Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Michael Jackson a MURIT. (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=6597)

iulyaan 26.06.2009 03:43:28

Michael Jackson a MURIT.

a murit un mare artist.a fost foarte controversat dar....un geniu al muzicii.dumnezeu sa-l odihneasca

mirelat 26.06.2009 04:25:54

Dumnezeu sa-l ierte!

Tocmai am auzit si eu vestea, sunt stupefiata.. sa moara atat de tanar, de atac de cord.

andreicozia 26.06.2009 05:55:31

Intradevar a fost un mare artist. Desi a fost o persoana controversata, trebuie sa vedem ceea ce a fost bun in el.
Dumnezeu sa-l ierte!

Traditie1 26.06.2009 08:15:16

Citat:

În prealabil postat de andreicozia (Post 148250)
Intradevar a fost un mare artist. Desi a fost o persoana controversata, trebuie sa vedem ceea ce a fost bun in el.
Dumnezeu sa-l ierte!

Capacitatea artistica nu este un merit al omului ci 100% darul lui Dumnezeu. A elogia un om pentru creatiile artistice este o nedreptate fata de Dumnezeu si fata de ceilalti oameni carora Dumnezeu nu le-a dat astfel de daruri.

cristiboss56 26.06.2009 09:22:46

Dumnezeu să-L ierte pe el și pe toți cei ce au plecat la Domnul de pe această Planetă , în aceași secundă cu el, pentru că pentru toți trebuie să ne rugăm, indiferent ce au fost și ce au făcut în astă lume.

vsovi 26.06.2009 09:53:55

un geniu al imaginatziei shi al sunetelor care a sfarshit inghitzit de fiara... gLumii... l-au secatuit, l-au haituit, l-au excrocat, l-au stors de bani, l-au judecat shi l-au hulit mereu, deshi el ne-a daruit iubire shi frumusetze in toate melodiile sale shi a aratat mereu o nepasare totala fatza de parerea "buna" a oamenilor simandicoshi; A iubit, a stralucit shi a murit ca un copil... caci asha a fost toata viatza... un copil iubitor de iubita incat a purtat chipul ei pe sine, a cioplit-o pe carnea lui, in sufletul lui... poate ca a mai shi greshit "iubind" prea mult pe unii copii... dar asta e treaba altora ca sa judece... eu shtiu ca am visat mereu asemenea lui... asemenea tuturor nascocelilor sale pline de intuneric shi lumina... un negru, un alb... un erou imbracat in black and white... militand pentru tolerantza shi iubire... iubire sincera de copil... S-al ierte Domnul shi sa-l odihnesca acolo unde Michael shi-a lucrat faptele bune, sa-l odihneasca dupa mare Mila Sa...

windorin 26.06.2009 12:02:15

Dumnezeu sa'l ierte !

Cred ca a fost un om minunat. Multe a patimit si multe a indurat de la rautatea celor de langa el. Aceia sunt cei ce l'au chinuit psihic si nu l'au odihnit cu prezenta lor. Cei de langa el, oamenii, sunt cei pentru care s'a chinuit toata viata sa isi schimbe trupul.

Dea Domnul ca pentru bucuria adusa multora, o bucurie curata, spre deosebire de alte muzici, sa i se randuiasca si lui o mica parte de odihna.

tigerAvalo9 26.06.2009 12:06:49

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.Nu-mi vine sa cred inca..:22:

Florin-Ionut 26.06.2009 12:20:31

A avut parte de talent, faima mondiala cum putini au avut, bani, proprietati, dar a plecat la cele vesnice pe neasteptate si gol de toata desertaciunea lumii acesteia.

Sa luam aminte.

razvan_andrei 26.06.2009 12:51:33

Citat:

În prealabil postat de Traditie1 (Post 148253)
Capacitatea artistica nu este un merit al omului ci 100% darul lui Dumnezeu. A elogia un om pentru creatiile artistice este o nedreptate fata de Dumnezeu si fata de ceilalti oameni carora Dumnezeu nu le-a dat astfel de daruri.

