Subiect: doresc un sfat
View Single Post
  #9  
Vechi 08.02.2007, 20:12:24
Va_iubesc Va_iubesc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.09.2006
Mesaje: 533
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mikiuasa
Pling ,ieri nu am citit nici o rugaciune ca in fiecare seara ,nu am avut putere ,cred ca ma pedepseste Dumnezeu.M-am hotarit sa accept situatia(cea de la serviciu)si sa nu-l mai rog nimic pe Sf Mina. E mai importanta sanatatea si iertarea fata de Dumnezeu.Doamne ajuta-ne!
Draga Mikiuasa,

Sa nu crezi ca Dumnezeu te pedepseste, nu. El numai vrea sa-ti arate unde gresesti. Iar unii oameni nu vad intoarcerea si nu se schimba decat prin suferinta. Poate e cazul tau. Nu ne rugam pentru cele de aici, ci pentru a fi cu Dumnezeu, pentru mantuirea sufletului. Si mai ales Ii multumim pentru toate. Poate ca tu nu multumesti pentru ce-ti da si atunci Dumnezeu incepe sa-ti ia din ce ti-a dat: din salariu, din sanatate, etc. Tot ce avem este de la Domnul, de aceea e normal sa-I multumim necontenit. Iar ce se intampla rau in viata noastra vine ca urmare a rautatii noastre si are rolul de a ne indrepta calea si a merge spre Dumnezeu.

Domnul sa-ti dea forta sa treci peste aceste probleme si sa fii mereu multumitoare pentru toate!

Elena
Reply With Quote