View Single Post
  #1  
Vechi 09.01.2007, 12:51:08
alexandra28 alexandra28 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.12.2006
Mesaje: 88
Implicit

deseori am vazut pe national geographic emisiuni despre crestinatate.la inceput am fost entuziasmata sa vad ca pe un asa canal se vorbeste despre iisus.insa am constatat cu stupoare ca toate aceste emisiuni doar pun la indoiala existenta lui dumnezeu.orice minune,oricat de mica,este pusa sub semnul intrebarii si explicata stiintific.de parca dumnezeu nu ar fi in stare sa faca minuni.nimic din ce este in biblie nu mai este luat ca adevar,ci ,prin mijloacele lor stiintifice(mai mult sau mai putin de luat in seama)ei incearca sa demonstreze ca,de fapt biblia poate fi o mare pacaleala.ma intreb oare ce religie are cel care conduce acest post de televiziune daca accepta ca biblia si minunile ei sa fie calcate in picioare.sa nu ne mai miram deci de ca atati crestini isi parasesc religia adoptand alta care isi respecta ,,cuvantul lui dumnezeu,,.noi stam si ne uitam cu mainile in san cum ,cea mai mare putere de influentare a maselor,mass-media ne transforma religia ca si cum ar fi o poveste de adormit copiii,in timp ce musulmanii ies in strada numai pentru niste desene cu profetul mohammed.nu zic sa facem ca ei dar ar trebui sa se ia masuri in privinta acestor emisiuni de denigrare.
Reply With Quote