Subiect: preotul fumator
View Single Post
  #35  
Vechi 27.10.2009, 18:55:48
ioan_strainul
Guest
 
Mesaje: n/a
Arrow Preotul Fumator SAu BIrfeala Sau judecata aproapelui sau datul cu parerea

Doamne duhul Mindriei la Grairi desarte al Uri Departeazal de la noi : Iara duhul blIndeti si adragostei Si mai presus de toate Duhul dragostei de Tine si de aproapele daruiestel noua tuturor,AMIN AMIN AMIN.

Si acum putina Intelegere si iertare va rog stiu ca la multi nu o sa le placa ce spun dar nu vreau sa cad in ispita de trufiei , eu mam luptat cu aceasta patima a fumatului si nu este usor sa te desprinzi de ia multa ocara si batjocora am primit de la mama mea si de la sotie si de la frati si de la cei dragi care nu meau vrut raul sInt comvins si le multumesc pentru tot si pentru toate sfaturile dar vedeti voi iubitii mei frati si surori omul sarmanul de el parca de si vrea sa faca bine de multe ori vrajmasul este mai tare, si este ca omul de aceia spun ca dumnezeu a hotarIt o zi la ori-ce lucru si fapta a omului .eu am fumat 35 de ani si daca zicea cineva lasa tigarile ca nu fac bine ca sInt aducatoare de cancer stiam si cunosteam asta par-ca mai tare Imi venea pofta de fumat si fumam mai mult nu pot sa Imi explic mie de ce . ,vedeti daca rupeti un fruct dintrun pom un mar o para o caisa sau ce o fi inainte da ase coace este acra si nu vrem sa o mIncam nu? dar daca o rupem la vremea ei cInd este coapta este buna dulce o mincam si par-ca am mai vrea .
vedeti toti si Intelegti ca toate au timpul lor , eu mam lasat de tigari fara sa spuna nimeni fara sa am probleme de sanatate , vedeti acesta a fost timpu cind Domnul la hotaIt asa intro zi la lucru far sa pot spune de ce am luat tigarile si leam pus In masina sa vad de pot sai am putut si pIna In ziua de astazi nu leam pus in gura si sper in ajutorul Tatalui ceresc sa nu le mai pun in veac de asta va spun ca nu noi oameni sIntem acei ce hotaIm clpa timpul si nici sa nu fim , ce Domul Dumnezeu am vre a sa fie toti ca noi crezind ca ce facem noi sete bine si ca avem dreptate dar nu gIndim la la bIrna din Ochiul nostru oare noi nu avem alte pacate pe care credem ca nu le stie nimeni ca sInt ascune de frati nostri pe care-i bruscam cuvorba si cu apucaturile noastre nu gindim ca sintem pedica de potignire si ei vad la noi alte defecte pe care noi nu le luam in seama crezInd ca sint nimicuri dar pentru uni sIntem Caderea in pacat. iertatima iertatinma ,Si rugati pe Bunul dumnezeu sa dea Intelepcine la toti si noua si sa nu ingaduiasacsa fim pricini de potignire pt. frati nostri mai slabi crezInd noi !!!! dar ata numa TATAL Ceresc stie si Iisus HRISTOS Domnul ami amin amin


+ + + + + + + + + + + +
SLAVA TIE DOAMNE SLAVA TIE

Last edited by ioan_strainul; 27.10.2009 at 19:06:09.
Reply With Quote