View Single Post
  #28  
Vechi 04.02.2007, 20:14:32
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iosif
De ce spui chiar si noi ortodocsii? Credeai ca noi suntem superiori altora? Credeai ca printre noi lucrurile acestea sunt imposibile?
Din pacate sintem supusi greselilor, intr-o lume "nebuna, nebuna"! Eu de exemplu cu cit imi adincesc credinta in Dumnezeu, reusesc sa ma detasez de acest cotidian egoist si murdar. Multe lucruri care pina nu demult mi se pareau imposibile, acum le privesc cu detasare, constientizind cit de scurta este viata aici si cit de mici sintem fata de Bunul Dumnezeu. Trebuie mai mult sa ne preocupe acea purificare interioara, acea debarasare de inutil, punind accentul pe trairile interioare care intaresc legatura cu Dumnezeu. Conceptia unora ca noi sintem "buricul pamintului" , denota mult egoism dus pina la panaroie intr o lipsa crasa de cultura si credinta. Modernitatea absoluta si raspunsul la multe intrebari le vom gasi in Imparatia Lui Dumnezeu. Depinde de noi fiecare in parte daca vrem cu adevarat sa ajungem acolo. In aceasta sta libertatea noastra. DUMNEZEU SA NE LUMINEZE CALEA LA TOTI ! +
Reply With Quote