View Single Post
  #337  
Vechi 10.02.2009, 11:04:48
ionela7 ionela7 is offline
Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Bucuresti
Mesaje: 65
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovi Vezi mesajul
am corectat o tzara measajul anterior... ca am greshit flagrant.

Ionela7 draga, dumneata tzi-ai pus o singura clipa macar problema ca shi dumneata ai putea face parte din randul proorocilor mincinoshi care in numele Domnului se ridica sa minta cu atata sigurantza shi nonshalantza? chiar fara sa-shi dea seama? asha ca nishte sculisoare, ca nishte pui nevinovatzi complet... neshtiind ca sunt programatzi shi fac munca piszmashului cel rau shi plin de bogatzii furate, marele berbant al babilonului... top modelul fraierilor credincioshi...

deci care e argumentul tau?

ca tzi s-a parut ca seamana cu o piesa ridicola? asemanand in mintea ta cu o batjocura shi o piesa de teatru in stil ironic? asta e argumentul? exagerarea shi ironizarea shi papagalismul dar ca batjocura shi nu ca asemanare shi urmare? caci iata eu sunt un papagal shi o placa stricata caci nu am ceea ce vorbesc... dar zic shi eu inainte shi paremi-se ca in deshert... ca un pui de vipera ori de naparparca...

deci n-ai nici un argument... valid...... doar subliniezi ca sa ne pazim, sa ne ferim... tragi la semnale ca pana shi trenul, sharpele ala de fier cu cioc electric ori de carbune l-ai pune in bot, atat de neclintita eshti in sigurantza cu care insheli fara ca sa shtii ce faci, deci nu te condamn, ca iata ca shi eu n-am habar ce fac... dar daca nu shtim ce facem... nu putem noi fi siguri ca facem bine cand se vede cat colo ca facem rau... caci osandim mereu shi socotim greshit shi hulim, shi lovim shi consideram sectantzi shi anatemizatzi shi eretici pe cei ce au lucrat din greu pentru ca noi sa avem Adevarul... deci sa luam aminte la noi inshine, sa mancam cu cercetare de sine... cand mancam.

caci uite asha spun shi jidovii shi asha s-au ferit ei antichrist ca nu L-au mai primit pe Hristos, pe adevaratul Mesia, shi cei mai multzi il ashteapta shi acum pe falsul mesia... ala de se va inscauna cu participarea patriarhului pe care il va ucide dupa ce patriarhul il va desconspira... ca e antichrist.

deci Draga, Ionela7, cu rabdarea treci marea... doar cu rabdarea... altfel te papa gLumeail... ala care te-a invatzat sa nu iei aminte la glasul celor 7 trambitze ale Domnului.
Dragule eu cred in Iisus Hristos, El e singurul Dumnezeu intrupat pe care il recunosc, cred in Sfanta Scriptura, cred intr-una sfanta si soborniceasca si apostoleasca biserica (care nu e cea de la pucioasa in mod sigur). Cum adica sunt eu prooroc mincinos? [COLOR=Red]Poi[/COLOR] ce am proorocit eu mai vsovi? Nimic. Nu am o asemenea cadere sa fac proorocii, nu sunt nici mama gigi nici sfanta tanti verginica . Sunt un nobody, nu te mai impiedica de mine.

[COLOR=Red]... altfel te papa gLumeail... [/COLOR][COLOR=Black]
Cineee? Cine ma papa?? gLumeail ??? [/COLOR][COLOR=Black][/COLOR][COLOR=Black] [/COLOR][COLOR=Black]Deja lesin de frica!

Doaaamneeee!!!! mare e gradina Ta!!!!!!!!!!

Cat despre semnale, nu eu le trag, sunt scrise in Biblie. Singurul meu merit e ca am facut copy/paste. Eu personal nu am nevoie de scriptura puciosilor, mi-ajunge Sfanta Scriptura.
[/COLOR]