Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Rugaciuni (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5048)
-   -   Maica domnului (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=15490)

patricia2006 06.09.2012 10:54:46

Maica domnului
 
bun gasit tuturor....simt ca trebuie sa marturisesc minunile din viata mea facute pentru mine de catre MAICUTA DOMNULUI....in primul rand m-a ajutat sa imi descopar cancerul in faza incipienta,,,,ma ajutat sa fiu impreuna cu sotul meu,,,ce-a mai mare minune ma ajutat sa imi duc sarcina la bun sfarsit desi aveam cancer ovarian,,ma ajutat atunci cand sotul meu nu voia sa auda de parintii mei si sa mearga la ei la intors cu fata spre bunatate si seara de revelion am petrecut-o cu ei si a fost foarte frumos,la ajutat pe tatal meu cand sa taiat cu flexul si sa operat,acum este bine,ma ajutat in postul care a trecut sa ma spovedesc dupa 4 ani.......si multe minuni care probabil nu stim ca sunt minuni.........ITI MULTUMESC MAICA MEA,AJUTA-MA IN CONTINUARE SA FIU SANATOASA SI SA IMI IASA RMN-UL BINE IN NOIEMBRIE.....mi-ar face mare placere sa mai aud si de la voi de la cei care ati avut parte de minnile MAICII DOMNULUI cum ati fost ajutati.multumesc

kikyo_ea 06.09.2012 11:56:13

Doamne ajuta! Ma bucur mult sa aud vesti bune Patricia. Maica Domnului sa te ajute in continuare. Roaga-te ei ca este mult milostiva si grabnic ajutatoare.

Eugen7 06.09.2012 12:06:45

Citat:

În prealabil postat de patricia2006 (Post 469268)
bun gasit tuturor....simt ca trebuie sa marturisesc minunile din viata mea facute pentru mine de catre MAICUTA DOMNULUI....in primul rand m-a ajutat sa imi descopar cancerul in faza incipienta,,,,ma ajutat sa fiu impreuna cu sotul meu,,,ce-a mai mare minune ma ajutat sa imi duc sarcina la bun sfarsit desi aveam cancer ovarian,,ma ajutat atunci cand sotul meu nu voia sa auda de parintii mei si sa mearga la ei la intors cu fata spre bunatate si seara de revelion am petrecut-o cu ei si a fost foarte frumos,la ajutat pe tatal meu cand sa taiat cu flexul si sa operat,acum este bine,ma ajutat in postul care a trecut sa ma spovedesc dupa 4 ani.......si multe minuni care probabil nu stim ca sunt minuni.........ITI MULTUMESC MAICA MEA,AJUTA-MA IN CONTINUARE SA FIU SANATOASA SI SA IMI IASA RMN-UL BINE IN NOIEMBRIE.....mi-ar face mare placere sa mai aud si de la voi de la cei care ati avut parte de minnile MAICII DOMNULUI cum ati fost ajutati.multumesc

Slava Domnului Patricia.
Sa multumim lui Dumnezeu si Maicii Domnului!
Maica Domnului ne ajuta cu harul si puterea Domnului Iisus Hristos spre mantuirea noastra si slava lui Dumnezeu, indemnandu-ne "sa faceti TOT ce va va spune EL" (Ioan cap 2) Iisus Hristos, Domnul Dumnezeu nostru... caci Dumnezeu si Maica Domnului si toti Sfintii ne iubesc pe noi, pe fiecare in parte mai mult decat ne iubim noi pe noi insine.

ioan cezar 06.09.2012 14:57:12

Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu sa ne ocroteasca mereu, sa ne deschida prin sfintele Ei rugaciuni Usa Milostivirii. AMIN+

ovidiu b. 06.09.2012 19:01:57

Citat:

În prealabil postat de ioan cezar (Post 469381)
Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu sa ne ocroteasca mereu, sa ne deschida prin sfintele Ei rugaciuni Usa Milostivirii. AMIN+

Amin......

glykys 06.09.2012 20:05:25

Maica Domnului este si maica noastra. Bine este sa o avem aproape, in suflet si in rugaciuni, asa cum se cuvine.:6:
Si sa ii aducem lauda pentru darurile sale bogate cu care ne inconjoara in lumea aceasta, rugandu-ne sa ni le daruiasca si in viata de apoi.

patricia2006 07.09.2012 10:10:09

Citat:

În prealabil postat de glykys (Post 469469)
Maica Domnului este si maica noastra. Bine este sa o avem aproape, in suflet si in rugaciuni, asa cum se cuvine.:6:
Si sa ii aducem lauda pentru darurile sale bogate cu care ne inconjoara in lumea aceasta, rugandu-ne sa ni le daruiasca si in viata de apoi.

multumesc frumos

viorels 29.09.2012 10:44:47

Rugaciune facatoare de minuni catre prea sfanta nascatoare de dumnezeu si pururea fec
 
PreaSfântă Stăpână de Dumnezeu Născătoare spre tine îmi în drept gândul, inima și toate simțurile mele și te rog cu lacrimi: Până când Măcuță a milostivirii va mai fi această durere pe pământ? Până când vrăjmașii nevăzuți ai neamului omenesc vor mai da lovituri atât de puternice asupra bieților oameni? Înșelând-i ca să nu cunoască Adevărul, să ne îndeplinească poruncile divine și să nu dea slavă și cinste pururi Măritului Dumnezeu Cel în Treime închinat; Tatălui, și Fiului și Sfântului Duh. Ridică-te Stăpână Atotbună și zdrobește pe vrăjmașii noștri și ai Fiului Tău iubit Iisus Hristos, îngrozindu-i cu nebiruita-ți Sfințene, îndreptându-ne pe cărările mântuirii, ca să dăm mereu mărire lui Dumnezeu. Rogă-te Fecioară pentru Sfânta Bisercă, pentru propovăduirea Sfintei Evanghelii pentru întreg pământul, pentru poporul acesta, pentru conducătorii lui, rudele mele, pentru văduve, orfani, săraci, bogați, necăjiți, bolnavi, bătrâni, pentru cei prigoniți și umiliți pentru credință, pentru salvarea celor rătăciți la secte, și pentru cei răposați.

Ajută-ne Maică Preacurată să ne mântuim toți de păcatele noastre, să iubim Sfânta Biserică, să ne spovedim des, să renunțăm la păcate, vicii și necredință. Ajută-ne să nu fim insensibili la chemarea, divină a blândului Tău Fiu care a venit să sufere chinuri barbare, pentru noi păcătoșii, bietele Sale oițe rănite așa de mult de vrăjmași. Roagă-te Măicuță Sfântă și pentru aceste nevoi ale mele (rostește apoi necazurile tele către Maica Domnului toate durerile tale și dorințele pe care le vrei de la bunul Dumnezeu să-ți le îndeplinească Maica Domnului). Slavă Tatălui și Fiului și Sfântului Duh acum și pururea și în vecii vecilor AMIN.
.


Ora este GMT +3. Ora este acum 02:45:25.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.