Nu sunt un mare fan, insa intr-adevar a fost un artist adevarat. Iar in legatura cu capacitatea artistica te contrazic. Sunt multi oameni care au potential insa nu au vointa necesara de a-l dezvolta. Acestia jignesc darul lui Dumnezeu, pt ca nu sunt in stare sa-l dezvolte si sa-i arate frumusetea. Marii artisti au stiut, si au devenit mari artisti nu pt ca Dumnezeu le-a oferit acest dar, ci pt ca au stiut sa-l foloseasca si sa arate lumii intregi ceea ce un om este in stare sa faca. E o vorba: Dumnezeu iti da, dar nu-ti baga si-n sac.

sophia 26.06.2009 12:54:07

Traditie 1,
talentul este dat de Dumnezeu, este adevarat, dar fara munca nu se poate sa reusesti nici daca esti sperdotat.
Si in plus trebuie si sa capeti sansa, sprijin, ca sa te poti afirma, ceea ce nu toti au. De aceea rasar in ultima vreme oameni simpli, peste 40 ani, chiar mai tarziuu, care se duc la concursuri si arata talente deosebite (vezi Paul Potts si femeia aceea tot din Anglia, la aproape 50 ani), cu voci de opera.
Ei n-au avut pana acum posibilitati, au muncit altceva.
Si ce munca este pa cantareti si ce viata, sa fii numai pe scena, sa colinzi lumea.
Asa cum spunea vsovi, Michael Jackson a fost distrus de oameni. A gresit si el, nu-i vorba, dar invidia oamenilor l-a terminat.
Dumnezeu sa-l ierte!

emanouela 26.06.2009 13:16:35

Dumnezeu sa-l ierte si pe ai de-l judeca!
va dati seama ca a murit o parte din adolescenta noastra? Socant

cristiboss56 26.06.2009 13:20:28

Citat:

În prealabil postat de sophia (Post 148303)
Traditie 1,
talentul este dat de Dumnezeu, este adevarat, dar fara munca nu se poate sa reusesti nici daca esti sperdotat.
Si in plus trebuie si sa capeti sansa, sprijin, ca sa te poti afirma, ceea ce nu toti au. De aceea rasar in ultima vreme oameni simpli, peste 40 ani, chiar mai tarziuu, care se duc la concursuri si arata talente deosebite (vezi Paul Potts si femeia aceea tot din Anglia, la aproape 50 ani), cu voci de opera.
Ei n-au avut pana acum posibilitati, au muncit altceva.
Si ce munca este pa cantareti si ce viata, sa fii numai pe scena, sa colinzi lumea.
Asa cum spunea vsovi, Michael Jackson a fost distrus de oameni. A gresit si el, nu-i vorba, dar invidia oamenilor l-a terminat.
Dumnezeu sa-l ierte!

Nu invidia oamenilor Sofia dragă te termină , ci necredința. Să facem această mare separare. Eu pot să invidiez 24 de ore din 24 pe cineva, dar nu are putere invidia mea atâta timp cât cel învidiat, hulit sau mai știu eu cum, are credință adevărată, lăsându-se în voia lui Dumnezeu. Îți spune cineva ce a avut parte de "binevoitori" în viața lui, dar ei s-au ofilit în timp și cu nimic nu m-au doborât. Pot spune neâncetat : Slavă Lui Dumnezeu pentru toate ! ! ! Nu uita dragă Sofia că cel ce tocmai a plecat, L-a renegat pe Dumnezeu , și-a schimbat religia. Deci să nu cădem în deznădejde precum sectanții, yoghinii și alții ce L-au înlăturat din viața lor pe Dumnezeu. De ți-e frică, de o vorbă, o invidie sau mai știu eu ce, din start nu ai deplină încredere în Dumnezeu, ești în derivă , în deznădejde . Deci : Cu Dumnezeu înainte ! +

