Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Aniversari membri forum (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=4929)

dorinastoica14 01.01.2010 18:25:22

Astă noapte,începând cu ora 12 pentru prima dată am sărbătorit Anul nou în biserică.După Sfânta Liturghie la ora 3 diminața s-au citit Moliftele Sfântului Vasile.
Biserica unde merg,deși foarte încăpătoare era plină,plină.M-am bucurat nespus văzând cât de mulți creștini au renunțat la televizor sau la petrecere, pentru biserică.
În pomelnicul pe care l-am dus la Sfântul Altar v-am pomenit pe mulți dintre acei pe care vă am în gândul și în rugăciunile mele.
Sfântul Vasile cel Mare să ne ferească pe toți de duhurile cele care lucrează răutatea.
LA MULȚI ANI!

laraG 01.01.2010 19:48:06

Sf.Ierarh Vasile cel Mare
 
Multumim Dorina pentru pomenirea numelor noastre la Sfanta Liturghie din aceasta zi a inceputului de an!Prin Hristos, Domnul vom invinge orice oprelisti si prin sfintii Sai a caror biruinta , nadajduim si noi sa o continuam, impotriva portilor iadului ca luptatori pentru implinirea Imparatiei lui Dumnezeu pe pamant.Dragostea crestineasca dintre noi trebuie sa fie mai puternica decat orice ar putea sa ne desparta.Doamne ajuta !

laraG 01.01.2010 19:49:37

La multi ani!Sa avem toti parte de marea bucurie a mantuirii!

Hartford 01.01.2010 20:33:09

Citat:

În prealabil postat de dorinastoica14 (Post 195952)
Astă noapte,începând cu ora 12 pentru prima dată am sărbătorit Anul nou în biserică.După Sfânta Liturghie la ora 3 diminața s-au citit Moliftele Sfântului Vasile.
Biserica unde merg,deși foarte încăpătoare era plină,plină.M-am bucurat nespus văzând cât de mulți creștini au renunțat la televizor sau la petrecere, pentru biserică.
În pomelnicul pe care l-am dus la Sfântul Altar v-am pomenit pe mulți dintre acei pe care vă am în gândul și în rugăciunile mele.
Sfântul Vasile cel Mare să ne ferească pe toți de duhurile cele care lucrează răutatea.
LA MULȚI ANI!

Ce frumos as fi dorit si eu sa am ocazia sa fiu in biserica de anul nou nu am fost niciodata.

glykys 02.01.2010 00:13:35

Oooo, ati crescut intr-o zi cat intr-un an, ca in poveste! majoritatea aveti 30 de ani(ce bine ca mi-am setat ziua de nastere, ca acum ma imbatraneau cu 9 ani! :67:)! aveti varsta ideala! Sa ramaneti tineri la trup si la suflet, verzi si in putere! :53::53::53:

gabriela8 02.01.2010 15:38:11

Citat:

În prealabil postat de Hartford (Post 195971)
Ce frumos as fi dorit si eu sa am ocazia sa fiu in biserica de anul nou nu am fost niciodata.

Sa mergi, sa vezi ce frumos este! Dar cred ca trebuie sa iti gasesti un loc de suflet ca sa te bucuri deplin! Noi am avut o surpriza placuta. Anul acesta a venit la biserica noastra un calugar de la Sf Munte Athos cu multe Sf. Moaste! A fost ceva special!

dorinastoica14 06.01.2010 14:51:36

1 atașament(e)
LA MULȚI ANI dragă Antonia(cred că acesta îți este numele).
Este minunat să fii născută în această sfântă zi când întreaga natură se înoiește prin sfințierea apelor.
Sfântul Ioan Botezătorul să te ocrotească și să te apere de toate uneltirile potrivnicilor.

Hartford 06.01.2010 15:04:36

Citat:

În prealabil postat de gabriela8 (Post 196230)
Sa mergi, sa vezi ce frumos este! Dar cred ca trebuie sa iti gasesti un loc de suflet ca sa te bucuri deplin! Noi am avut o surpriza placuta. Anul acesta a venit la biserica noastra un calugar de la Sf Munte Athos cu multe Sf. Moaste! A fost ceva special!

Fiti fericiti aveti biserici pe alese, sf moaste, biserici dupa suflet, ha eu am una singura aici ma multumesc cu atit.:6:

Miha-anca 06.01.2010 23:59:30

LA MULTI ANI, Antoradoi! Multa sanatate, bucurii duhovnicesti si tot ce iti mai doresti!:53: :53: :53:

moshu 07.01.2010 01:09:24

Multumesc, cu intarziere, celora care mi-au spus la multi de ziua mea! :4: Nu imi vine sa cred ca m-a si bagat cineva in seama! :1: Domnul sa va binecuvanteze de ziua voastra!


Ora este GMT +3. Ora este acum 06:53:09.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.