View Single Post
  #29  
Vechi 12.08.2009, 14:16:25
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dulgherul Vezi mesajul
Frate dragă,
Nu te pripi. Întîi să lămurim un lucru.
Ce crezi, faptul că cercul are 360 de grade este o...convenție sau se poate demonstra că un calcul pe "secțiuni" duce la acest număr?
Pe urmă lămurim ce are 666 cu CERCUL!!!!!!!!

Cît despre a doua chestiune. De unde ai tras concluzia că 111x6 este ...suferința, că Scriptura nu pomenește de așa ceva?

Dacă tot vrei să înveți ceva, hai s-o facem împreună. Eu sînt de părerea că nimănui nu-i face rău un dialog cumpătat.
"18. Aici este intelepciunea. Cine are pricepere sa socoteasca numarul fiarei; caci este numar de om. Si numarul ei este sase sute saizeci si sase."

unde scrie ca socoteala se face matematic? shi referitor la ce? caci 666 este un numar simbolic... ce sa socoteshti la el? cum este format din ce? din cifre? cum este creat simbolul? sau ce sa socoteshti? poi din text rezulta ca este numarul fiarei sau numarul numelui ei deci fiara are un numar, un numar de om shi de aia cei cu pricepere pot sa socoteasca numarul caci este un numar de om (insemnat) deci am impresia ca 666 este tocmai rezultatul socotelii ca asha se pricepe din text, deci am impresia ca omul e bine sa caute shi sa vada daca ajunge la acelashi rezultat deci sa caute daca in socoteala lui iese 666 ca numar al fiarei sau numar al numelui ei caci in text pare ca este data solutzia, ne este dat pe tava numarul, rezultatul socotelilor... adica:
666
carnecarnecarne. sau
mancare,neascultare,desfranare. sau
necredintza,necredintza,necredintza. sau
poftafaraminte,naluciripripite,maniefarajudecata.

adica firea scurta de drac cu care se uneshte credinciosul din superstitzie pe la 5 palme ca sa poata vinde shi cumpara punandu-shi semn pe mana dreapta sau pe frunte ... ca barbatul sa poata stapani femeia care este atrasa de barbat shi cu interesul ascuns shi marshav de a o stapani iar ea sa fie atrasa de barbat ca sa se lase a fi stapanita.(flock,flock,flock)

nici eu nu vreau sa shtiu de barbat!

Last edited by vsovi; 12.08.2009 at 14:18:47.
Reply With Quote