View Single Post
  #8  
Vechi 19.08.2009, 00:13:07
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Simona-Marilena Vezi mesajul
Buna seara....Numnele meu este Simona-Marilena. De la un timp...obisnuiesc sa am diverse ganduri urate, ce ma chinuie si...nu stiu sunt foarte trista si sunt pe punctul de a cadea in pacat din cauza acestor ganduri. Sunt foarte foarte trista. Inainte ma bucuram de toata splendoarea naturii, insa de cateva zile sunt din ce in ce mai egosita. Nu ma mai impresioneaza nimic, si am inceput sa injur. Simt un gol, o tristete mare in suflet si chiar nu stiu de ce....
Iesi in natura si observa cata viata si bucurie se gaseste in creatia lui Dumnezeu! Toate ne-au fost date spre mangaierea noastra, nu spre intristare.
Cu siguranta e un moment trecator! Esti tanara, frumoasa, credincioasa, asa ca poti gasi destule surse de inveselire si improspatare a ei!
Adolescentii au adesea asemenea stari de apatie,e normal la varsta voastra...

Iti recomand sa citesti "De veghe in lanul de secara" - J. D Sallinger, "Romanul adolescentului miop" - Mircea Eliade si poate si "Adolescetul" lui Dostoevski. Te vei descoperi in aceste carti, vei gasi aceleasi stari si intrebari care iti fura linistea si cu siguranta vei vedea altfel viata, cu mai multa incredere si determinare!

Domnul sa te ocroteasca!
Reply With Quote