View Single Post
  #20  
Vechi 13.12.2006, 17:03:32
ancah
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de dansan
Eu am venit pe acest forum ca un avion in picaj... adica cu foarte multa viteza, (in exprimare). Si nu vreau altceva decat sa ma regasesc pe mine insami. Si orice sfat din partea voastra e bine venit.
Iti multumesc "ancah" pentru explicatia completa . Ai dreptate. Nu sunt impotriva ortodoxiei, "nici un metru". Pentru ca e religia inaintasilor mei si a mea. E adevarat ca nu m-am dus la biserica prea des. Si ca am acumulat in suflet numai aspectele negative legate de preotii acestei religii pe care eu as fi dorit-o ideala. Deocamdata, in viata mea, D-zeu nu si-a facut aparitia: de aici notele extremiste din post-uri-le mele. Poate voi sunteti mai evoluati din acest punct de vedere. Am si eu o filosofie legata de existenta, (home made). Nu stiu daca e cea adevarata, dar nu am incredere in nimic altceva la ora actuala .Caut idealul (religios). O piatra de hotar, (poate). Sau o borna de start. Am multe probleme, legate de existenta mea, (fara explicatii pertinente, sau rezolvare spirituala). Si am multa ura adunata in suflet.
Dansan, iarta-ma dar trebuie sa te contrazic. Tu nu esti crestin pentru ca au fost si inaintasii tai. Nu. Tu esti crestin prin botez, cand Domnul nostru si-a facut salas in inima ta pentru a ramane. De atunci te tot intreaba: "Dansan, cand vei vedea ca sunt aici cu tine, ca te iubesc asa cum ii iubesc pe toti fiii Mei, asteptand doar sa Imi vorbesti, sa-Mi impartasesti gandurile tale, grijile si temerile. "
Reply With Quote