Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Despre Sfanta Scriptura (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5014)
-   -   Profetiile din Daniel, regasite si descifrate in/de cartea Apocalipsei (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=15914)

Cornel Urs 29.12.2012 19:55:23

Profetiile din Daniel, regasite si descifrate in/de cartea Apocalipsei
 
rog pe cei cunoscatori in acest domeniu sa explice...

vidoveczandrei 29.12.2012 21:38:43

Citat:

În prealabil postat de Cornel Urs (Post 491566)
rog pe cei cunoscatori in acest domeniu sa explice...

Sfintii Parinti pot,dar noi oameni nu stim sa talcuim,ia de la editura Christiana Talcuri Sfintii Parinti la Apocalipsa,acolo o sa gasesti totul.

osutafaraunu 29.12.2012 22:21:42

Cred că domnul Urs altceva dorește să spună. Nu noi oamenii simpli să tâlcuim cartea lui Daniel, ci să lăsăm cartea Apocalipsei să tâlcuiască profeții ale proorocului Daniel. Sper să nu greșesc. Am în vedere o discuție ce am purtat-o cu dânsul pe această temă. Așteptăm să fie mai specific, care profeție dorește s-o luăm în vizor.

Cornel Urs 30.12.2012 09:58:59

Citat:

În prealabil postat de vidoveczandrei (Post 491587)
Sfintii Parinti pot,dar noi oameni nu stim sa talcuim,ia de la editura Christiana Talcuri Sfintii Parinti la Apocalipsa,acolo o sa gasesti totul.

o sa ma interesez de acea carte, multumesc pentru informatie.

Cornel Urs 30.12.2012 10:00:46

Citat:

În prealabil postat de osutafaraunu (Post 491596)
Așteptăm să fie mai specific, care profeție dorește s-o luăm în vizor.

v-ati laudat ca puteti descifra profetiile lui Daniel prin intermediul Apocalipsei !
eu unul nu cred ca aveti acest har, deoarece sunteti rupt de Hristos, dar haideti sa vedem ce aveti de spus, iar cei care sunt induhovniciti va pot corecta ereziile cu aceasta ocazie ...

stefan florin 30.12.2012 12:51:11

Citat:

În prealabil postat de Cornel Urs (Post 491645)
v-ati laudat ca puteti descifra profetiile lui Daniel prin intermediul Apocalipsei !
eu unul nu cred ca aveti acest har, deoarece sunteti rupt de Hristos, dar haideti sa vedem ce aveti de spus, iar cei care sunt induhovniciti va pot corecta ereziile cu aceasta ocazie ...

si tu acum...vrei sa-l descurajezi pe amicul osutafaraunu? El chiar crede ca adventistii sunt pe cai mari iar tu il faci acum pedestru...

Cornel Urs 30.12.2012 13:32:30

Citat:

În prealabil postat de stefan florin (Post 491658)
si tu acum...vrei sa-l descurajezi pe amicul osutafaraunu? El chiar crede ca adventistii sunt pe cai mari iar tu il faci acum pedestru...

haideti sa punem umar la umar si sa-i aratam lui "osutafaraunu"ca nu-i asa si ca se inseala...

osutafaraunu 30.12.2012 15:34:46

Citat:

În prealabil postat de Cornel Urs (Post 491645)
v-ati laudat ca puteti descifra profetiile lui Daniel prin intermediul Apocalipsei !

Nu m-am lăudat de fel! Lauda este a lui Dumnezeu că ne-a descoperit prin intermediul Apocalipsei (rețineți: Apocalipsa este descoperirea lui Iisus Hristos) profețiile sigilate (pentru timpul lui) ale lui Daniel.

osutafaraunu 30.12.2012 15:35:18

Citat:

În prealabil postat de Cornel Urs (Post 491668)
haideti sa punem umar la umar si sa-i aratam lui "osutafaraunu"ca nu-i asa si ca se inseala...

Eu credeam că ați inițiat un topic serios pentru un real folos duhovnicesc... M-ați dezamăgit! Îmi pare rău...

stefan florin 30.12.2012 20:57:59

Citat:

În prealabil postat de osutafaraunu (Post 491678)
Eu credeam că ați inițiat un topic serios pentru un real folos duhovnicesc... M-ați dezamăgit! Îmi pare rău...

asta e amice. Topic-uri cu ziua ZIUA SAMBETEI sau cu MUST in loc de VIN (aste pe placul vostru) au mai fost pe aici


Ora este GMT +3. Ora este acum 06:14:11.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.