View Single Post
  #10  
Vechi 15.05.2009, 15:30:04
scrabble
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de elom Vezi mesajul
De exemplu, românii și rușii, care sunt popoare ortodoxe au trebuit să îndure multe suferințe de-a lungul istoriei recente.
Americanii, care sunt în schimb protestanți au dus-o bine mersi până acuma (până acuma... că acuma i-a lovit criza financiară)
Poate neoprotestantii sunt adevaratii crestini si de-aia o duc mai bine ca ortodocsii .
Citat:
În prealabil postat de elom Vezi mesajul
Vesticii, după 1880, (dacă excludem primul și al doile război mondial, criza din 1929-1933 și mișcările stundențești din anii '60) au dus-o și ei bine până acuma, deși cred că au fost mai păcătoși decât ortodocșii
Sau poate catolicii sunt cei legitimi? Ori poate romanii sunt poporul lui Dumnezeu si asta e doar un test, o ispita, ca tu sa te razvratesti impotriva acestei aparente nedreptati si sa spui mai apoi ca Dumnezeu e nedrept.
Citat:
În prealabil postat de elom Vezi mesajul
Japonezii, deși păcătoși conform "legilor" ortodoxe/creștine au ajuns să ne fascineze (eu sunt un exemplu).
Pe mine, unul, nu ma fascineaza, deci nu ne fascineaza.
Reply With Quote