Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Prietena noastră Dorina, la a doua lansare de carte ! (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=6114)

cristiboss56 25.04.2009 13:53:11

Prietena noastră Dorina, la a doua lansare de carte !
 
Cu mare bucurie în suflet, vă anunț că buna noastră prietenă de pe forum Dorina, și-a lansat astăzi 25 aprile , la Biblioteca Municipală din Bârlad, cea de a doua carte de poezie creștină , intitulată sugestiv: "Daruri". Un suflet sensibil și plin de talent ce dăruiește celor din jur, bucuria și iubirea in Hristos. Dragă Dorina te rugăm din suflet când dorești și poți , să ne dăruiești din darurile tale minunate, postând pe forum , poeziile tale, întru bucuria noastră a tuturor.

anne 25.04.2009 13:59:43

Felicitari!!!
 
Citat:

În prealabil postat de cristiboss56 (Post 130848)
Cu mare bucurie în suflet, vă anunț că buna noastră prietenă de pe forum Dorina, și-a lansat astăzi 25 aprile , la Biblioteca Municipală din Bârlad, cea de a doua carte de poezie creștină , intitulată sugestiv: "Daruri". Un suflet sensibil și plin de talent ce dăruiește celor din jur, bucuria și iubirea in Hristos. Dragă Dorina te rugăm din suflet când dorești și poți , să ne dăruiești din darurile tale minunate, postând pe forum , poeziile tale, întru bucuria noastră a tuturor.

Felicitari Dorinei!!! Multumesc Cristi pentru veste, sa speram ca vom citi si noi poezii din cartea lansata. Abia astept, Dorina!!!:105:
FELICITARI!!!Ma bucur pentru tine!:53::53::53:

silverstar 25.04.2009 15:52:52

[COLOR=green]Da, astăzi ar fi trebuit să mă întâlnesc cu Dorina la Iași, dar pentru că este ocupată cu lansarea cărții, va fi probabil joi, 30 apr, dacă și ea va fi de acord. Atunci, sigur voi avea un volum de poezii, neapărat cu autograf așa cum și ea va primi de la mine volumul de "Poezii premoniționale.[/COLOR] :6:

tigerAvalo9 25.04.2009 15:55:19

Felicitari,ce poti sa spui decat felicitari si LAUDA!

SA O TII TOT ASA!!!!!!!!!!

Anca-Miha 25.04.2009 17:21:15

Ma bucur din tot sufletul ca ai gasit bani sa-ti publici si a doua carte, dorina draga. Felicitari si la mai multe. Cu ajutorul lui Dumnezeu totul e posibil.

mirelat 25.04.2009 18:08:02

Citat:

În prealabil postat de silverstar (Post 130866)
[COLOR=green]Da, astăzi ar fi trebuit să mă întâlnesc cu Dorina la Iași, dar pentru că este ocupată cu lansarea cărții, va fi probabil joi, 30 apr, dacă și ea va fi de acord. Atunci, sigur voi avea un volum de poezii, neapărat cu autograf așa cum și ea va primi de la mine volumul de "Poezii premoniționale.[/COLOR] :6:


Felicitari atat Dorinei:53: cat si Siviei:53:, si la cat mai multe impliniri pe toate planurile! :25:

dorinastoica14 25.04.2009 18:11:40

Citat:

În prealabil postat de cristiboss56 (Post 130848)
Cu mare bucurie în suflet, vă anunț că buna noastră prietenă de pe forum Dorina, și-a lansat astăzi 25 aprile , la Biblioteca Municipală din Bârlad, cea de a doua carte de poezie creștină , intitulată sugestiv: "Daruri". Un suflet sensibil și plin de talent ce dăruiește celor din jur, bucuria și iubirea in Hristos. Dragă Dorina te rugăm din suflet când dorești și poți , să ne dăruiești din darurile tale minunate, postând pe forum , poeziile tale, întru bucuria noastră a tuturor.

Cristi.Cristi.! M-ai și aflat.Da într-adevăr a fost atât de fumos,am avut o mare bucurie .Vă vor povesti părintele Adrian și adorcristi(Cristi) din Vaslui cum au fost.Îmi promisese că vine și Jenica dar era tare afectată de moartea Preasfințitului.
Am postat câteva poze pe pagina mea și le puteți vedea, iar dacă vreți să citiți din poeziile mele voi scrie cele două adrese de pe Scribd unde le găsiți.
Să vă bucurați atunci când Dumnezeu vă dă suferințe căci,numai credința și încercările ne fac mai buni și mai curați.Vă mulțumesc pentru cuvintele minunate tuturor dar nu știu dacă sunt eu vrednică de atâta atenție.

dorinastoica14 25.04.2009 18:14:56

Citat:

În prealabil postat de silverstar (Post 130866)
[COLOR=green]Da, astăzi ar fi trebuit să mă întâlnesc cu Dorina la Iași, dar pentru că este ocupată cu lansarea cărții, va fi probabil joi, 30 apr, dacă și ea va fi de acord. Atunci, sigur voi avea un volum de poezii, neapărat cu autograf așa cum și ea va primi de la mine volumul de "Poezii premoniționale.[/COLOR] :6:

Să înțeleg că nu ai mai mers la Iași?Mă bucur că ai amânat pe joi.Poate ne vom întâlni la Cuvioasa și cu alți frați de pe forum. Eu voi veni negreșit.

monica.miholca 25.04.2009 18:16:19

Eu am citit deja de aseara poezii de ale Dorinei pe blogul lui Adorcrysti.
sunt minunate, pline de gingasie si de finete! :53:

adorcrysti 25.04.2009 18:19:37

"Daruri"-Dorina Stoica
 
1 atașament(e)
Am citit cu mult drag volumul de poezii al D-nei Dorina.Cartea este intitulata sugestiv "Daruri".adica un dar de la dansa pentru noi toti,si un dar trebuie primit negresit,avand multumirea ,ca am avut ocazia si prilejul de a fi printre cei ce primesc daruri.
Poeziile sunt scrise cu multa dragoste si impartesc din frumosul de langa noi si binecuvantarea Lui Dumnezeu.


Ora este GMT +3. Ora este acum 19:22:18.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.