaste ale Sfantului Nectarie , si am inteles ca in aceasta luna ti se va indeplini visul .
Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu , Sfantul Nectarie si toti Sfintii bineplacuti lui Dumnezeu , sa te fereasca de tot raul , si sa mijloceasca pentru tine , pentru tamaduirea ta , spre bucuria ta si a familiei tale , si nu in ultimul rand spre bucuria celor de aici .
Amin!+:1:

radu_trandafir 05.08.2011 00:06:24

Fii tare, Aline! Sa nu renunti!! Ai credinta puternica! Dumnezeu sa te ajute!

tigerAvalo9 05.08.2011 12:45:07

Va multumesc din tot sufletul.Deabia astept sa ajung la Radu Voda.Dumnezeu exista suta-n mie!!!!Sunt convins de asta 100%.Eram convins de asta dar acum prin intamplarile in care trec m-am convins si mai tare!!!EXISTA!!!SLAVA TIE DOAMNE!

Adriana Cluj 05.08.2011 15:29:19

Citat:

În prealabil postat de tigerAvalo9 (Post 386178)
Salutare dragi prieteni.
Astept raspunsurile voastre.

Doamne ajuta!

Doamne ajuta Aline. Dumnezeu sa fie cu tine, iar Maicuta sa te aibe sub Sfant Acoperamantul ei in fiecare clipa!
Am sa te trec in pomelnicul meu.

tigerAvalo9 05.08.2011 17:42:11

Azi am vrut sa ma duc la moastele Sf.Nectarie la Catedrala din Galati si cand am am iesit afara pe strada ceva m-a oprit.Ajutati-ma va rog cu sfaturi.:(Ce sa fac,cum sa fac,sa ajung la Catedrala din Galati:( E o lupta intre bine si rau:(Cum sa scap:(

Dumitru73 05.08.2011 17:47:06

Citat:

În prealabil postat de tigerAvalo9 (Post 386449)
Azi am vrut sa ma duc la moastele Sf.Nectarie la Catedrala din Galati si cand am am iesit afara pe strada ceva m-a oprit.Ajutati-ma va rog cu sfaturi.:(Ce sa fac,cum sa fac,sa ajung la Catedrala din Galati:( E o lupta intre bine si rau:(Cum sa scap:(

daca vrei sa te duci si crezi cs-ti face bine, du-te.

tigerAvalo9 05.08.2011 19:23:58

Va multumesc tuturor!Tuturor!

cristiboss56 05.08.2011 19:47:02

Citat:

În prealabil postat de tigerAvalo9 (Post 386468)
Va multumesc tuturor!Tuturor!

Nu noua , ci lui Dumnezeu , caci El iti este "pedagog " , de El sa asculti !

tigerAvalo9 05.08.2011 20:13:50

Asa este.Am sa ma duc maine la Catedrala.Da Doamne sa infrang raul si boala!

the_Listener 06.08.2011 03:27:41

Citat:

În prealabil postat de tigerAvalo9 (Post 386481)
Asa este.Am sa ma duc maine la Catedrala.Da Doamne sa infrang raul si boala!

in credinta nu exista rau
multa iubire

tigerAvalo9 06.08.2011 08:30:56

Sa vad azi cum pot sa ajung:) Multumesc tuturor

tigerAvalo9 06.08.2011 22:01:57

Salutare.S-au intamplat multe lucruri azi.M-am dus la catedrala m-am rugat insa n-am gasit Sfintele Moaste ale Sf.Nectarie.M-am dus la Spitalul Judetean insa maine e acatistul Sf.Nectarie.M-am dus sa ma spovedesc ca nu ma mai spovedisem de 2 luni si deodata m-a apucat dorinta de a ma spovedi.M-am dus la spovedanie fara post fara nimic si m-am spovedit.Acum intrebarea e daca maine ma pot duce la Impartasanie daca nu am tinut post.Sunt bulversat,sunt intr-o situatie speciala de asta nu am tinut post.Ajutati-ma va rog
__________________

cristiboss56 06.08.2011 22:07:27

Citat:

În prealabil postat de tigerAvalo9 (Post 386730)
Salutare.S-au intamplat multe lucruri azi.M-am dus la catedrala m-am rugat insa n-am gasit Sfintele Moaste ale Sf.Nectarie.M-am dus la Spitalul Judetean insa maine e acatistul Sf.Nectarie.M-am dus sa ma spovedesc ca nu ma mai spovedisem de 2 luni si deodata m-a apucat dorinta de a ma spovedi.M-am dus la spovedanie fara post fara nimic si m-am spovedit.Acum intrebarea e daca maine ma pot duce la Impartasanie daca nu am tinut post.Sunt bulversat,sunt intr-o situatie speciala de asta nu am tinut post.Ajutati-ma va rog
__________________

