Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Rugaciuni (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5048)
-   -   O rugaciune pentru Nicolae, Ioan si familia (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=18720)

AlinB 01.12.2016 22:49:10

O rugaciune pentru Nicolae, Ioan si familia
 
Citat:

În prealabil postat de ioan67 (Post 637057)
Culai, de-o vreme noi avem acasă mari necazuri. Ne sunt bolnavi copiii, bebelușul Nicolae e în spital de cam multă vreme și nu merge deloc bine, azi soția mi-a spus plângînd că nu mai rezistă, mie îmi e tare greu singur cu ceilalți doi...

Pentru cine vrea sa faca o fapta buna, sa-i pomeansca in fiecare zi in rugaciunile personale si duminica la Sf. Liturghie sau si mai devreme, poate da un pomelnic pentru Ioan si familia.

Eventual daca Ioan ne spune si cum o cheama pe sotie si desigur, si copii Maria si Tudor.

Si doua vorbe de incurajare poate pe acest topic, n-ar strica.

DragosP 01.12.2016 23:13:41

Vrei să zici "Cezar", că șela-i numele de botez. Bine, mai are, da' să zică el, de vrea.

ioan67 02.12.2016 02:31:34

Ruxandra e soția, eu Cezar Octavian.
Am aflat ce are Nicolae: alergie, manifesta pe aparatul respirator.
Treaba inspaimântatoare e ca se sufoca in propriile secretii... Horcaie intruna, medicatia pare fara efect... Ramane si enigma febrei... De azi diaree aproape continuu... iarasi, ca a mai avut acum vreo saptamana... I-au aparut rani dureroase pe fese, e foarte grava iritatia locala, plange aproape continuu iar asta ii sporeste dificultatea respiratorie si a luat deja o mina grava, exagerat de serioasa, i s-a modificat mimica fetei (i-au coborat comisurile buzelor, ochii au devenit oblici...), nu mai zambeste deloc orice tumbe ii facem...:(
Mi-e teama, oricat ar suna de ciudat, mai ales de ce se petrece cu nevasta-mea... O lasa nervii, sarmana... Asista neputincioasa, e un fel de tortura neincetata pentru ea...
Si totusi am simtamantul cert ca va trece totul cu bine. Nu stiu de ce, am o liniste si veselie interioara, foarte discreta/usoara, pe care o constat cu oarece mirare si nu-mi trece prin gand sa o cercetez... Are rostul ei.

ioan67 02.12.2016 02:36:28

Mulțumesc pentru sprijin,
Doamne ajută!

simpllu 02.12.2016 04:00:02

Tratament homeopat ați încercat? Apariția bolii coincide cu efectuarea vreunui vaccin?
Dacă considerați că merită să mai cereți o altă părere, vă pot face legătura cu un medic pediatru din București.

ioan67 02.12.2016 04:05:35

....)
Oh, suntem ... sufocati de doctori...:)
Mai bine un duhovnic de Ardeal, daca ai.....:)

simpllu 02.12.2016 04:16:01

Lasă că aveți duhovnici buni. :)

simpllu 02.12.2016 04:25:54

....:) https://m.youtube.com/?#/watch?v=kV0pgvNk6_E

Florin-Ionut 02.12.2016 09:16:42

Trebuie să ne gîndim la ei ca și cum ar fi familia noastră. Așa rugăciunea va fi mai de calitate.

Bebe e pe lapte praf? Dacă da, poate ar trebui încercată altă formulă.

Copacel 02.12.2016 09:34:15

Citat:

În prealabil postat de ioan67 (Post 637118)
Ruxandra e soția, eu Cezar Octavian.
Am aflat ce are Nicolae: alergie, manifesta pe aparatul respirator.
Treaba inspaimântatoare e ca se sufoca in propriile secretii... Horcaie intruna, medicatia pare fara efect... Ramane si enigma febrei...

Vezi bre sa nu aiba pneumonie atipica. Sa stii ca si pneumonia este o "alergie" la aer.
Fa-i un CT toracic( si nu radiografie
Eu anul trecut am avut pneumonie atipica, fara tuse, fara febra.Doar o durere
surda in partea dreapta a coastelor.Si a fost depistata la CT toraci si nu radiografie.

Stii , diagnostice de tipul are "alergie" sunt de genul "problema este ca este o problema" sau "problema este ca-l doare capul ".Pai da, pai da dar care sunt cauzele.
In plus, nu-s medic dar prezenta febrei indica o infectie in progres si nu alergia lui peste prajit.
Dupa mine , diagnosticul ala pus de "alergie" parca este pus de pe buda.Sa
scrie acolo ceva la diagnostic ca sa nu dea foaia goala de diagnostic.Probabil
ca se cupleaza cu faptul sa scrie ceva acolo la examen ca sa nu dea foaia goala la examen. :4:


Ora este GMT +3. Ora este acum 15:19:56.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.