vsovi 26.06.2009 14:10:00

"Michael Joseph Jackson s-a născut la 29 august 1958 în orașul [COLOR=#0000ff]Gary, Indiana[/COLOR] (o suburbie industrială a orașului [COLOR=#0000ff]Chicago[/COLOR], [COLOR=#0000ff]Illinois[/COLOR]) într-o familie de muncitori. Fiul lui Joseph "Joe" Walter și Katherine Esther (născută Scruse), el este cel de-al șaptelea din nouă copii. Frații lui sunt Rebbie, Jackie, Tito, Jermaine, La Toya, Marlon, Randy și Janet. Joseph Jackson a fost angajat la o fabrica de oțel și cânta deseori într-o trupa R&B numită „The Falcons” cu fratele său Luther. Michael Jackson a fost crescut ca Martor al lui Iehova de către devotata sa mamă." http://ro.wikipedia.org/wiki/Michael_Jackson

deci daca s-a lepadat de "Dumnezeul" acela shi shi-a schimbat religia a facut f. bine pentru ca ala nu era Domnul... poate ca nu l-a gasit... dar faptele sale... faptele sale graiesc cui a slujit... pe cine a preamarit... poate ca-L avea pe Dumnezeu shi nu era conshtient... caci a fost intotdeauna un copil... un copil bun... de care, atunci cand a venit la Bucureshti, multzi au incercat sa se foloseasca politic, le era util... asha ca multzi i-au greshit acestui neobosit sprinten care shi-a taiat nasul...

"daca madularul tau te duce in ispita shi te apuci sa judeci... cu nedreptate, mai bine scoate-l de la tine ca nu cumva sa-tzi fie piatra de poticnire shi sa ajungi ca sa nu intrii in Viatza din pricina lui, ca mai bine il lashi pe madular fara putere sau simtzire shi mai bine rabzi ca sa fi mut sau shchiop sau chior sau fara nas sau chel, decat sa ajungi in mandrie, shi din mandrie in gheena faptelor rele a razbunarii shi urii shi desfranarii shi minciunii" (ceva de genul asta ne invatza Hristos)

deci iata ca a implinit shi porunca Domnului... asha i s-a dat de sus... caci cine are nasul pe sus shi primeshte slava de la oameni... acela... acela... nu prea are cum sa intre in Imparatzie... in imparatzia Cerurilor...

cristiboss56 26.06.2009 14:17:58

Citat:

În prealabil postat de vsovi (Post 148331)
"Michael Joseph Jackson s-a născut la 29 august 1958 în orașul [COLOR=#0000ff]Gary, Indiana[/COLOR] (o suburbie industrială a orașului [COLOR=#0000ff]Chicago[/COLOR], [COLOR=#0000ff]Illinois[/COLOR]) într-o familie de muncitori. Fiul lui Joseph "Joe" Walter și Katherine Esther (născută Scruse), el este cel de-al șaptelea din nouă copii. Frații lui sunt Rebbie, Jackie, Tito, Jermaine, La Toya, Marlon, Randy și Janet. Joseph Jackson a fost angajat la o fabrica de oțel și cânta deseori într-o trupa R&B numită „The Falcons” cu fratele său Luther. Michael Jackson a fost crescut ca Martor al lui Iehova de către devotata sa mamă." http://ro.wikipedia.org/wiki/Michael_Jackson

deci daca s-a lepadat de "Dumnezeul" acela shi shi-a schimbat religia a facut f. bine pentru ca ala nu era Domnul... poate ca nu l-a gasit... dar faptele sale... faptele sale graiesc cui a slujit... pe cine a preamarit... poate ca-L avea pe Dumnezeu shi nu era conshtient... caci a fost intotdeauna un copil... un copil bun... de care, atunci cand a venit la Bucureshti, multzi au incercat sa se foloseasca politic, le era util... asha ca multzi i-au greshit acestui neobosit sprinten care shi-a taiat nasul...

