Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Umanitare (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5050)
-   -   Rugaciune pentru Angelica (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=15074)

Hartford 06.06.2012 21:46:47

Rugaciune pentru Angelica
 
Dragii mei e si rindul meu sa va cer ajutor in rugaciune pentru nepotica mea Anglelica(13 ani) in 12 Iunie va avea operatie la spate scoliosis.Operatia va dura 10-11 ore, ca sa-i intrepte omoplatul trebuie sa-i rupa o coasta. Va rog din suflet sa o pomeniti in rugaciunile voastre.
Doamne ajuta

Adriana Cluj 06.06.2012 21:49:12

Citat:

În prealabil postat de Hartford (Post 450826)
Dragii mei e si rindul meu sa va cer ajutor in rugaciune pentru nepotica mea Anglelica(13 ani) in 12 Iunie va avea operatie la spate scoliosis.Operatia va dura 10-11 ore, ca sa-i intrepte omoplatul trebuie sa-i rupa o coasta. Va rog din suflet sa o pomeniti in rugaciunile voastre.
Doamne ajuta

Offff bietul copil...

Doamne ajuta!

Acesta e numele de botez: Angelica?

glykys 06.06.2012 21:55:14

Sa o ajute Dumnezeu.
Ar fi bine daca ne-am strange mai multi marti, 12 iunie, si sa facem paraclisul Maicii Domnului sau orice acatist va propune dna Vasilica...

dorinastoica14 06.06.2012 21:56:15

Sunt alături de tine Vasia și de nepoțica ta Angelica. Cu nevrednicie voi pomeni numele ei la rugăciunile mele de seară. Va fi bine, să ai nădejde în mila și ajutorul lui Dumnezeu.

myself00 06.06.2012 22:12:43

Sunt alături de tine Vasia și de nepoțica ta Angelica. Cu nevrednicie voi pomeni numele ei la rugăciunile mele de seară. Va fi bine, să ai nădejde în mila și ajutorul lui Dumnezeu

pentru rugăciunile Preasfintei Născătoarei de Dumnezeu a Sfintei Virginia trâmbița Domnului, cu puterea Sfintei și de viață purtătoarei Cruci, a Sfinților Arhangheli: Mihail, Gavril, Rafail, Uriil, Evgudiil, Jurul, Selafil, Jugudil, Varahil; cele 9 formațiuni de Sf. Îngeri, ale doctori fără-de-arginți: Cosma, Damian, Chir, Ioan, Pantelimon, Ermolae, Samson, Diomid, Mochie, Anichit, Talaleu și Trifon, și cu ale tuturor Sfinților Doamne Iisuse Hristoase fiul Domnului Dumnezeului Savaot rugămu-ne bunătății Tale celei neasemănate miluiește-o pe micuța Angelica...

Adriana Cluj 06.06.2012 22:12:54

Citat:

În prealabil postat de glykys (Post 450831)
Sa o ajute Dumnezeu.
Ar fi bine daca ne-am strange mai multi marti, 12 iunie, si sa facem paraclisul Maicii Domnului sau orice acatist va propune dna Vasilica...

Nu in 11? presupun ca operatia va fi in dimineata zilei de 12...

antoniap 06.06.2012 22:15:32

Doamne, ocroteste pe toti cei ce sufera sufleteste si trupeste.
Doamne, iarta-ma pe mine, pacatoasa si, pentru rugaciunile tuturor celor care se roaga pentru ea, ajut-o cum stii si cum poti.

myself00 06.06.2012 22:19:20

pentru rugăciunile Preasfintei Născătoarei de Dumnezeu a Sfintei Virginia trâmbița Domnului, cu puterea Sfintei și de viață purtătoarei Cruci, a Sfinților Arhangheli: Mihail, Gavril, Rafail, Uriil, Evgudiil, Jurul, Selafil, Jugudil, Varahil; cele 9 formațiuni de Sf. Îngeri, ale doctori fără-de-arginți: Cosma, Damian, Chir, Ioan, Pantelimon, Ermolae, Samson, Diomid, Mochie, Anichit, Talaleu și Trifon, și cu ale tuturor Sfinților Doamne Iisuse Hristoase fiul Domnului Dumnezeului Savaot rugămu-ne bunătății Tale celei neasemănate miluiește-o pe micuța Angelica...

myself00 06.06.2012 22:19:54

Doamne ajută...

glykys 06.06.2012 22:23:55

Citat:

În prealabil postat de Adriana Cluj (Post 450839)
Nu in 11? presupun ca operatia va fi in dimineata zilei de 12...

Hm, asa este, dar nu stim daca sunt probleme in ceea ce priveste fusul orar...
Doamna Vasilica, nepotica dvs. va fi operata in Romania sau in America? Se stie intervalul orar (ora Romaniei) cand intra in operatie?


Ora este GMT +3. Ora este acum 16:14:42.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.