Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Umanitare (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5050)
-   -   Un frate de-al nostru este foarte stramtorat (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=14360)

N.Priceputu 05.01.2012 20:20:58

Un frate de-al nostru este foarte stramtorat
 
Dragi frați și surori, lansez un nou apel, de data asta pentru un frate de pe forum care se află în mare dificultate materială, împreună cu familia sa.

Ar dori, în primul rând, ceva de lucru, însă e binevenit orice ajutor material care să-l ajute o vreme, până va ieși din necaz.

Cei care pot ajuta și vor detalii să-mi scrie pe privat.

skicolour 05.01.2012 21:38:54

Citat:

În prealabil postat de N.Priceputu (Post 420379)
Dragi frați și surori, lansez un nou apel, de data asta pentru un frate de pe forum care se află în mare dificultate materială, împreună cu familia sa.

Ar dori, în primul rând, ceva de lucru, însă e binevenit orice ajutor material care să-l ajute o vreme, până va ieși din necaz.

Cei care pot ajuta și vor detalii să-mi scrie pe privat.

Ma bucur ca vad dorinta de unire pentru a da o mana de ajutor unui frate de-al nostru. Suntem aici de multa vreme, multi dintre noi. Ne plangem uneori unul pe umarul celuilalt, ne dam sfaturi, ne incurajam, ne sustinem pe calea pe care toti o avem drept tinta, ne impartasim bucurii...ca intr-o mare familie:)
Sa ne ajutam unii pe altii si la necazuri!

skicolour 05.01.2012 22:16:32

M-am dus la parintele meu si i-am zis:'parinte sunt rea, sunt egoista, ce sa fac?' Parintele mi-a zis: 'vezi in fiecare om pe Dumnezeu si-i vei da cei mai bun; pune-te in locul lor si da-le ceea ce si tu ai vrea sa primesti cand vei fi la nevoie'.

Cel ce da, va primi mangaiere de la Dumnezeu si cel ce primeste Ii va da Domnului slava.

heaven 08.01.2012 05:19:00

Citat:

În prealabil postat de N.Priceputu (Post 420379)

Ar dori, în primul rând, ceva de lucru, însă e binevenit orice ajutor material care să-l ajute o vreme, până va ieși din necaz.

Ajutor material se refera doar la banutzi sau i-ar fi de folos si altele (mancare,haine,obiecte igiena)?

iustin10 08.01.2012 13:30:40

Citat:

În prealabil postat de skicolour (Post 420396)
Ma bucur ca vad dorinta de unire pentru a da o mana de ajutor unui frate de-al nostru. Suntem aici de multa vreme, multi dintre noi. Ne plangem uneori unul pe umarul celuilalt, ne dam sfaturi, ne incurajam, ne sustinem pe calea pe care toti o avem drept tinta, ne impartasim bucurii...ca intr-o mare familie:)
Sa ne ajutam unii pe altii si la necazuri!

Si eu ma bucur ca lumea se indreapta spre actiuni concrete.

tabitha 14.01.2012 22:26:13

Doamne ajută!
 
Citat:

În prealabil postat de heaven (Post 420772)
Ajutor material se refera doar la banutzi sau i-ar fi de folos si altele (mancare,haine,obiecte igiena)?

care mai este situatia aici?

cristiboss56 16.01.2012 17:03:17

Citat:

În prealabil postat de mirela.t (Post 422073)
care mai este situatia aici?

Draga Mirela , pentr ca nu ai primit raspuns , nu se este din cauza nepasarii celor de aici . Te rog sa iei legatura pe privat cu N.Priceputu sau cu glykis .
O saptamana linistita !

N.Priceputu 16.01.2012 17:10:44

Iertare, ar fi trebuit să răspund aici. I-am scris Mirelei pe privat.

Însă profit de ocazie ca să vă mulțumesc tuturor, atât în numele fratelui nostru, cât și al meu. A fost un nou prilej de bucurie și de uimire, în același timp, atât pentru el în cauză, cât și pentru mine. Am văzut, efectiv, cum materia (ajutorul material) se poate transfigura, prin jertfa voastră, dând bucurie, speranță și încredere, unindu-ne, în același timp pe toți.


Ora este GMT +3. Ora este acum 08:33:03.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.