"daca madularul tau te duce in ispita shi te apuci sa judeci... cu nedreptate, mai bine scoate-l de la tine ca nu cumva sa-tzi fie piatra de poticnire shi sa ajungi ca sa nu intrii in Viatza din pricina lui, ca mai bine il lashi pe madular fara putere sau simtzire shi mai bine rabzi ca sa fi mut sau shchiop sau chior sau fara nas sau chel, decat sa ajungi in mandrie, shi din mandrie in gheena faptelor rele a razbunarii shi urii shi desfranarii shi minciunii" (ceva de genul asta ne invatza Hristos)

deci iata ca a implinit shi porunca Domnului... asha i s-a dat de sus... caci cine are nasul pe sus shi primeshte slava de la oameni... acela... acela... nu prea are cum sa intre in Imparatzie... in imparatzia Cerurilor...

Ultima dată a trecucut la Islam ! Deci mare atenție ce citești, ce auzi , ce înveți și mai ales scrie, dar scrie coerent, fără abur de alcool sau mândrie, în rest cât trăiești ai timp să le știi cât de cât corect. Să nu te lepezi de Dumnezeu așa cum a făcut el sau alți asemenea lui . Sunt învățăminte ce nu trebuie minimalizate sau aburite, dragă Ovidiu.

LapetiteMoc 26.06.2009 14:33:22

Întristare

Dumnezeu să-l ierte!

dorinastoica14 26.06.2009 14:39:14

Mai întâi vreau să vă rog să mă iertați pentru cele ce voi spune și să nu săriți cu gura pe mine!
Nu mi-a plăcut niodată acest cântăreț.Dacă ar fi să aleg într a-l asculta pe el și orice alt câtăreț romăn aș alege ultima variantă.
S-a născut negru.Este sigur un neajuns acesta dar,câți oameni negri de valoare nu are lumea aceasta.A luptat mereu împotriva naturii încercând să facă negrul -alb ceea ce nu este posibil.Dumnezeu ne-a făcut atât de frumoși indiferent de culoare!
Cine știe de ce l-a luat Dumnezeu atât de devreme!
Numai El știe cum a fost câtărețul Mikael Jackson care a cochetat și cu măria sa diavolul prin muzica sa ca mulți alți actori și cântăreți adepți ai noului val New Age.
După umila și poate învechita mea părere nici nu avem noi ortodoxii prea multe în comun cu muzica lui.
Dumnezeu să-l ierte.

emanouela 26.06.2009 14:40:29

nea cristi...esti infiorator....atata rautate n-am vz

cristiboss56 26.06.2009 14:43:43

Citat:

În prealabil postat de emanouela (Post 148349)
nea cristi...esti infiorator....atata rautate n-am vz

Adevărul nu-i răutate, îmi pare rău că te-am atins exact unde te doare, dar fără intenție . Mergi în pace bunule !

emanouela 26.06.2009 14:51:42

nu m-ai atins delok nicaieri.....sorry ca te dezamagesc. despre morti numai de bine, chestia asta nu o stii????

emanouela 26.06.2009 14:53:14

nimeni nu-ti cere sa apreciezi un om dar nu ai nici un drept sa-l vb de rau atata timp cat tie nu ti-a facut nimik

vsovi 26.06.2009 14:56:52

Citat:

În prealabil postat de cristiboss56 (Post 148336)
Ultima dată a trecucut la Islam ! Deci mare atenție ce citești, ce auzi , ce înveți și mai ales scrie, dar scrie coerent, fără abur de alcool sau mândrie, în rest cât trăiești ai timp să le știi cât de cât corect. Să nu te lepezi de Dumnezeu așa cum a făcut el sau alți asemenea lui . Sunt învățăminte ce nu trebuie minimalizate sau aburite, dragă Ovidiu.

eu n-am intzeles ce ai scris aici dar te intreb daca ma facushi aburit de alcool: shti dumneata ce se sarbatoreshte la 29 august sau 24-25-26...Iunie?

poi nu asta am zis shi eu? ca a plecat de la dracu shi l-a gasit pe tacsu, deci el nu l-a lepadat pe Dumnezeu caci nu il cunoscuse... shi se dovedeshte ca inca il cauta cand a murit... caci nu potzi sa sustzii ca lepadandu-te de Iehovishti te-ai lepadat de Dumnezeu, nu ci te-ai lepadat de satana doar ca ai ajuns in mreajele "profetului" lor...

