View Single Post
  #10  
Vechi 05.12.2006, 18:55:33
Basileus Basileus is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.12.2006
Mesaje: 24
Implicit

hm.. majoritatea ortodocsilor trec la adventisti, deoarece aceasta secta ii ajuta financiar si lor le convine. In plus mi se pare ceva bizar faptul ca ei merg la Biserica si canta toti in cor(unul mai afon ca altul) batand din palme sau mai stiu eu ce.. pe cand la ortodocsi, omul vine sa-si planga pacatele si rugandu-L pe Dumnezeu sa-i dea putere. Iti e mai mare dragu la ortodocsi cand asculti un Heruvic de-ti dau lacrimile, decat sa auzi o chiuiala din aia de-a adventistilor.

Sa va spun un caz real, despre adventisti cat sunt ei de credinciosi, si cat le pasa de cei din jur care se afla in suferinta sufleteasca.

Bunicul unui prieten de-al meu, a trecut la aceasta secta pe la aproximativ 70 de ani. Odata ce a trecut la aceasta secta trebuia botezat de catre ei, in numele religiei lor.
L-au luat si l-au botezat intr-o garla, deci garla fratilor.. cu broaste si alte bazdaganii. Asta numiti voi Botez?
Bine sa trecem peste asta, cand a murit.. l-au dus la groapa, unde trebuia sa fie ingropat.. si au inceput sa cate la chitara cu niste versuri foarte haioase.. de iti vine sa razi nu sa plagi "Ooo Iisuse al meu, ia-ma la tine.. i-ma la tine" deci eu pur si simplu rad pt ca am melodia in cap :), asa, i-au cantat cat i-au cantat si deodata un glas din spate al unui pastor ii spune celui care canta "Gata wai, da-l in groapa ca-i ajunge cat i-ai cantat" Doamne Fereste asta se numeste religie? :dontgetit: , apoi l`au ingropat si nici macar nu i`au pus o cruce la cap, (bine ca oricum ei nu stiu ce-i aia cruce dar ma rog), i-au pus o piatra in forma de semicerc, pe care scria numele, data nasterii si data decesului, ca la desene animate fratilor din aia pe care scrie RIP :)) ceva in genul.

Asta e cu adventistii astia..:dozingoff: