View Single Post
  #4  
Vechi 27.11.2009, 15:24:57
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de leloup Vezi mesajul
Te inseli foarte mult vsovi aici. Eu sunt de acord cu articolul arintelui si nu pt ca este al unui parinte ci pt ca este foarte usor de simtit ca rugaciunile miraculoase ce trebuiesc purtate tot timpul par mai mult inselatorii.

In plus, parerea ta pare ca e ca Iisus a facut o exceptie pt cei care ar purta chestia aia. Nu cred ca El ar face exceptii, pt ca exista numai o Cale.

Lupta interioara este pe toata viata. Si pacalirea ei cu un talisman este nedorita pt ca lupta e buna ca ne curateste. E sacrificiul nostru.

De ce crezi ca ar fi adevarat Visul Maicii Domnului? Ai dovezi? A zis vreo cineva ca a aparut in anul cutare? Vreo referire istorica sau textuala in crestinism? Mai ales ca se contrazice cu Evanghelia.
despre ce exceptzii vorbeshti?

nu exista exceptzii de la Calea spre Adevar care duce la Viatza...

eu am zis ca Hristos iarta greshelile omului, pacatosului shi ca nu suntem infailibili...

dovezile trebuie sa le aduca acuzarea!...

eu nu am acuzat ci am conbatut... am contrazisisisis...

fiind sigurt ca Talismanul e de la Dumnezeu iar Visul Maicii Domnului din ce este scris mi se pare plauzibil, deci tind sa-i dau crezare... cred shi ma bucur chiar daca unii vor sari in sus zicand ca parintele Papacioc sau Plamadeala au dreptate...

or fi avand dar nu in cazul acesta...

deci ii rog sa ma ierte pe mine pacatosul ca am indraznit sa nu tac!

dar am recunoscut: eu nu sunt infailibil... shi am marturisit Adevarul nu ca sa ma mandresc ci doar pentru ca sunt absolut sigur de Adevar, pentru ca sa aiba shi altzii intarire, auzire, folos, nu de la mine ci de la Cel de Sus... iar Adevarul este Cel care a fost, Cel care este shi Cel care va veni... caci El se vesteshte (se graieshte) peste pamant intru venirea Sa; Sa stam bine shi cu frica shi cu luare aminte... caci asha ne invatza Voievozii Cerurilor! : ”Sa stam bine shi cu frica shi cu luare aminte caci Domnul graieshte peste pamant intru venirea Sa” ceva de genul asta... despre Cuvantul lui Dumnezeu... iar sfintzii apostoli ne-au invatzat mereu zicandu-ne shi noua: ”Pocaitzi-va pentru ca Imparatzia Cerurilor s-a apropiat” cine va crede se va boteza iar cine nu asculta, nu vrea sa primeasca, deja a shi fost judecat...

Last edited by vsovi; 27.11.2009 at 15:43:52.
Reply With Quote