View Single Post
  #5  
Vechi 27.01.2009, 12:56:22
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

Citat:
În prealabil postat de razvan_andrei Vezi mesajul
Eu nu stiu ce ne asteapta dupa moarte, insa stiu cu certitudine ca viata e ceva miraculos si ca trebuie sa ne bucuram de ea. Daca putem fi fericiti aici, in viata asta, de ce sa nu fim?
[COLOR=green]Și eu am spus acest lucru de nenumărate ori pe acest forum, numai că unii o țin langa cu mântuirea și pocăința și fac panică pe forum inventând fel de fel de prăpădenii care, cică, s-ar abate peste noi. [/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]Raiul și iadul? Promisiune sau amenințare, funcție de interese. Aici, pe pământ, avem și una și alta, după cum știm să ni le facem. Răul? Nu ni-l face nimeni. Noi înșune ni-l facem. Nu trebuie să căutăm vinovatul în altă parte.[/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]Credința? Pe mulți am auzit strigând că ni se ia credința... Credința o ai sau nu. Nu ți-o poate lua nimeni dacă o ai pentru că nimeni nu poate băga mâna în sufletul altuia.[/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]Am citit stupefiată sfaturi de viață luate de la călugări și măicuțe. E firesc ca dumnealor, călugării și măicuțele, să se supună unor reguli, canoane, dar de ce aș merge eu printre oameni cu cenușă-n cap și haine lunfgi până-n pământ, nu știu?... [/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]Dacă ai timp, plimbă-te puțin prin forum și citește ce s-a scris... Eu, de multă ori, rămân fără replică... [/COLOR]
__________________
[COLOR=green]"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar..."
George Orwell[/COLOR]
Reply With Quote