View Single Post
  #23  
Vechi 21.04.2009, 16:47:03
oana_maria oana_maria is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.03.2009
Locație: Targu Neamt,Humulesti,judetul Neamt,o frumoasa zona depresionara plina de obiective turistice
Mesaje: 49
Implicit

Citat:
În prealabil postat de monica.miholca Vezi mesajul
Draga Oana, cel mai bine si corect e nu numai sa nu copiezi sau sa te inspiri de la nimeni, dar nici sa nu dai altcuiva sa copieze de la tine. asa ai mereu constiinta impacata; si la lucrari si teze asa te verifici cat stii, asta e lucrul cel mai important. eu sunt studenta in anul 6 , si nu am copiat niciodata; cel mai greu e cand ceilalti imi cer sa le spun cate ceva, pentru ca unii sunt prietenii mei, dar nici nu vad bine, si ma si rosesc; asa ca le am spus sa nu imi mai ceara asa ceva ca eu nu pot s-o fac, si m-au inteles.
eu am constiinta impacata cand dau si la ceilalti,dar nu tot,ci doar daca eu stiu ceva ce domnii profesori nu ne-ai explicat indeajuns iar bunul Dumnezeu m-a ajutat pe mine sa inteleg acele lucruri complicate....si daca nu le dau cateodata daca ai stii prin cate trec....zic ca eu nu vreau ca clasa noastra sa fie unita,ca nu sunt o colega buna,ma jignesc,spun ca sunt zgarcita..etc...
Reply With Quote