deci ma iarta ca nu pot sa primesc indemnul dumitale caci e viceversa, caci MJ nu s-a lepadat de Dumnezeu ci nu a obosit shi nu a incetat ca sa-L caute... dar n-a avut shansa ca sa-L gaseasca... din pricina unora ca noi insushi...iri-suri...

cristiboss56 26.06.2009 15:01:28

Citat:

În prealabil postat de emanouela (Post 148357)
nimeni nu-ti cere sa apreciezi un om dar nu ai nici un drept sa-l vb de rau atata timp cat tie nu ti-a facut nimik

nimeni nu l-a vorbit de rău, ci s-au arătat niște aspecte. Păcat de talentul dat !

cristiboss56 26.06.2009 15:03:00

Citat:

În prealabil postat de cristiboss56 (Post 148359)
nimeni nu l-a vorbit de rău, ci s-au arătat niște aspecte. Păcat de talentul dat !

a aduce laude , servește cuiva ? Nu , nu cred, ci dio potrivă !

vsovi 26.06.2009 15:16:59

MJ a trait intre Taierea Capului sf Ioan Botezatorul (29 august) shi Nashterea Acestuia (24 Iunie) vreme de 50 de ani... deci asemenea Sf Ioan Botezatorul a trait intre irozi shi mushurmani fiind un copil de suflet al sfantului... caci nasul de sus i-a fost taiat lovindu-se de scena... deci parerea mea este ca L-a avut pe Domnul in sufletul sau chiar daca nu L-a cunoscut prin religie... ci doar prin muzica shi sens... caci faptele sufletului sau caritabil l-a mantuit... in cazul in care s-a mantuit prin slujirea lui Disneyland... sau cum se numea taramul sau de poveste...

vsovi 26.06.2009 15:28:38

shtitzi voi cine a fost Never? deci MJ a trait nu in Babilon asha cum traim noi ci in Neverland Valley...Ranch pe care l-a construit fara ranchiuna...

MadalinaM 26.06.2009 15:31:57

Nu-i stiu toata viata si nu sunt in masura sa-l judec, dar nu sunt de acord cu idolii acestia noi, cum sunt cantaretii, cand vad mii de oameni care aclama un altul asezat mai sus ( foarte sugestiva aceasta asezare) mi se pare ca nu ne-am emancipat cu nimic fata de cei din antichitate. Ce-i drept ei se inchinau la statui...noi la semeni...

Dumnezeu sa-l ierte!

iulyaan 26.06.2009 15:58:06

Ma cert deci exist.a murit o stea.de ce nu-l lasati sa se odihneasca in pace.chiar si noi il denigram?are cine sa-l judece

bmd 26.06.2009 16:03:59

Citat:

În prealabil postat de Traditie1 (Post 148253)

Hai sa zicem un procent mai mic decit 100% nu de alta dar sint destui care ascund talantul! Dumnezeu i-a dat geniu artistic dar nu l-a obligat sa si il foloseasca! Si nici in ce directie!

vsovi 26.06.2009 16:13:53

<<In the [COLOR=#0000ff]Septuagint[/COLOR] and other Christian Bibles derived from it, Eber is called Heber and his father is called Sala. His son is called Phaleg, born when Heber was 134 years old, and he had other sons and daughters. Heber lived to an age of 404 years. ([COLOR=#0000ff]Septuagint Genesis 11:14-17[/COLOR])
In Jewish tradition, Eber, the great-grandson of [COLOR=#0000ff]Shem[/COLOR], [SIZE=3]refused to help with the building of the [COLOR=#0000ff]Tower of Babel[/COLOR][/SIZE], so his language was not confused when it was abandoned. He and his family alone retained the original human language, [COLOR=#0000ff]Hebrew[/COLOR], a language named after Eber (Heber), also called lingua humana in [COLOR=#0000ff]Latin[/COLOR]. (There are different religious positions on this issue; see also [COLOR=#0000ff]Adamic language[/COLOR].)
The name "Ever" עבר (Hebrew root letters ayin ע, bet/vet ב and reish ר, transliterated in English to "Eber" or "Heber") along with the name [COLOR=#0000ff]Habiru[/COLOR] are considered by Biblical scholars to be the roots of the word "[COLOR=#0000ff]Hebrew[/COLOR]" (ivri עברי and ivrit עברית, in Hebrew), with "ever" most often meaning "side" or "beyond", but also region beyond or across, opposite side, or passage, as in me'ever מעבר and maavar מעבר in both Biblical and Modern Hebrew as spoken in [COLOR=#0000ff]Israel[/COLOR] today".>>

deci el este Heber, Cel care a zis Never!