Am citit acest mesaj , draga Alin , si la "Generalitati " , si ti-am raspuns acolo !
Te rog cauta sa te aduni , sa te linistesti , si incearca sa citesti in seara asta " Paraclisul Maicii Domnului " , iti va face bine , mult bine !

tigerAvalo9 06.08.2011 23:21:34

Da.Asa am sa fac.Multumesc.Chiar acum sunt mai linistit.

maria32 07.08.2011 03:23:12

Citat:

În prealabil postat de tigerAvalo9 (Post 386764)
Da.Asa am sa fac.Multumesc.Chiar acum sunt mai linistit.

Dumnezeu sa-ti ajute Alin!

tigerAvalo9 07.08.2011 05:56:16

Multumesc mult.

misteria 07.08.2011 20:12:36

Draga tigrule, Dumnezeu te cunoste , te iubeste si te ajuta ! Lumina Lui sa te insoteasca pretutindeni!

tigerAvalo9 07.08.2011 21:02:16

Acum sunt fericiiiiiiiiiit!Ma simt mai bine!!!!Am fost la Sf.Spovedanie,Impartasanie si la moastele Sf.Nectarie in decursul a 2 zile.Rugaciunile si-au facut efectul!:x

cristiboss56 07.08.2011 22:04:38

Citat:

În prealabil postat de tigerAvalo9 (Post 386962)
Acum sunt fericiiiiiiiiiit!Ma simt mai bine!!!!Am fost la Sf.Spovedanie,Impartasanie si la moastele Sf.Nectarie in decursul a 2 zile.Rugaciunile si-au facut efectul!:x

Ai vazut , Aline ! Cu rabdare , prin rugaciune si iar rugaciune , si iar rabdare , multe rezolvam si dobandim .Nicicand sa n-o uiti pe Preasfanta Fecioara Maria ! Rugaciunea trebuie sa fie continua , chiar de ne vedem cu "sacii in caruta " , sa fie dezinteresata cat mai mult posibil , sa devina o obisnuinta , sa faca parte din viata noastra . Fara ea , murim , Aline !

tigerAvalo9 07.08.2011 22:11:33

Mare dreptate.Multumesc.

icamilin 08.08.2011 00:31:24

Rugaciune!
 
Doamne ajuta!
Draga Alin, multa sanatate si numai ganduri bune! Stiu ca esti un baiat cu un suflet minunat, nu pot uita cat de mult te-ai rugat pentru sora mea si prietena mea, bolnave de cancer si la randu-mi iti trimit aceasta rugaciune-binecuvantare ca sa-ti aline sufletul, sa te ajute sa treci mai usor peste greutatile care te apasa:

" Să fii binecuvântat în casa ta și la locul de muncă, Domnul să-ți dea întâietate asupra celor din jurul tău.Tot ce faci să fie binecuvântat și pe orice vei pune mâna, să prospere. Tot ce începi să duci la bun sfârșit și să-ți aducă o bună răsplată. Oriunde vei merge și de oriunde vei veni, binecuvântarea să fie cu tine. Să ai mereu biruință asupra vrășmașilor tăi, oricare ar fi ei (boala, lipsa, îngrijorarea, tristețea, teama, durerea, răutatea, singuratatea...). Domnul ți-a dat odihnă de toate părțile. Pacea Lui care întrece orice închipuire, iți păzește mintea și inima în Iisus Hristos. Din toate bunătațile să ai la vremea potrivită, din belșug. Să poți da cu mână largă și bucurie și celor care duc lipsă. Să dai cu împrumut, dar să nu iei niciodată. Domnul să te facă să fii cap și nu coadă, totdeauna sus și niciodată jos. În fiecare seară să pui capul liniștit pe perină și să adormi mulțumind Domnului pentru ziua care s-a isprăvit. Să aștepți doar lucruri bune de la Dumnezeul tău.Teama și îngrijorarea să nu-ți fie niciodată tovarăși. Încrederea ta să fie nestrămutată în bunătatea și dragostea Domnului pentru tine. Nici o armă ridicată împotriva ta să nu aibă putere. Orice limbă care te va judeca să fie osândită. Căile tale să fie totdeauna drepte și netede. Dacă pășește pe ele cel ce șchiopătează, să nu se abată de la ele, ci mai degrabă să fie vindecat. Privirea ta să fie totdeauna ațintită spre Cel care poate totul, Care te-a iubit atât de mult încât a plătit prețul suprem pentru a te răscumpăra. În El toate lucrurile sunt posibile. Pacea, bucuria, nădejdea, dragostea și credința să nu te părăsească niciodată! "






















tigerAvalo9 08.08.2011 07:54:52

Multumesc mult.Ma bucur ca sunt bagat in seama.Ca sunt apreciat.:(

Thank You!!!!

