View Single Post
  #207  
Vechi 04.06.2009, 08:29:22
topcat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Agkelos Vezi mesajul
O intrebare veche de cand lumea. TU cine esti? Si nu ma refer la identitate ci la cel care sta in tine si spune "Eu sunt asta". Pune-te serios pe studiat si spune-mi cine e constiinta ta, cine e persoana care sustine ca exista. Unde sta acel EU? In creier? In inima? In coloana vertebrala? Poti dovedi ca exista acea persoana care sustine ca esti TU? Cand o gasesti sa ma anunti si pe mine ca sa iti pot explica cum se face ca, raportat la acea persoana, doar credinta in Dumnezeu (aka dragostea desavarsita fata de Dumnezeu si creatia lui) poate spune ce e bine si ce nu. Pana atunci orice raspuns ai primi ar fi degeaba pentru ca informatia primita o vei raporta la ideile preconcepute care ti-au fost bagate in cap de un sistem infect, in nici un caz la adevarata ta personalitate care, odata ce o intelegi, iti dai seama foarte usor ca nu poate judeca singura fara interventia lui Dumnezeu.
Nu sta nimeni in mine, eu nu am personalitate dubla.
Cred ca daca in momentul asta am sta fata in fata si ti-as trage o flegma, ti-as dovedi cel mai bine ca exista acea persoana care sustine ca sint EU.
Ei, acum poti sa imi explici cum se face ca numai credinta in Dzeu m-a facut sa nu iti bag si un pumnal in piept.
Reply With Quote