iar prin Michael a aparut: Neverland...

valentin.viliga 26.06.2009 16:35:19

Doamne pana si aci a ajuns "Maicăl Jecson" subiect de discutie ... apropo Elodia inca nu a aparut :D

iulyaan 26.06.2009 16:53:23

Dar de ce,ma rog, sa nu fie subiect de discutie?daca,compari elodia cu MJ.....atunci.....bine

vsovi 26.06.2009 16:55:31

numele lui e Mickael Jackson... deci eu am greshit cand am scris Michael... shi imi cer iertare... iar Maicăl se citeshte, se aude... dar unii spun ca e defapt Jegson... poi nu s-a dovedit in justitzie ca a fost pedofil ci doar l-au urmarit cu justitzia... spre a-l stoarce de bani... shi astfel s-a scris istoria celor doi regi neincoronatzi ai americii: Elvis al Rock-ului shi Mickael al Popului... prin numarul de discuri vandute...

sa-i ierte Bunul Dumnezeu... dupa voia shi Mare mila Sa...

vsovi 26.06.2009 17:21:46

[COLOR=#000000]<<Jermaine Jackson, fratele lui Michael Jackson, vrea sa-l converteasca pe star la islamism.>>[/COLOR]
[COLOR=#000000][/COLOR]
[COLOR=#000000]<<Michael Jackson, starul american al muzicii pop, a depus, joi seară, jurământul de convertire la islamism, în [COLOR=#0494e1 !important]vila[/COLOR] unui prieten din Los Angeles, informează cotidianul britanic [/COLOR][COLOR=#0000ff]The Sun[/COLOR].
Michael Jackson a purtat costumul tradițional musulman în timpul ceremoniei de convertire la islamism, care a fost condusă de un imam din Los Angeles.
O sursă apropiată starului american, care a fost crescut în religia Martorilor lui Iehova[COLOR=#000000], a povestit cum s-a hotărât Jackson să se convertească la islamism, în timp ce se afla în studioul de înregistrări din [COLOR=#0494e1 !important]vila[/COLOR] unui bun prieten, pentru a realiza un [COLOR=#0494e1 !important]nou[/COLOR] material discografic. Potrivit declarațiilor aceleiași surse apropiate, starul american, care părea "puțin cam deprimat", a fost convins să facă acest pas de către un producător și un compozitor care au trecut la islamism în urmă cu câțiva ani. [/COLOR]
[COLOR=#000000]"Cei doi i-au vorbit despre credința lor și despre cum au devenit niște [COLOR=#0494e1 !important]persoane[/COLOR] [COLOR=#0494e1 !important]mai[/COLOR] bune după ce s-au convertit. Fiul lui [/COLOR]Michael a susținut și el această idee", a declarat sursa menționată. "Un imam a venit de la moschee și Michael a trecut prin &laquo;shahada&raquo;, care este jurământul musulman de credință", a explicat sursa respectivă.
Mikaeel este numele unuia din îngerii lui Allah. Potrivit declarației sursei menționate, Michael Jackson a respins propunerea de a adopta numele de Mustafa, care înseamnă "cel ales".
Cântărețul britanic Yousef Islam, în vârstă de 60 de ani, care se numea Cat Stevens înainte de faimoasa lui convertire la islamism, a fost prezent la ceremonie, pentru a-l ajuta pe Michael Jackson în timpul acestui jurământ de credință. Compozitorul canadian David Wharnsby, prieten apropiat al lui Jackson, și producătorul muzical Philip Bubal au fost cei care l-au convins pe starul american să facă acest pas. Noile nume musulmane ale celor doi sunt Dawud Wharnsby Ali și Idris Phillips.
Ceremonia de convertire la islamism a lui Jackson a avut loc în vila din Hollywood Hills a lui Steve Porcaro, organistul trupei Toto, care a compus muzica pentru faimosul album al lui Jackson, "Thriller".
Jackson, care foarte rar iese din casă fără să poarte o mască, trebuie să se prezinte la Londra, luni, în procesul intentat de prințul Abdulla Al-Khalif al Bahrainului, prin care acesta îi cere artistului daune în valoare de 5,57 milioane de dolari.
Șeicul arab susține că a finanțat stilul de viață extravagant al celebrului cântăreț american, în perioada în care Jackson a petrecut-o în Bahrain, în schimbul unui contract exclusiv de înregistrare a unui album de către starul pop. Prințul miliardar susține că i-a trimis multe cântece lui Jackson pentru a le înregistra, [SIZE=3]dar artistul l-a refuzat[/SIZE].>>

