View Single Post
  #19  
Vechi 10.04.2009, 15:35:04
anna21 anna21 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.461
Smile

Anna, am ezitat sa-ti raspund pentru ca sunt de parere ca duhovnicul te poate ajuta cel mai bine.
Dar am vazut un mesaj in care cineva spunea ca face "pacatul mai mic", adica ia anticonceptionale!!!! Vai, sa nu faci asa ceva!!!!!!
(Cauta pe net pentru a afla despre efectul AVORTIV al anticonceptionalelor!! Nu conteaza ca produsul de conceptie are o zi sau doar o ora: tot crima este. Dumnezeu da suflet din momentul conceptiei.. nu mai insist, informeaza-te!!!!)

Cunosc cateva persoane care nu folosesc metode anticonceptionale (sau folosesc poate metoda calendarului, asta nu stiu). Au maxim 5 copii. Bunicii mei nu s-au ferit de copii: 4 si 5 copii. Rude din partea mamei: 12 copii, toti sanatosi si frumosi!! (Dar asta este o exceptie!) Parintii celor 12 copii cred ca sunt cei mai fericiti oameni pe care-i cunosc. Au totdeauna casa plina, copiii si nepotii vin si ii ajuta cu gradina, au mare grija de ei.. oricine ar dori sa aiba o astfel de batranete!!!!

Acum, inainte de a te panica, trebuie sa stii un lucru: Dumnezeu iti da copii, El te ajuta sa-i cresti!! Nu trebuie sa disperi!! Stiu ca azi o femeie cu multi copii este privita cu dezgust, dispret, mila.. etc!! CE RUSINE CA AJUNGEM SA PRIVIM O MAMA ASTFEL!
Eu am doi copii care-mi fac viata minunata si singurul meu regret este ca nu am mai multi!!

De asemenea, am observat ca e mai usor sa cresti doi copii decat unul! Si se spune ca de la trei copii este si mai simplu deoarece se invata unul pe altul.. Da, ti-am spus ca am avut ocazia sa discut cu tatal a 5 copii care-si dorea.. inca unul! Copiii sunt o binecuvantare, dar pentru a te bucura de ei trebuie sa ai ochii deschisi pentru a intelege care sunt lucrurile care conteaza cu adevarat in viata..
Trebuie sa ai incredere, Anna.. totul va fi bine
Reply With Quote