View Single Post
  #35  
Vechi 13.05.2009, 17:11:24
anna21 anna21 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.451
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Cita intelepciune, poate ne spui si noua cum de reusesti sa citesti tu mintile credinciosilor de ocazie? esti sigura ca asta le trece lor prin minte?

De ce crezi ca nu stie ca este ticalos, nevrednic, sarac, orb, ignorant, samd in sinea lui, de ce neaparat trebuie sa frecventeze biserica mai des daca nu poate? Poate nu toata lumea are predispozitia necesara sa bata metanii si sa arate TUTUROR cit de mult regreta ca este orb si ticalos si o face in intimitatea lui si in jurul lui ...prin FAPTE, iar la Biserica mergi cind poti, mai ales pentru Taine
Da, Andrei, imi sustin punctul de vedere! Ortodoxul de ocazie este f bine descris in urmatorul citat pe care TU NU L_AI RECUNOSCUT!!! (De aceea nu ai inteles punctul meu de vedere).

"14. Iar îngerului Bisericii din Laodiceea scrie-i: Acestea zice Cel ce este Amin, martorul cel credincios și adevărat, începutul zidirii lui Dumnezeu:
15. Știu faptele tale; că nu ești nici rece, nici fierbinte. O, de ai fi rece sau fierbinte!
16. Astfel, fiindcă ești căldicel - nici fierbinte, nici rece - am să te vărs din gura Mea.
17. Fiindcă tu zici: Sunt bogat și m-am îmbogățit și de nimic nu am nevoie! Și nu știi că tu ești cel ticălos și vrednic de plâns, și sărac și orb și gol!
18. Te sfătuiesc să cumperi de la Mine aur lămurit în foc, ca să te îmbogățești, și veșminte albe ca să te îmbraci și să nu se dea pe față rușinea goliciunii tale, și alifie de ochi ca să-ți ungi ochii și să vezi. " (Apocalipsa cap. 3)
Este un text care ma infioara de cate ori il citesc!

(Eu inteleg f bine ca tu imi platesti aici politze pt afirmatiile mele de pe topicul New Age si cel impotriva religiei musulmane!)
Reply With Quote