daca am socoti ca lepadarea de Iehovishti ar fi fost o greshala atunci cine sunt dushmanii voshtrii? ca Michael se pare ca i-a ascultat... shi a cazut din lac in putz...

Florin-Ionut 26.06.2009 17:24:42

Citat:

În prealabil postat de valentin.viliga (Post 148395)
Doamne pana si aci a ajuns "Maicăl Jecson" subiect de discutie ... apropo Elodia inca nu a aparut :D

A murit un om, aproapele tau de departe - un bun prilej de a medita la conditia ta efemera. Ca l-a chemat Michael Jackson e mai putin important.

vsovi 26.06.2009 17:37:04

<<Initial numele regelui pop avea sa fie Mustafa (Cel Ales), insa Jacko a refuzat acel nume, si l-a preferat pe Mikaeel, care este numele unui inger al lui Allah.>>

shi cum shtim cine este Ka citit Kaa din Cartzile Junglei incepem sa ne dam seama cui a jurat el credintza... poi la spanul din povestea Harap-Alb... acuma sa vedem daca echipa de ciudatzi o sa reusheasca sa biruie incercarile imparatului Verde-Rosh... numai ca nu e poveste.

anna21 26.06.2009 17:51:31

Citat:

În prealabil postat de vsovi (Post 148405)
[COLOR=#000000]<<Jermaine Jackson, fratele lui Michael Jackson, vrea sa-l converteasca pe star la islamism.>>[/COLOR]
[COLOR=#000000][/COLOR]
>>

daca am socoti ca lepadarea de Iehovishti ar fi fost o greshala atunci cine sunt dushmanii voshtrii? ca Michael se pare ca i-a ascultat... shi a cazut din lac in putz...

saracu' om :(. bataia de joc a familiei si prietenilor..
nu prea cred povestea cu convertirea. Musulmanii se mai lauda cu convertiri false..

valentin.viliga 26.06.2009 17:54:16

Citat:

În prealabil postat de Florin-Ionut (Post 148407)
A murit un om, aproapele tau de departe - un bun prilej de a medita la conditia ta efemera. Ca l-a chemat Michael Jackson e mai putin important.

o fi fost el aproapele meu, nu contest...insa de acolo pana la ai face moarte subiect pe un forum crestin-ortodox...zic eu ca e cale lunga...

costel 26.06.2009 18:05:36

Valentin, eu nu vad nimic rau in asta. Mai toate postarile sunt o cerere catre Dumnezeu ca el sa fie iertat de pacate. Chiar asa de reci si indiferenti am ajuns, incat trebuie sa vorbim doar de unii? Stiu, ar trebui sa luam in discutie si alte persoane. Dar pana atunci sa ne bucuram ca mai sunt oameni care privesc si spre ceilalti.

Danette 26.06.2009 18:22:40

Da, pentru ca a fost un om public care a avut o existenta controversata...

Ora este GMT +3. Ora este acum 08:28:50.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.