Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Obiecte care dispar (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=18311)

AlinB 01.02.2016 10:58:59

Da' chei de la casa, cine mai are, cu sau fara stirea ta?

Pe urma, mai e si neamtzul ala..

ortodoxa2310 01.02.2016 11:21:04

Citat:

În prealabil postat de AlinB (Post 612463)
Da' chei de la casa, cine mai are, cu sau fara stirea ta?

Pe urma, mai e si neamtzul ala..

Eu si sotul meu avem chei, atat. Cand spuneti neamt la el va referiti? ne-am mutat noi din germania in romania, dar el roman, nascut&crescut in romania. Acum e ceva mai binisor, daca se poate numi asa un puiutz de ciroza. E mai bine in sensul ca nu mai bea fiindca ii este frica sa nu dea coltu', deci am pace si liniste cel putin.

Oricum, legatura intre el si obiectele care nu le mai gasesc nu vad.
Am patit disparitii de-astea si cand era in spital.

Vecinii sunt mai tot timpul acasa, dar ma indoiesc ca daca ar intra in casa cumva, ar lua lucruri atat de lipsite de importanta. Plus ca la primul incident, cu lantul, si apoi la ala cu plicul de fervex, eram in casa.

GMihai 01.02.2016 12:41:26

Citat:

În prealabil postat de ortodoxa2310 (Post 612466)
Eu si sotul meu avem chei, atat. Cand spuneti neamt la el va referiti?

Cred ca se refera la neamtul Alzheimer.

Intrarea Vagonului 01.02.2016 13:50:12

Citat:

În prealabil postat de GMihai (Post 612474)
Cred ca se refera la neamtul Alzheimer.

Just; Alzheimer e deschizătorul perfect de portaluri interdimensionale, unde obiectele dispar pentru totdeauna.

heaven 01.02.2016 13:50:34

Citat:

În prealabil postat de ortodoxa2310 (Post 612466)
Eu si sotul meu avem chei, atat. Cand spuneti neamt la el va referiti? ne-am mutat noi din germania in romania, dar el roman, nascut&crescut in romania. Acum e ceva mai binisor, daca se poate numi asa un puiutz de ciroza. E mai bine in sensul ca nu mai bea fiindca ii este frica sa nu dea coltu', deci am pace si liniste cel putin.

Oricum, legatura intre el si obiectele care nu le mai gasesc nu vad.
Am patit disparitii de-astea si cand era in spital.

Vecinii sunt mai tot timpul acasa, dar ma indoiesc ca daca ar intra in casa cumva, ar lua lucruri atat de lipsite de importanta. Plus ca la primul incident, cu lantul, si apoi la ala cu plicul de fervex, eram in casa.

Si sotul dumneavoastra se plange ca ii dispar obiecte si ca are astfel de patanii?

ahilpterodactil 01.02.2016 15:09:47

Citat:

În prealabil postat de ortodoxa2310 (Post 612391)
De fiecare data intorc casa cu susul in jos ...

As fi interesata de o perspectiva crestin-ortodoxa.

Incercati cu josul in sus.

Seraphim7 01.02.2016 16:49:28

Citat:

În prealabil postat de AGabriela (Post 612445)
Doamne fereste!. Tu vezi ce scrii? Daca nu iti dai seama de veridicitatea acestor lucruri, citeste "Marii initiati ai Indiei si parintele Paisie". Acolo sunt toate explicatiile asa-ziselor spirite.
In viziune Ortodoxa (adevarata) sufletul omului se duce in rai/iad imediat, nu dupa 3 zile sau 40 de zile.

Dacă vrei îți aduc argumente biblice si patristice in sprijinul metempsihozei si a evoluției spirituale sau a modului cum se comportă sufletul inafara corpului,plus mii de cazuri relatate de oameni in prezent.E ilogic sa tratezi asa superficial o chestiune ca asta.Voi filtrati oceanul prin sita de ceai.

ahilpterodactil 01.02.2016 17:02:42

Citat:

În prealabil postat de Seraphim7 (Post 612496)
Dacă vrei îți aduc argumente biblice si patristice in sprijinul metempsihozei ...

Hopa! Ia lumineaza-ne frate, ca eu unul nu am gasit, sa fiu iertat de ignoranta, asemenea argumente.

Seraphim7 01.02.2016 17:52:20

Citat:

În prealabil postat de ahilpterodactil (Post 612499)
Hopa! Ia lumineaza-ne frate, ca eu unul nu am gasit, sa fiu iertat de ignoranta, asemenea argumente.

Lasă morții să-și îngroape ideile lor,mai bine caută singur:)

AlinB 01.02.2016 18:25:25

Haha, da, si eu am vazut un monstru cu 3 cocoase, cap de tzap si coada de pisica.

Daca nu crezi, cauta-l singur. :24:


Ora este GMT +3. Ora este acum 17:47:00.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.