View Single Post
  #14  
Vechi 29.04.2009, 21:07:42
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Hector Vezi mesajul
Am si eu o propunere.
Avand in vedere ca pe forum scriu si useri de alte religii, propun ca sa fie, la spatiul destinat avatarului (acolo unde scrie Data înregistrării:; Locație:;Mesaje:; etc) sa fie trecuta si o mentiune despre religie, sau jurisdictia bisericeasca din care face parte. Am vazut pe un forum ortodox strain ca acest lucru era trecut si fiecare persoana trebuia sa completeze sectiunea respectiva.
Problema este ca intrand pe forum, acesti useri de alta religie, incep sa dea sfaturi, care nu intotdeauna sunt conforme cu ortodoxia. Iar un user nou, sau inregistrat de curand, trebuie sa-i fie clar din prima faza cu cine sta de vorba, pentru a nu se creea confuzie.
E util, folositor si practic sa stim daca un mesaj vine din partea unui ortodox, catolic, protestant, ateu, etc.
In felul acesta vedem si cat de avizat este un individ sau altul sa se pronunte intr-o anumita tema.
Ar trebui sa fie obilgatoriu pentru toti userii, sa isi declare apartenenta religioase, inclusiv la inregistrare.
La înregistrare se declară apartenența religioasă.Este un topic unde majoritatea membrilor activi de pe forum au scris despre apartenența religoasă și nu cred că o vor face pentru fiecare memebru nou.Dacă nu mă înșel topicul se numește "O altă limpezire......"
Reply With Quote