Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   windorin si costel (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=7085)

Anna 04.09.2009 14:25:12

windorin si costel
 
Vreau sa va spun ca imi place in mod deosebit tot ce scrieti pe forum. Dar voi sunteti prieteni? Nu stiu de ce am impresia ca va asemanati in ceva, nu stiu ce. Sa ma iertati daca spun aiureli.

costel 04.09.2009 15:27:06

Ma bucur sa stiu ca sunt de folos, din cand in cand, pentru cuvintele scrise. Ne-am cunoscut prin intermediul acestui site.

Eu sunt mai inalt trupeste, el sufleteste. Eu sunt casatorit, el necasatorit. El are mai multa rezistenta in fuga dupa Dumnezeu. Este mai ravnitor. Eu dau repede semne de oboseala in aceasta fuga. El cunoaste parinti duhovnicesti din intalnirea fata catre fata, eu din spusele altora sau din carti. El ii viziteaza, ii cauta, se intereseaza de ei, ca prin raspunsul lor sa creasca duhovniceste, iar eu nu mi-am obisnuit firea sa aiba o asemenea dorinta. As putea continua cu multe alte deosebiri, dar nu e cazul.

sophia 04.09.2009 15:34:51

Oops, eu credeam ca windorin este femeie. Postarile lui/ei asa suna, bland si curat.

melb26 04.09.2009 15:43:58

Eu sunt relativ noua pe forum insa urmaresc cu mare interes atat pe Costel, cat si pe Windorin, insa de multe ori posturile lui Windorin imi merg direct in suflet, e pe gustul meu, fara vorbarie multa, scurt si foarte la obiect, multa intelepciune, mai ales ca e si forte tanar.
Sper ca nu v-am laudat prea mult :71: :6:

Doamne ajuta!

LapetiteMoc 04.09.2009 16:26:08

minunati...
 
Pentru a-i citi intru adesea pe forum. Le caut cuvintele special si gasesc in ele raspunsul pe care il caut.

Cu spor duhovnicesc sa va biruie dragostea catre Domnul!

maniucu 04.09.2009 16:36:06

Desi nu ma incadrez in categoria celor activi pe acest forum… recunosc f usor stilul cu care ne-au obisnuit cei doi. Si mi se intampla ca la mai toate subiectele care imi starnesc curiozitatea si interesul sa le caut postarile... am f multa incredere pt ca mi se par f pregatiti si statornici in credinta noastra ortodoxa
Sa va dea Dumnezeu sanatate si spor in credinta! :6:

windorin 04.09.2009 17:23:53

Ma bucur pentru gandurile bune. Insa nadajduiesc tare ca bucuria mea de a se fi folosit cineva de cuvintele si gandurile scrise de mine sa nu'mi fie mie ascunsa mandrie, ci curata bucurie, dand slava lui Dumnezeu pentru cartile bune pe care mi le'a randuit sa le citesc, pentru puterea de a fi pastrat ceva din ele si pentru oamenii pe care mi I'a scos in cale.

Maretia unui om se vede in smerenia sa, iar Costel tocmai pe aceasta si'a ales'o.

"Ce ai, pe care sa nu-l fi primit? Iar daca l-ai primit, de ce te falești, ca si cum nu l-ai fi primit?" (I Corinteni 4,7)
"Sa nu se laude cel intelept cu intelepciunea, si cel puternic sa nu se laude cu puterea sa, nici cel bogat sa nu se faleasca cu bogatia sa; ci cel ce voieste sa se laude, cu aceea sa se laude ca stie si cunoaste pe Domnul." (I Regi 2,10)

Bucuria cea mare este a cunoaste pe Dumnezeu si a'L iubi pe El. Cunoastem calea, urmeaza sa si pasim neincetat pe ea.

Fani71 04.09.2009 17:30:44

Si mie imi plac mult postarile voastre!

cristiboss56 04.09.2009 17:53:13

Citat:

În prealabil postat de Fani71 (Post 164133)
Si mie imi plac mult postarile voastre!

Sunt fan : Costel, Fani, Dorina, Sia , Mirea , plus toată lista mea de prieteni. Dumnezeu să vă binecuvânteze pe toți !
:25:

dorinastoica14 04.09.2009 20:52:56

Vă iubesc pe toți!
 
În august am făcut un an de când sunt pe forum.Atunci mă simțeam tare singură datorită unor întâmplări nefericite.
Am stat în nopți de nesomn în fața monitorului încercând să vă cunosc citindu-vă postările.Fiecare are o poveste,o durere și un temperament.Unii sunt calzi și blânzi,alții sunt mai duri și mai impulsivi iar alții nu dezvăluie nimic personal sunt și câțiva copleșitor de sinceri,dar majoritatea sunteți minunați.
Credeam la un moment dat că timpul petrecut pe acest site este pierdut dar nu,nu este adevărat.Aici ne putem cunoaște prin CUVÂNT așa cum și Dumnezeu ne cunoaște.
Vă iubesc pe toți și când citesc posările voastre vă simt prietenii mei oriunde în lume ați fi.Îmi pare tare rău când dispare un user și chiar sufăr văzând că trece timp și nu mai revine.


Ora este GMT +3. Ora este acum 16:13:24.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.