Subiect: Fratia Pius
View Single Post
  #19  
Vechi 29.06.2009, 18:21:35
bmd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

NIMENI NICIODATA NU POATE INLOCUII MAMA! Nici tata, nici bunica, nici vecina, nici educatoarea NIMENI! De acolo pleaca religia ( sfintii au avut mame de exceptie, rare ori tati, bunice, educatoare) Daca mama nu sadeste credinta tata sau altcineva o sa o faca defectuos. Iar cind credinta nu-i te....pe ea societate.
Acum nu stiu cum o mama poate face intr-o ora ce facea acum 100 de ani intr-o zi intreaga (daca lucra copilul era luat cu ea) mai ales cind vine stoarsa de la servici.
Desigur exista femei deosebit de inteligente dar exista prioritati...dupa parerea mea nu cariera este prioritara.

Ana femei NEVOITE de imprejurari sa lucreze sint destule cu siguranta. Trebuie insa definita nevoia. Este nevoia, nevoie sau dorinta de "mai..."
Cunosc familie de 12 capete unde lucra doar barbatul si femeia pe linga casa doar mai aducea cite un mic cistig. Au razbit in viata zic eu. Unul dintre copii este calugar pe Athos. Ceilalti se descurca cu credinta in viata pe care o au. N-au murit nici de foame, se iubesc, sint oameni intregi!
Reply With Quote