Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Ce explicatie poate exista? (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=13507)

Iuliiiii 05.08.2011 23:20:09

Ce explicatie poate exista?
 
Vi se intampla vrodata sa va uitati mereu la o anumita ora?Mie mi se intampla extrem de des,sa ma uit la fara un minut in special,ori la ora fixa sau la ore de genul 10:10,11:11..etc.Mi se intampla zilnic de aproape doi ani. se intampla sa ma trezesc la astfel de ore,dimineata...si nu gasesc o explicatie logica.Daca poate cineva sa imi explice mi-ar fi de mare ajutor.

Melissa 05.08.2011 23:32:12

Citat:

În prealabil postat de Iuliiiii (Post 386532)
Vi se intampla vrodata sa va uitati mereu la o anumita ora?Mie mi se intampla extrem de des,sa ma uit la fara un minut in special,ori la ora fixa sau la ore de genul 10:10,11:11..etc.Mi se intampla zilnic de aproape doi ani. se intampla sa ma trezesc la astfel de ore,dimineata...si nu gasesc o explicatie logica.Daca poate cineva sa imi explice mi-ar fi de mare ajutor.

Pai daca va veti pune ceasul sa sune LA SI 5 MINUTE, nu va veti mai trezi la ore FIXE! :5:

Iuliiiii 05.08.2011 23:43:29

Citat:

În prealabil postat de Melissa (Post 386536)
Pai daca va veti pune ceasul sa sune LA SI 5 MINUTE, nu va veti mai trezi la ore FIXE! :5:

Nu acum lasand gluma la o parte,stiu ca din exterior nu pare ceva serios insa numai azi m-am uitat de foarte multe ori la fara un minut!Incepe sa devina enervant!Ma intreb doar daca exista o explicatie.

Melissa 05.08.2011 23:55:59

Citat:

În prealabil postat de Iuliiiii (Post 386538)
Nu acum lasand gluma la o parte,stiu ca din exterior nu pare ceva serios insa numai azi m-am uitat de foarte multe ori la fara un minut!Incepe sa devina enervant!Ma intreb doar daca exista o explicatie.

Nu cred ca exista nicio explicatie:-)

Totusi, mi-am amintit ceva. Cand eram eu la liceu, o anumita categorie de fete si baieti isi luau repere existentiale de la ceas.:-) Credeau asa:

-daca te uiti la ceas la FARA 1 MINUT, inseamna ca NU TE IUBESTE!
-daca te uiti la ceas la FIX, inseamna ca TE IUBESTE!
-daca te uiti la ceas la SI 1 MINUT, inseamna ca TE INSEALA!

Acum depinde tu ce varsta ai, in ce etapa a vietii te afli si in ce esti dispusa sa crezi..:-)

Parerea mea este sa nu te mai uiti la ceas pana nu scapi de aceasta mica obsesie:-)

Iuliiiii 06.08.2011 00:06:06

Citat:

În prealabil postat de Melissa (Post 386545)
Nu cred ca exista nicio explicatie:-)

Totusi, mi-am amintit ceva. Cand eram eu la liceu, o anumita categorie de fete si baieti isi luau repere existentiale de la ceas.:-) Credeau asa:

-daca te uiti la ceas la FARA 1 MINUT, inseamna ca NU TE IUBESTE!
-daca te uiti la ceas la FIX, inseamna ca TE IUBESTE!
-daca te uiti la ceas la SI 1 MINUT, inseamna ca TE INSEALA!

Acum depinde tu ce varsta ai, in ce etapa a vietii te afli si in ce esti dispusa sa crezi..:-)

Parerea mea este sa nu te mai uiti la ceas pana nu scapi de aceasta mica obsesie:-)

Si eu daca ma uit si la FARA 1MINUT si dupa la FIX ,inseamna ca un minut nu ma iubeste si dupa ma iubeste:))))))).Offf !Oricum de ceas nu ma pot lipsi,si este destul de enervant ce se intampla pentru ca nu e de azi de ieri,este de doi ani si vreau sa scap!


Ce m-a facut sa intreb este ca aseara am auzit marturia unui baiat care spunea ca el inainte facea tatuaje.Iar dupa o perioada,se trezea in fiecare noapte la ora 03:15.Iar intr-o seara s-a trezit si a avut o vedenie cum ca satana ii spunea ceva la ureche.De atunci a spus ca a incetat sa mai faca tatuaje,iar dupa ce a incetat nu s-a mai trezit noaptea.Si intamplarea asta m-a facut sa intreb.

Iuliiiii 06.08.2011 00:10:06

Bine acum eu nu ma ocup cu niciun lucru necurat!
Insa din moment ce mi se intampla des acest lucru cu orele,ma intreb care este motivul.

tara tara vrem ostas 06.08.2011 00:15:00

din cauza superstitiei..

Melissa 06.08.2011 00:15:16

Citat:

În prealabil postat de Iuliiiii (Post 386548)
Bine acum eu nu ma ocup cu niciun lucru necurat!
Insa din moment ce mi se intampla des acest lucru cu orele,ma intreb care este motivul.

Cred ca trebuie sa te lasi de fumat..:24:

Iuliiiii 06.08.2011 00:18:59

Citat:

În prealabil postat de Melissa (Post 386551)
Cred ca trebuie sa te lasi de fumat..:24:

nu fumez=))

Melissa 06.08.2011 00:38:03

Citat:

În prealabil postat de Iuliiiii (Post 386554)
nu fumez=))

Ma gandeam ca nu fumezi, dar suna fain sugestia mea:-))


Ora este GMT +3. Ora este acum 12:02:07.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.