Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Intamplari adevarate (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5035)
-   -   Simpla minune! (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=17639)

orbital 13.01.2015 13:05:59

Simpla minune!
 
1 atașament(e)
Recent,intr-o noapte,am parasit corpul fizic si am zburat (uneori mi se mai opreste inima pt cateva momente existand si argumente madicale) intr-o alta lume, feerica,de nedescris dand din coate(ulterior am constientizat ca pot fi aripi).O stare de fericire suprema am trait,nu se poate zugravi prin cuvinte..Apoi m-am trezit gafaind cumplit.
Simplu si cuprinzator!

Mosh-Neagu 13.01.2015 13:37:47

Citat:

În prealabil postat de orbital (Post 577274)
Recent,intr-o noapte,am parasit corpul fizic si am zburat (uneori mi se mai opreste inima pt cateva momente existand si argumente madicale) intr-o alta lume, feerica,de nedescris dand din coate(ulterior am constientizat ca pot fi aripi).O stare de fericire suprema am trait,nu se poate zugravi prin cuvinte..Apoi m-am trezit gafaind cumplit.
Simplu si cuprinzator!

Cred ca ai nimerit pe un site gresit; aici vorbim despre minuni ale ortodoxiei. Ce spui tu e... altceva!

orbital 13.01.2015 14:00:56

Raspund!
 
Eu sant crestin ortodox iar daca Dumnezeu mi-A aratat gradina Sa consider nimerit sa dau de veste si celorlalti,poate no-i fi eu singurul.
Dv.ce-mi sugerati,sa dau de veste la psihiatrie?

abaaaabbbb63 13.01.2015 14:05:41

Citat:

În prealabil postat de orbital (Post 577286)
Eu sant crestin ortodox iar daca Dumnezeu mi-A aratat gradina Sa consider nimerit sa dau de veste si celorlalti,poate no-i fi eu singurul.
Dv.ce-mi sugerati,sa dau de veste la psihiatrie?

Vise lucide! Tare dragute, mai ales cand constientizezi ca poti face orice in acel vis

http://en.wikipedia.org/wiki/Lucid_dream

orbital 13.01.2015 14:25:12

Bine,
 
Am visat mult la viata mea,printre care si multe lucide,pot face diferenta
..Crezi ca nu ma asteptam la asta?
Sau ca nu m am gandit inainte?
Daca ai fi trait tu ce am trait eu ar fi fost altfel..de aceea am postat acest mesaj s-or gasi cativa care stiu despre astfel de (vise)

Mosh-Neagu 13.01.2015 14:29:30

Citat:

În prealabil postat de orbital (Post 577297)
s-or gasi cativa care stiu despre astfel de (vise)

Eu am serioase rezerve ca inafara de doi-trei naivi (cred ca e mult trei!), sa accepte genul acesta de "momeala".

orbital 13.01.2015 14:43:11

Mergi departe cu imaginatia.
Despre ce momeala pomenesti?
In cateva minute mi-ati stabilit diagnosticul,intentiile rauviitoare si preconizari optimiste..


Eu sant un parlit cu 7-8 copii ,fost berbedeu nu urmaresc decat adevarul,sant foarte interesat de acesta. Iubesc pe Dumnezeu si toti sfiintii(ingerii)din imparatia Lui

Barsaumas 13.01.2015 14:59:02

Trolllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lllllllllllllllllllllllllllllll!.................. ............

orbital 13.01.2015 15:15:08

Multumesc!
 
Daca nu va plictiseste prea tare va voi povesti o minune probata technic(a ortodoxiei)..
In urma cu 3-4 ani mama mea(63 ani)era internata cu diagnosticul de septicemie generalizata(procent 5% vindecare) eram distrus si am cerut cu ardoare ajutorul sfintului Ioan cel nou de la Suceava(mentionez ca am mare admiratie si iubire pentru acesta)
Astazi mama e beton,traieste multumita mijlocitorului Ioan cel nou de la Suceava



Sper ca n-am gresit forumul..



If not too bored I will tell you a miracle proven technic (Orthodoxy) ..
3-4 years ago my mother (63 years) was admitted with a diagnosis of generalized sepsis (5% cure rate) were destroyed and eagerly asked the help of St. John the New of Suceava (mention that I have great admiration and love for it)
Today's concrete mother, lives thanks Mediator John the New of Suceava



I hope I have the wrong forum ..

orbital 13.01.2015 16:14:36

Dumnul cu trol-ul
 
Fiti mai explicit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!
N-aveti vorbe?


Ora este GMT +3. Ora este acum 11:30:59.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.