Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Aniversari membri forum (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=4929)

cristiboss56 01.09.2017 14:40:07

La mulți ani cu ocazia Noului An Bisericesc!
 
Rugăciunea Bisericii, dedicată zilei de 1 septembrie: „Stăpâne Doamne, Dumnezeul nostru, Izvorul vieții și al nemuririi, Făcătorul a toată făptura văzută și nevăzută, Care ai pus vremile și anii întru a Ta stăpânire și îndreptezi toate cu iconomia Ta cea cerească și întru tot bună, mulțumim Ție pentru îndurările minunate pe care le-ai făcut asupra noastră în toată vremea trecută a vieții noastre și Te rugăm, întru tot Îndurate Doamne: binecuvântează cununa anului ce a sosit cu bunătatea Ta și păzește pe binecredincioșii creștini români de pretutindeni, pe păstorii și învățătorii noștri; înmulțește zilele vieții noastre întru sănătate deplină sufletească și trupească și ne dăruiește sporire în toate faptele cele bune. Dăruiește de sus bunătățile Tale întregului Tău popor: sănătate și mântuire și întru toate bună sporire. Sfântă Biserica Ta, țara noastră cu toate orașele și satele, izbăvește-le de toată reaua întâmplare, dăruindu-ne tuturor pace fără de tulburare. Răzvrătirile eresurilor strică-le cu puterea Ta, iar pe noi întărește-ne, Doamne, întru iubirea Cea către Tine și întreolaltă, ca să ne învrednicim cu inimă curată totdeauna a aduce mulțumire Ție, Părintelui Celui fără de început și Unuia Născut Fiului Tău și Preasfântului și bunului și de viață făcătorului Tău Duh, Dumnezeului Celui slăvit întru o ființă, și a cânta preasfântului Tău nume: Slavă Ție, Dumnezeului și Binefăcătorului nostru, în vecii vecilor! Amin” .

MarinaAlca 14.11.2017 09:28:51

Au trecut fix 9 ani de cand am deschis acest topic, iar prima persoana sarbatorita , ai fost tu, draga Mirela. Astazi, e din nou ziua ta, toate gandurile mele bune, pentru tine si familia ta! LA MULTI ANI! Te imbratiseaza cu drag, Marinusha :36:

cristiboss56 14.11.2017 13:20:32

Citat:

În prealabil postat de MarinaAlca (Post 654438)
Au trecut fix 9 ani de cand am deschis acest topic, iar prima persoana sarbatorita , ai fost tu, draga Mirela. Astazi, e din nou ziua ta, toate gandurile mele bune, pentru tine si familia ta! LA MULTI ANI! Te imbratiseaza cu drag, Marinusha :36:

În sfârșit ai revenit cu această ocazie deosebită tocmai din îndepărtata Australia:)
Pentru Mirela din SUA , gândurile mele de bine și: LA MULȚI ANI :)

tabitha 18.11.2017 10:53:37

Citat:

În prealabil postat de MarinaAlca (Post 654438)
Au trecut fix 9 ani de cand am deschis acest topic, iar prima persoana sarbatorita , ai fost tu, draga Mirela. Astazi, e din nou ziua ta, toate gandurile mele bune, pentru tine si familia ta! LA MULTI ANI! Te imbratiseaza cu drag, Marinusha :36:

Citat:

În prealabil postat de cristiboss56 (Post 654439)
În sfârșit ai revenit cu această ocazie deosebită tocmai din îndepărtata Australia:)
Pentru Mirela din SUA , gândurile mele de bine și: LA MULȚI ANI :)

Wow! Multumesc, dragilor pentru urări si gândurile frumoase de ziua mea :) Sorry că nu am răspuns la timp, chiar nu am mai intrat de ceva timp pe forum. Si eu vă îmbrătisez cu mult drag !!

cristiboss56 01.01.2018 01:04:46

La mulți ani binecuvantati :)

Slavă Ție, Celui ce m-ai chemat la viață,
Slavă Ție, Celui ce mi-ai arătat frumusețea lumii,
Slavă Ție, Celui ce ai deschis înaintea mea cerul și pământul ca pe o carte veșnică a înțelepciunii,
Slavă veșniciei Tale, ce se arată în lumea cea vremelnică,
Slavă Ție, pentru milele Tale cele arătate și cele ascunse,
Slavă Ție, pentru fiecare suspinare a încercărilor mele,
Slavă Ție, pentru fiecare pas al vieții, pentru fiecare clipă de bucurie,
Slavă Ție, Dumnezeule, în veci!

Penticostalul Traditional 20.01.2018 20:07:21

La multi ani, Igor Paslusnik!
Domnul sa reverse belsug de binecuvantari peste tine si familia ta nou intemeiata, armonie si har, si copii sanatosi dupa cum va voi Domnul!

tabitha 24.01.2018 09:01:14

mai bine că n-a ajuns la mănăstire
 
Citat:

În prealabil postat de Penticostalul Traditional (Post 657589)
La multi ani, Igor Paslusnik!
Domnul sa reverse belsug de binecuvantari peste tine si familia ta nou intemeiata, armonie si har, si copii sanatosi dupa cum va voi Domnul!

S-a căsătorit Igor? Casă de Piatră ! :53::53::53: Doamne ajută.

Jennyy 01.02.2018 10:05:15

Mi-a venit un gand..
 
Dragii mei dragi, vreti sa organizam o intalnire ca pe vremuri...? Poate in Bucuresti, poate la vreao manastire. Nadajduiesc ca, impactul sederii fata catre fata va mai imputina atacurile la persoana de pe forum. Si de cele mai multe ori aceste intalniri aduc mare bucurie!

cristiboss56 11.03.2018 01:34:48

La mulți ani Dragoș :)
Dumnezeu să te binecuvânteze, să-ți poarte pașii pe căile plăcute Lui !

DragosP 11.03.2018 21:11:02

Mulțumesc frumos! Doamne ajută!


Ora este GMT +3. Ora este acum 17:41:30.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.