View Single Post
  #15  
Vechi 26.12.2006, 13:23:39
oara oara is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2006
Mesaje: 3
Implicit

Atea intrenbari:

iubiti mei frati,

stau si citesc si ma uimesc oamenii, cat de simplu se lasa amagiti....nu o sa va pun ce confesiune sunt, pt ca nu conteaza, nu fac propaganda unei religii, ci cuvantului lui Dumnezeu, si Sfintei Treimi, dar dragii mei am cateva intrebari care ma raod in suflet.
privesc la oameni, ce usor asculta orice, numai de cuvantul lui Dumnezeu nu. au pus mai presus de cuvantul lui Dumnezeu: Biblia, orice, numai sa nu o respecte... de ce nu se respect biblia asa cum e ea scrisa? de ce se interpreteaza si rastalmaceste cuvantul lui Dumnezeu? de ce?? de ce?? de ce nu suntem constienti ca ne jucam cu cel mai pretios lucru care conteaza? singurul lucru care conteaza? SUFLETUL.... de ce? de ce, e pusa Sfanta Traditie mai presus de Sfata BIBLIE... de ce?? de ce??

de ce se face botezul la copii mici? o regula instaurata de oameni si nu de Dumnezeu? am citit in istorie unde si cand a aparut botezul...de ce pt castigarea de adepti si fonduri banesti, a fost permisa compromiterea credintei?

dragii mei, daca sufletul unui om ar valora cat o lumanare doua aprinsa intr-o biserica, sau o rugaciune platita, credeti ca Deavolul ar lupta atat de inversunat pt sufletul omului?? of... cum ne orbeste cel rau... poate ca nu o sa conteze mesajul meu, sau poate o sa ziceti ca inca o sectanta nebuna, stiu doar ca ceea ce cred e Cuvantul lui Dumnezeu, si ca daca il voi citi si ma voi stradui sa il aplic in vita mea, nu prin faptele mele, ci prin harul lui Dumnezeu, o sa vina o zi cand o sa ajung sa fiu cu El, pt vesinicie...

de ce se atribuie atat de multa valoare moastelor sfintilor? si ei qu fost oameni ca si noi... de ce sa ne atingem de trupurile lor ca sa ne sfintim, cand ar trebui sa le luam exemplu si sa fim noi la randul nostru niste sfinti... de ce sa ne rugam lor? unde scrie asta in Biblie? pt k Biblia e singura carete pe care o cred si dupa care imi ghidez viata... cand Biblia spune atat de clar: este un singur mijlocitor intre Dumnezeu si om: omul Iisus Hristos....

scumpii mei frati, nu o sa ne intalnim poate niiodata, dar cata vreme se spune astazi, va indemn cu cea mai profunda durere in suflet, haideti sa ne intoarcem cu totii la Cuvantul lui Dumnezeu, pt ca vreau sa ne intalnim in cer.... pt k e tot ceea ce conteaza...

stiu ca Dumnezeu nu se uita la religia omului, ci la sufletul sincer.... de asta sunt sigura ca am sa ma inalnesc in cer, nu cu oameni religiosi, ci cu oameni indragostiti de Dumnezeu si Cuvantul lui.

va iubesc si va respect
si va vreau pentru Dumnezeu....
Reply With Quote