Subiect: Sf. Munte Athos
View Single Post
  #29  
Vechi 16.02.2007, 10:44:02
analugojana analugojana is offline
Member
 
Data înregistrării: 07.02.2007
Mesaje: 68
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Clausemi
Citat:
În prealabil postat de analugojana
Parintele duhovnic este si cel care face pogoraminte cand nu mai poti, care iti cunoaste puterile, sufletul ce sa mai zic... ca stiti si dvs. Dar sa-i tai cuiva avantul asa...nu stiu cat este de bine. In plus Dumnezeu indruma pe cei ce-L iubesc sa ofere sfaturi de la Sine celor ce intreaba. Stiti voi...Eu as intreba...
Chiar raman impresionata de cei care isi tot dau cu parerea si habar nu au...tu crezi ca un pr.Cleopa si altii cativa sunt cu duiumul in toate manastirile si fratiorul sau surioara zboara in ascultari ca fac ascultare de sfinti?

Mai bine mergi acolo sa vezi ce pr.duhovnic "deosebit" nimeresti(poate iti tranteste si-un plod) si ce maica stareta comunista si ce maicute mai rele ca muierustile de la sate si atunci sa te aud vorbind despre ascultarea de duhovnic care e totul.
Habar nu ai dar bine ca-ti dai cu parerea.
Iertati-ma dar chiar m-am suparat cand vad astfel de postari bazate pe imaginatie.
nu te supara, dar nu imaginez nimic. Problema este ca privesti din alt punct de vedere, de aceea nu ma intelegi. Eu inteleg ce ai vrut sa spui. Tu, in schimb, nu m-ai inteles. Fa te rog un efort.Pupici:p
Reply With Quote