View Single Post
  #8  
Vechi 10.04.2009, 23:02:17
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anca-Miha Vezi mesajul
Nu stiu ce imagine ai tu despre casa regala, dar pot sa-ti spun ca sunt tot oameni, nu sfinti, ca sa fie fara greseala. Daca ai sti ce fac odraslele celorlalte case regale, nu te-ai mai lega de un defect de vorbie; chiar ti-ar parea simpatic.
Dar la ce comportament aberant te referi?
Si cand sunt alegerile, ca sunt din pacate pe dinafara.
[COLOR=green]Am scris mai sus de proprietati si de zeci de milioane de euro pe care le-a primit de la statul roman in timp ce la noi se moare de foame si nu metaforic, ci de-a binelea.[/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]Iar fac batranii coada la CAR-ul pensionarilor sa imprumute bani ca sa petreaca, dupa traditie, crestineste Sarbatorile Pastelui. E posibil asa ceva? Unde se mai intampla, in ce tara ca pensionarii sa fie tratati cu asa dispret? [/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]Pe mine nu ma intereseaza nici o casa regala si, de nu s-ar fi intamplat sa i se dea astuia atatia bani pe nemuncite, nu as fi avut nimic de spus. [/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]Eu sunt republicana, nimic mai mult, si politica mea este pentru republica... [/COLOR]
__________________
[COLOR=green]"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar..."
George Orwell[/COLOR]
Reply With Quote