View Single Post
  #42  
Vechi 30.07.2009, 10:08:42
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
Da mai frate Ovidiu te rog sa ma ierti ca te-am numit pagan.
Nu esti pagan esti eretic crezand in ereziile de le-au debitat capii iadului prin aceea fecioara posedata Verginica.
imi spui frate dar la mishto? shi te distrezi de iertare shi ma faci din pagan eretic? pe sf Verginica, Trambitza Domnului spui ca era o fecioara posedata? shi primeshti laudele lui AndreiCozia shi amandoi credetzi ca facetzi un bine credintzei voastre? poi dumnul meu drag shi domnii mei fratzi buni, eu va iert caci cu sigurantza nu shtitzi ce facetzi... deci nu am cum sa nu iert pe cel neshtiutor shi pe cel ce da dovada de atat paza a credintzei sfinte... deci m-atzi inveselit pedeoparte iar pe cealalta parte m-a intristat puterea de nalucifariferizare a gLumii asteia ca a reushit sa va faca sa judecatzi stramb shi sa vedetzi viceversa, sa confundatzi Adevarul cu minciuna shi sa nu shtitzi defapt de ce shi pentru ce va este atat de frica ca sa fitzi oneshti, ca sa va deschidetzi ochiul, pentru ce va este atat de frica sa aducetzi un argument? pentru ce suntetzi atat de putzin credinciosi... pentru ce anume osanditzi shi mintzitzi atat de dezinvolt nesocotind atatea lucruri pe care vi le-am scris in sperantza ca va vor fi de folos? pentru ce va e mai aproape de suflet patimasha mitomanie...

Spui ca sunt erezii ceea ce este scris de CLD? poi crede-ma ca eu n-am gasit niciuna... shi nu sunt, caci Domnul a grait shi graieshte... deci sunt sigur ca nici n-ai sa gaseshti vre-o erezie shi de aici este sigurantza mea...

Daca totushi te incapatzanezi sa faci despre mine sau despre CLD sau despre pucioshi astfel de afirmatzii grave shi ce nu fac cinste unui om care nu probeaza prin argumente shi fapte shi dovezi ceea ce spune te rog totushi sa cautzi shi sa vii cu intrebari shi nu cu concluzii mitomanice ori care te arata ca din patimasha frica de ceva ai aceasta invershunare impotriva ereticilor sau a sectarilor sau ce shtiu eu impotriva cui...

eu tzi-am aratat cine sunt ereticii dar nu ma crezi: CIE-CMB-bilderberg citit shi invers dar mai ales "intzelepciunea" din noi inshine... caci asha spune shi sf Pavel "chiar daca ar vesti cineva o alta evanghelie sa nu-i credetzi, de la noi sau de la un inger" dar ce evanghelie a vestit sf ap Pavel? nu cumva ca vom ashtepta glasul de Trambitza shi rapirea in nor shi asha vom intampina pe Domnul? nu vestea sf Ap Pavel tocmai VT+NT+AP iar sf Verginica este ea de vina daca Domnul plineshte Apocalipsa prin cele 7 Trambitze ale Sale? cu ce este cineva de vina daca vede, aude, citeshte shi crede Adevarul? dumneata ai citit din CLD? sau tzi-e frica sa citeshti din pricina ca sunt consideratzi secta shi nu e voie sa citim cartzi ale sectarilor? shi cu asta gata, de granitza asta nu mai treci...

poi nu a zis sf Pavel ca toate sa le cercetam shi sa facem doar ce este bine shi sa primim ce este bun? deosebind Duhurile? Textele, Cuvintele shi sa ne dam seama fiecare litera care este de la Dumnezeu shi care este de la noi inshine sau de la un inger din cer, inger rau ce se arata bland la inceput... cum a patzit Mahomed... sau altzii...

deci dragii mei nu eu va amagesc shi nici CLD ci proorocul mincinos care v-a invatzat sa nu luatzi in seama, sa nu tzinetzi cont de ce zic altzii, de ce zice Dumnezeu, de ce este scris:

"nu numai cu pita se hraneshte omul ci cu TOT cuvantul care iese din gura lui Dumnezeu" iar gura lui Dumnezeu este oricare prooroc sau sfant sau dreptslavitor sau trimis sau uns... sau Cine era "gura care striga in pustie"?

deci eretic nu sunt, pagan nu sunt, ci un biet shi umil mirean pacatos care fireshte ca am sa cred cu voia Lui shi din Mila Lui Dumnezeu in Tot Cuvantul lui Dumnezeu care iese din gura lui Dumnezeu, pentru rugaciunile Preasfintei Sale Maici, pururea feciara curata Maria... caci prin sf Verginica, fica buna a preasfintei Maria a vorbit Hristos-Dumnezeu caci acum avem un singur proroc, un singur invatzator : Domnul, Domnul Dumnezeu.

deci te rog sa ma iertzi daca iarashi te-am frustrat pentru incapacitatea dumitale sa citeshti ce am scris shi sa tzii cont de argumente, de Adevar... de fapte... shtiu de ce nu vrei sa recunoshti ca asha patzesc shi eu: din frica, din beroismul viceversa shi din obScenita neascocita cronicizanta de a ma mandri cu leudarosul insushirilor in loc sa caut smerenia shi pacea prin purtarea Crucii nu pentru slava de la omani sau de la draci... shi o patzesc foarte des iar unii ca tine nu suporta sa ishi dea seama ca au priceput greshit multe lucruri din scriptura shi multe interpretari ale sfintzior Parintzi... nu pot sa creada ca Hristos face ce a promis de au ashteptat mii de ani sfintzii cu dor nemasurat: "Noi le vom face pe toate"... Cer Nou, Pamant Nou, Ierusalim Nou... Ierusalim Ceresc ce se ashterne cu picioarele pe Pamant... pamant sfant.

Last edited by vsovi; 30.07.2009 at 10:23:31.
Reply With Quote