Hartford 08.08.2011 19:17:08

Woow..ce binecuvatare frumoasa ti-a scris Ica si eu iti doresc sa ai parte de tot ce a scris ea, Domnul fie cu tine in toate zilele iar Maica Domnului sa te acopere cu Acoperamantul ei cel Sfant.+

tigerAvalo9 08.08.2011 20:56:37

Chiar maine ma duc sa-i duc unei batranici necajite o carte cu Sf.Nectarie.

tigerAvalo9 09.08.2011 15:51:18

Sunt super fericit.Deci zilele astea m-am spovedit,m-am impartasit,am fost la moastele Sf.Nectarie,cunoasteti pe Sf.Nectarie?Asa si am fost si ma simt mai bineee super bine,cautam duhovnic si mi-am gasit,aveam deznadejde ca nu voi gasi unul,pot sa spun ca tot ce m-a rugat s-a indeplinit.MULTUMESC DOAMNE!Numai bine!

coralina 09.08.2011 19:11:46

Citat:

În prealabil postat de tigerAvalo9 (Post 387528)
Sunt super fericit.Deci zilele astea m-am spovedit,m-am impartasit,am fost la moastele Sf.Nectarie,cunoasteti pe Sf.Nectarie?Asa si am fost si ma simt mai bineee super bine,cautam duhovnic si mi-am gasit,aveam deznadejde ca nu voi gasi unul,pot sa spun ca tot ce m-a rugat s-a indeplinit.MULTUMESC DOAMNE!Numai bine!

Slava Domnului! Multa sanatate!
Mai sunt moastele Sfantului Nectarie in Galati? Daca da, imi spui te rog unde...? Multumesc si Doamne ajuta!

tigerAvalo9 09.08.2011 20:32:24

La Biserica din interiorul Spitalului Judetean Galati.:*

tigerAvalo9 13.08.2011 13:36:43

Salutare.Se simte o imbunatatire pe toate planurile.Se vede ca rugaciunile si-au facut efectul si Dumnezeu e mare si nu lasa sa cada omul necajit si caruia ii pasa de Dumnezeu.VA MULTUMESC DIN SUFLEEEEEEEEEEEEEET ,DIN SUFLEEEEEEEET,DIN SUFLEEEEET PENTRU TOOOOOOOT AJUTORUL DAT !Si la mine si la mama se simte o imbunatarie.Deci operatia se va stabili in zilele urmatoare iar noi mergem cu credinta inainte!
AM SA FAC O LISTA CU TOTI OAMENII CARE M-AU AJUTAT SI AM SA-I PUN INTR-UN POMELNIC SI AM SA-I POMENESC LA RUGACIUNE!
MOMENTAN SUNT INTR-O CONTINUA MISCARE!SCUZATI-MA!

tigerAvalo9 16.08.2011 16:56:38

Mare este mila ta Doamne si drept esti Tu!!!Vesti bune!
Deoarece s-a rugat multa lume pentru mama,inclusiv ea si eu,deoarece s-a dus la Sf.Nectarie la moaste(aici in oras,urmeaza sa ne ducem si la Radu Voda)Dumnezeu si Sf.Nectarie au inlaturat frica,teama,spaima si mama nu mai trebuie sa faca operatie.Exact ce a cerut exact aia s-a intamplat.Eu sunt mai bine,simt o imbunatatire.DECI DOVADA CA RUGACIUNEA SI-A FACUT EFECTUL SI CA DUMNEZEU EXISTA!

MULTUMESC DOAMNE,MAICUTA DOMNULUI,SF NECTARIE SI TUTUROR SFINTILOR!!!!
INSA LUPTA NU S-A TERMINAT EA CONTINUA.
URMATORUL PAS:RADU VODA
Rugaciune,rugaciune,rugaciune asta e reteta.

MULTUMESC DIN SUFLET TUTUROR!Dumnezeu sa va binecuvinteze!


Ora este GMT +3. Ora este acum 23:26:29.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.