Subiect: O intimplare
View Single Post
  #5  
Vechi 17.02.2006, 22:02:16
Eugen Eugen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.01.2006
Mesaje: 145
Implicit

Citat:
În prealabil postat de NiCcoleta
Intr-o duminica eram foarte suparata ,atit de suparata incit am plins o jumatate din timpul Sfintei Liturghii ( de suparare).La sfirsitul acesteia am ramas sa i-au binecuvintare de la I.P.S. Daniel(Mitropolitul Moldovei si Bucovinei).Am fost atenta sa vad ce va zice PreaSfintitul cind ma va binecuvinta si acesta mi-a urat"BUCURIE".Am ramas surprinsa si m-am intrebat"de unde o fi stiut el ca sunt trista?" .Asta pt ca de fiecare data cind ma binecuvintat mi-a urat intotdeauna "SANATATE".Eu stiu ca atunci cind luam binecuvintare ne binecuvinteaza Insusi Hristos.Si acum mi sa cam confirmat ca doar El mai stia ca sunt atit de trista.Slava iubiri Tale de oameni Doamne!
Cei ce vin in contact cu multa lume sunt si buni psihologi. Daca ai plans atat de mult, era usor de observat starea ta. Sa nu vedem ceva extraordinarul acolo unde nu e. Ideea ca preotii au harul Sfantului Duh e hazardata. Il au, dar in ceea ce priveste preotia, nu si harismele, care depind de ravna in slujire, sinceritatea, curatia si mai ales iubirea lui Dumnezeu si a semenilor, de aceea sunt atat de rare. In ceea ce priveste persoana... am mari indoieli.
Reply With Quote