View Single Post
  #42  
Vechi 06.11.2009, 15:30:14
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ancaanca Vezi mesajul
Da, cunosc situatia

M-am legat si eu la cap fara sa ma doara (cum se spune) si acum nu stiu cum sa scap si ma nelinisteste foarte mult situatia asa.

Din nerabdare si singuratate m-am apropiat de o persoana, lucrurile au mers pentru ca el a vrut, eu m-am opus. Din pct meu de vedere nu exista implicare nu exista rel intre noi, in schimb el intelege altceva. Nu e nimic serios, ne vedem zilnic, facem excursii, luam masa de amiaza impreuna .... eu il vad ca pe un frate, insa el a inteles altceva si acum vreau sa ii clarific asta.
Vreau acel mom de respiro, vreau ca Dumnezeu sa aleaga pentru mine, vreau sa fie voia lui. Nici nu stiu cum sa procedez: sa stau singura, sa nu ies cu nimeni, sa refuz.... Cum ar trebui sa ma comport oare?
Ce comica esti...asta inseamna legat la cap???? Obisnuieste-te cu basmalele astea si de asemenea sa incerci sa detii controlul asupra acestor situatii...spune ce vrei, spune ce nu vrei, pune punct cand nu mai ai chef ca o situatie sa continue si tot asa...

Si mie mi s-a intamplat ca unii colegi cu care ma simteam bine sau comunicam frumos sa isi doreasca mai mult...dar practic eu eram factorul de decizie, daca cineva incearca...nu iti dai seama ca deja tu esti cea care poti spune NU sau Da????? Atunci spune-i " Nu stiu daca simt ca si tine, as vrea timp pentru mine pentru a-mi clarific anumite lucruri, trec printr-o etapa in care vreau sa fiu singura cu mine insami, nu vreau sa mai fac greseli"..sunt atatea texte care ar trebui sa nu il supere pe interlocutor, dar daca e baiat inteligent ar trebui sa citeasca printre randuri si sa nu mai insiste...si chiar daca insista nu e nici o problema, tu iti vezi de treaba ta...te faci ca nu te prinzi

Ca sfat, eu as zice sa treci peste sentimentul asta ca nu vrei aventuri ...pentru ca practic gandesti asa tocmai pentru ca inca nu esti vindecata si in consecinta nici prea deschisa, dar exista o vorba din batrani " Vorbeste cu bun si cu rau ca nu stii care e al tau!!"...deci nu sta inchisa in casa gandindu-te ca ai trecut printr-o mare drama, drama e in primul rand pentru ca tu o supraevlauezi asa...asa ca bucura-te de viata si de ce iti ofera ea, zambeste.... si muuulta rugaciune!!!!!

O zi frumoasaaaaaaaaaaaa!
Reply With Quote