View Single Post
  #16  
Vechi 12.10.2009, 17:24:07
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Mda. Am incercat sa citesc cu rabdare in intregime cele scrise de asa-zisa d-na psiholog, iar mai apoi am citit si continuarea ("Viața pe Pământ...Încotro?"). Oricat as incerca sa fiu de acord cu anumite aspecte, trebuie sa marturisesc ca, multe sunt doar aberatii si speculatii a unor idei unanim acceptate. In prima parte se vorbeste despre o lume de basm cu zmei (aici li se spune anunnakki) care, fara sa se mai dea peste cap de trei ori, pot lua infatisarile oamenilor si pot trai printre ei influentandu-i negativ.
Citat:
A: Dar anunnakki, cei care tu zici ca ne conduc, unde sunt ei astazi?
D: Ei traiesc aici cu noi. Sunt ascunsi privilor noastre chiar de perceptia noastra
temporala. Ei sunt daca vrei intr-o alta dimensiune, dar traiesc acum, aici. Ei iau parte
activ la viata noastra, dar noi nu putem lua parte la viala lor.
A: Dar unde stau concret?
D: Ei au uriase baze subterane, ca un fel de orase. Acolo locuiesc, insa ei sunt si la
suprafata. Sunt printre noi si interationam cu ei, dar nu ne dam seama.
Ma cutremur la asemenea ganduri si nu stiu de ce imi vin in minte acele fotografii publicate de curand cu o fiinta cu totul necunoscuta omului care a fost prinsa intr-o capcana de soareci si care se incapatana sa ramana in viata timp indelungat desi acei oameni (mexicani parca) incercasera mai multe variante, si cand abia scufundarea in apa timp de mai multe ore a reusit sa-l omoare. ( vezi detalii ) Sper ca asta sa nu aiba nici o legatura cu reptilienii anunnakki.
Am decis deci sa nu mai revin cu detalii despre aceste specii intrucat, dupa spusele lui David, ele sunt oricum pe cale de disparitie in urmatorii 3-5 ani!...
Dincolo de orice bazaconii si exces de imaginatie, nu se poate totusi sa nu ramanem cu un semn de intrebare referitor la anii ce vin (2012 sau ceva mai tarziu, dar ei vor veni)! Imi amintesc de acea avertizare a Mantuitorului cand spunea: "Adevarat va spun voua ca nimeni nu va intra in Imparatia Tatalui Meu daca nu va avea sufletul curat precum a acestor copii!" Ori se pare ca dincolo de orice influenta mass-media, de undeva din subconstientul nostru, acest sfat presupun ca il simte oricare dintre noi. Adica sa incercam sa invingem ura, rautatea, egoismul, sa incercam sa intelegem iubirea de semeni in adevaratul sens al cuvantului, dincolo de orice dogme care pana la urma ne inversuneaza unii impotriva celorlalti!
Poate suna aiurea aceste incercari a unora de a ne trezi (in felul lor) constiinta, dar asemenea persoane (precum David) se pare ca chiar exista (sa ne amintim de micutul Alexandru Pargaru care la inceput vorbea atat de codat incat cu greu puteai intelege ceea ce voia sa spuna. Acum insa, desi e inca foarte tanar, are o maturitate si o intelepciune cu totul impresionanta si coplesitoare!)
Reply With Quote